Icon Coin nedir, son dönemde farklı blockchain ağlarını birleştirmeye ve kolay uygulama geliştiriciliğine dayalı projesi nedeniyle öne çıkıyor. “Kore Ethereumu” olarak da bilinen Kore merkezli kripto para birimi Icon Coin yani ICX, farklı blok zincirlerini birbirine bağlama ve kullanıcılara kendi blockchain sistemini hazırlama gibi özellikleriyle yatırımcıların yoğun talebine maruz kalmış durumda. O halde farklı platformları birbirine bağlayan bu geniş ağın yerel kripto para birimi ICX Coin nedir ve gelecek beklentileri nelerdir yakından bakalım…

İçeridekiler

  ICX Coin Nedir?

  Geleceğin merkeziyetsiz ağlar ve özgür topluluklardan oluşacağı fikrine dayanarak ortaya çıkan kripto para ICX Coin, çeşitli blockchain protokollerini birbirine bağlayan Icon platformunun resmi kripto varlığıdır. Bu anlamda dünyanın en büyük merkeziyetsiz platformu olmayı hedefleyen Icon; Bitcoin, Ethereum, Qtum, Neo ve Ark benzeri platformların birbiriyle etkileşim kurmasını sağlayarak kullanıcılara yeni zincir projeleri oluşturma esnekliği tanır. Böylece blockchain sisteminin gelişimi ve sürekliliği için önemli bir adım atar. Protokol, bütün bu işlemler için kendi para birimi olan Icon Coin’i kullanır.

  Platformda bağımsız dApp’ler oluşturmak için mevcut projelerle bağlantı kurmak ve diğer yönetim gruplarıyla etkileşime girmek mümkün olur. ICX kullanıcıları Icon topluluklarına katılarak da diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilir ve böylece sağlık, eğitim, ticaret, sigorta, finans, güvenlik ve oyun gibi farklı ağları tek bir platform üzerinde kullanabilir. Pek çok farklı amaca hizmet edecek şekilde tasarlanan ICX Coin, kriptolar arası alım-satım işlemlerinde de kullanılabiliyor. Kore Üniversitesi Konsorsiyumuna özel geliştirilen ve ERC-20 altyapısına sahip olan Icon Token; temel olarak şu avantajları sunuyor:

  • Geleceğin farklı teknolojilerini tek bir ağdan kontrol etmeye ve geliştirmeye yarayan Icon Coin, kripto para dünyasını reel dünya ile bağlar.
  • Yapay zeka da dahil olmak üzere pek çok alanda merkeziyetsiz uygulama geliştiriciliğine açıktır. Bu da kullanıcılara esneklik sağlar.
  • Chain ID adında, kullanıcı kimlik bilgilerini yüksek güvenlik önlemleri alarak koruyan bir duvara sahiptir.
  • Finans kurumları, hastaneler, sigorta şirketleri ve üniversiteler ile bağlantı kuran Icon Coin, güçlü yatırımcılarıyla varlık sahiplerine güven teşkil eder. Icon Coin ortaklıkları arasında Samsung, Line, Shinhan Bank ve Seul Metropol Hükümeti bulunur.
  • Platformun paylaştığı son ICX Coin haber konusu, sanal ödeme sistemleriyle ilgilidir. Mevcut banka topluluğu için planlanan bu sistemin kullanıcılara para transferi, varlık yönetimi, dijital para aktarımı gibi çeşitli ayrıcalıklar sağlaması planlanmaktadır.

  ICX Coin Kaç TL ve Dolar?

  ICX Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ICX Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ICX Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ICX Coin 7.20 TL 0.16%

  1 ICX Coin $ 0.248983 Dolar 0.16%

  Ayrıca ICX Coin piyasa değeri ise $ 242,267,345 dolardır. Aynı zamanda ICX Coin günlük $ 6,772,230 dolar hacime sahiptir.

  ICX Coin Geleceği Nasıl?

  Seul Blockchain Tanıtım Projesi kapsamında, devlet desteğiyle seçilen ICX Coin geleceği pek çok açıdan merak konusu oldu. Seul Hükümetinin desteğini alarak emin adımlarla gelişen Icon projesi, farklı zincirleri birbirine entegre eden sistemi, ölçeklenebilir ve erişime açık ağıyla öne çıkıyor. Üstelik belirli dönemlerde yayınladığı güncelleme ve yeniliklerle de sistemini sürekli olarak geliştiriyor. Bu anlamda geleceğin teknolojilerini de sistemine dahil etmeyi planlayan platform, farklı sektörlerde kullanılan uygulamalar için benzersiz bir ortam sunuyor.

  Blockchain teknolojisini kullanarak yeni nesil gelişmelerin tasarlanmasına imkan tanıyan proje, sektör devi firmalarla kurduğu ortaklıklarla da biliniyor. Analistlerin bütün bunları göz önünde bulundurarak yaptığı Icon Coin yorumları genel olarak, bu varlığın gelecekte pek çok kurum ve kuruluş tarafından tercih edileceği yönünde. Yeni bir dünya kurarak merkeziyetçi çağı sonlandırmayı ve insanları millet, konum, din, dil, ırk gibi ayrımlardan bağımsız olarak topluluk şeklinde birleştirmeyi hedefleyen Icon, ekonomik bağımsızlığı ve çekişme olmadan beraber gelişmeyi mümkün kılmayı hedefliyor.

