Kripto para Illuvium, Eylül 2021’de Binance’de listelendikten sonra sert bir yükseliş ivmesi yakaladı ve özellikle gaming ile ilgilenen kripto para meraklılarının radarına girdi. Ethereum zincirinde kurulu olan Illuvium projesi, kullanıcılara çeşitli toplama ve savaş görevleri tanımlayan 3 boyutlu bir blockchain oyunu. Bu oyunda gelir sağlamak, yönetime katılmak ve platform özelliklerinden faydalanmak için kullanılan kripto para birimi ise Illuvium Coin. Gelin blockchain üzerindeki ilk AAA tipi oyun olmasıyla bilinen bu projeyi yakından inceleyelim ve Illuvium Coin nedir sorusunu cevaplayalım.

İçeridekiler

  ILV Coin Nedir?

  Illuvium projesi, 2020 yılından beri geliştirilmekte olan AAA derecesindeki ilk blockchain oyunudur ve bu yönü platformun yerel para birimi ILV Coin kimin sorusunun araştırılmasını sağlar. Oyun ekosistemindeki AAA kavramı, büyük oyun geliştiricilerinin hazırladığı dev oyunlar için kullanılır ve bu oyunlarda film prodüksiyonlarına eşdeğer seviyede bir pazarlama bütçesi bulunur. Bu anlamda Illuvium, bir ilke imza atmıştır. Illuvium projesinin arkasında oyun ve kripto para alanında önemli tecrübesi olan çok sayıda profesyonel bulunur. Girişimci ve kripto para destekçisi olan Kieran Warwick ile oyun tasarımcısı Aaron Warwick’in geliştirdiği proje; Moonwhale, Quantstamp ve Bitcoin.com Exchange gibi oldukça popüler isimler tarafından da desteklenir.

  Bu özellikleri nedeniyle Illuvium Coin, belirli bir kitlenin ilgisini çeken kripto para birimlerinden biri olarak tanımlanır ve ILV Coin nedir denildiğinde akıllara kullanıcılara tanımladığı platform özellikleri gelir. Bu özellikler şunlardır:

  • Oyun içi başarı kazanımları ILV Coin ile ödüllendirilir. Bu ödül mekanizması, başarılı oyuncuların platform kasasından pay hakkı elde etmesini sağlar.
  • ILV Coin kullanıcıları DAO sayesinde oyun yönetiminde etkili bir rol oynar.
  • Pek çok blockchain oyunundan farklı olarak Illuvium 3 boyutlu ve benzersiz bir dünyaya sahiptir. Oyun içindeki Illuvial ismi verilen yaratıklar ise sanatçıların özel olarak tasarladığı eşsiz NFT varlıklarıdır. Bu varlıklar, ILV Coin ve benzeri kripto para birimleri ile alınıp satılmaya uygundur.
  • ILV tokenlar yield farming sistemine açıktır. Bu sayede varlık sahipleri tokenlarını kilitleyerek ek kazanç elde edebilir.
  • Platformdaki hisse sahipleri, dilediklerinde erken ödül kazanmak için kilitleme süresini durdurma hakkına sahiptir. Bu işlem yapıldığında, sILV adı verilen başka bir token ödül olarak dağıtılır ve kullanıcılar borsada dönüştürme yoluyla bu tokenlardan da gelir elde eder ya da sILV tokenlar oyun içi öğe satın alımında kullanılır.

  Illuvium platformunun blockchain tabanlı oyun mantığına farklı bir bakış açısı getirmesi nedeniyle ILV geleceği merak edilen bir konudur. Pek çok anlamda farklılık sunan bu platformun yerel tokenının gelecekte karşılaşacağı senaryolar farklı yorumları gündeme getirir.

  İleride teknik analizleri gerçekleştirip sizinle paylacağımız Twitter adresimizi buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. Böylece potansiyel Coinleri daha kolay keşfedebilirsiniz.

  ILV Coin Kaç TL ve Dolar?

  ILV Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ILV Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ILV Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ILV Coin 3,100.61 TL -2.20%

  1 ILV Coin $ 107.20 Dolar -2.20%

  Ayrıca ILV Coin piyasa değeri ise $ 647,082,993 dolardır. Aynı zamanda ILV Coin günlük $ 40,848,947 dolar hacime sahiptir.

  ILV Coin Geleceği Nasıl?

  ILV Coin Yorumları ve Geleceği Nasıl?
  ILV Coin Yorumları ve Geleceği Nasıl?

  Illuvium, pek çok blockchain oyunundan farklı şekilde stilize bölgelerden oluşan 3 boyutlu ve benzersiz bir fantezi savaş oyunudur.  DeFi ve NFT yapısını yüksek bütçeli bir projede birleştiren platform, yardımcı token olarak Illuvium Coin kullanır. Toplama, savaş ve ticaret özelliklerine sahip olan Illuvium’da değiştirilemeyen ve Illuvial adı verilen fantastik yaratıklar bulunur. Bu yaratıklar ILV Token ile alınıp, takas edilebilir ve kullanıcılara gelir sağlayabilir. Bu projenin gaming ile kripto para altyapısını güçlü bir şekilde bir araya getirmesi ve blockchain tabanlı oyun mantığını bir üst seviyeye çıkarması nedeniyle Illuvium Coin geleceği, pek çok analist tarafından oldukça parlak görünmektedir.

  Illuvium temelinde blockchain tabanlı olsa da, çalışma mantığı tam olarak bir video oyunu ile benzerdir. Buna göre kullanıcılar oyunu oynamak için masaüstü kurulumu yapmak zorundadır, fakat aynı zamanda merkeziyetsiz borsa üzerinden farming gibi DeFi özelliklere de erişim sağlanabilir. Bu özellik Illuvium Coin geleceği bakımından olumlu yorumlanır. Platform, oyun tutkunlarına benzersiz bir oyun deneyimi sunması nedeniyle gelecekte daha fazla kullanıcıya ulaşma potansiyeli taşır. Oyun içi eşsiz varlıklar olan Illuvialler ise belirli özelliklere sahiptir:

  • Illuvial yaratıklar oyun içi görevlerde savaşılarak kazanılabilir. Bu şekilde oyuncular, oyunun hikayesine ortak olur ve oyun deneyimi benzersizleşir.
  • Hikaye boyunca farklı kategori ve sınıflardaki Illuvialler toplanabilir. Her bir Illuvial nadirlik, fayda ve güç bakımından birbirinden farklıdır.
  • Illuvial sınıfları; Empath, Guardian, Psion, Fighter ve Rogue şeklindedir.
  • Illuvial kategorileri; Toprak, Ateş, Su, Hava ve Doğa şeklindedir.
  • Illuvialler savaştıkça ve oyun içi öğre kullanımıyla güçlendirilebilir. Yükseltilmiş özellikleri Illuvialler daha değerli hale gelir.
  • NFT ile temsil edilen Illuvialler gas ücretine gereksinim duymadan alım-satım platformlarında işlem görebilir.
  • Oyun içindeki gelir akışının çoğu oyun içi varlık alım-satımından kaynaklanır. Bunların başında özelleştirilen ve geliştirilen Illuvialler gelir. Ek olarak oyuncular özel eşya, ürün ve değerli parçaları da satışa çıkararak gelir elde edebilir.

  Özetle, gelişmiş bir oyun deneyimini destekleyen yapısı nedeniyle Illuvium gelecekte geniş oyuncu kitlelerinin rağbetine uğrayabilir ve bu durum ILV Token fiyatının hızlı artış yaşamasına neden olabilir. Bu potansiyeli nedeniyle analistler ILV Coin grafik ve incelemelerinin takibe alınması gerektiğini paylaşmaktadır. Beklenilen hareketleri yapması halinde ILV Coin yatırımcısına ciddi kazanç sağlayabilir.

  Eğer siz de ILV Coin satın almak istiyorsanız Binance üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hala Binanceye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödeminizi sağlayacak Binance referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  ILV Coin Yorumlar

  Illuvium oyununun resmi tokenı olan ILV Coin yorumları, markette yoğun ilgi çeker. Bunun nedenlerinden biri platformun benzer blockchain oyunlara göre sunduğu farklılıklardır. Bu farklılıkların başında ilk AAA oyun olması, tamamen 3 boyutlu görsellere sahip olması ve deneyimli sanatçılar tarafından geliştirilmiş olması gelir. Ek olarak Illuvium şu özelliklere sahiptir:

  • IlluviDEX: Illuvium’un kendi merkeziyetsiz borsası olan IlluviDEX, oyun içi NFT varlıkların güven içinde alım satımını yapmada kullanılır. Borsadaki her ticaret işleminde %5 komisyon ücreti alınır ve alınan ücret ILV Coin stake edenlere dağıtılmak üzere havuza