  Siz de ICX Coine yatırım yapmak istiyorsanız Binance borsasını kullanabilirsiniz. Eğer hala üye değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en güvenli kripto para borsasına üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indrimi sağlayan referans kodundan yararlanabilirsiniz.

  ICX Coin Yorumları

  Gelecek hedeflerini; bireylerin topluluk olarak tek bir ağın parçası olması ve sosyal, sınıfsal, ekonomik farklılıkları yok ederek özgürleşmesi şeklinde belirleyen ICX Coin arzı 800 milyon ile kısıtlı bir kripto para birimi. Blockchain sistem geliştiriciliğini, entegre ağ yapısını ve yeni nesil teknolojileri destekleyen ICX Coin, beklentileri karşılarsa geleceğin aranan para birimlerinden bir haline gelebilir.

  Çoğu analiste göre ICX Coin yorumları, gelecekte tamamlayacağı hedeflere göre daha net belirlenebilir. Rakiplerine göre sunduğu avantajlar ve uygulanabilir çözümlerle çok daha yüksek potansiyel barındıran ICON projesi, yatırımcılara umut vadediyor. Fakat kripto para dünyasındaki yüksek dalgalanmalar, net bir fiyat analizi yapmayı imkansız kılıyor. Bu nedenle yatırımcıların anlık fiyat takibi yaparak ve kendi fikirlerini uygulayarak pozisyon alması gerekiyor. Burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi niteliği taşımıyor.

  ICX Coin Projesi ve Amacı

  Birbirinden farklı işletme ve toplulukların kolay, hızlı ve şeffaf şekilde birbiriyle tamamen entegre olmasını sağlayan Icon ağı çok sayıda yatırımcının ilgisini çekmiş durumda. Kullanıcıları için farklı zincirlere bağlanıp proje geliştirmeyi oldukça elverişli hale getiren platform, küresel olarak en büyük merkeziyetsiz ağ olmayı hedefliyor. Bu nedenle hiper bağlantı özellikleri geliştirerek küresel toplulukları birbirine yakınlaştıran Icon, yeni bir dünya kurmayı hedefliyor.

  Bunun yanı sıra, dijitalleşen çağa ayak uydurmak için veri yükünü hafifletmeyi sağlayan bir sistem de Icon Coin geleceği bakımından hedeflenen planlar arasında yer alıyor. Böylece farklı toplulukları bağlantı hızı ve veri yükünü düşünmeden birbirine bağlayan Icon dünyası, çeşitli gruplara ayrılarak çalışıyor. Bu dünyaya dahil olmak isteyen kullanıcılar ise, birbirine tam güven duyarak ve entegre olarak sistemin başarılı şekilde işlemesini sağlıyor.

  Kendini büyük bir topluluk olarak gören ve her topluluğa bireysel görevler veren Icon platformu aşağıdaki 5 farklı bileşeni kullanarak çalışıyor:

  • Icon Republic: Ağdaki ana yönetim elemanı ve blockchain karar mekanizması olarak çalışan Icon Republic, topluluk düğümlerinin bir araya gelmesiyle oluşur.
  • Topluluk Düğümleri (C-Nodes): Her topluluğun altyapısını oluşturan topluluk düğümleri, zincir yönetimi ve sürdürülebilirliği gibi işlemlerden sorumlu yapıdır.
  • Vatandaş Düğümleri: Vatandaş düğümlerinin oy kullanma hakkı yoktur, fakat bir topluluğa katılarak, diğer topluluklarla birleşerek veya Icon Republic içinde işlem yapma hakkına kazanır.
  • Icon Toplulukları: Kendi yönetim sistemine ve kendi düğüm ağına sahip olan Icon topluluklarının, kendine özel kuralları, fikir birliği yapısı ve algoritması bulunur. Bu topluluklar, kendi kural sistemine göre çalışabilir.
  • Topluluk Temsilcisi (C-Rep): Her topluluktan özel olarak seçilen düğümler, Icon Republic ile bağlantı kurar ve sistemin çalışması için ICX kullanır.

  Bütün bunlar dışında ICX platformu; yeni gereksinimlere uygun ağ düzenlemesi, açık kaynak geliştiriciliği, yönetişim sistemi odaklı güncellemeler ve BTP, Slidechain gibi uygulamaların kullanımı şeklinde gelişime ve yenilenmeye açık bir yol haritasına sahiptir. Açık kaynaklı ve şeffaf bilgi paylaşımı ile de öne çıkan bu platform, misyonunu başarılı şekilde tamamlarsa ICX Coin grafik ve hareketlerinde olumlu yansımalar gözlemlenebilir. Ancak yatırımcıların burada paylaşılanların fikir amaçlı olduğunu unutmadan işlem yapması önerilir.

  ICX Coin Nereden Alınır

  En güvenilir Kripto Para siteleri yazımızda da belirttiğimiz gibi bizim 1 numaralı önerimiz Binance borsası. Hem güven vermesi hem de düşük komisyon oranlarına sahip olması nedeniyle en mantıklı seçim olarak görünmekte. Eğer siz de hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve siz Kripto Para Dünyası okurlarına özel %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz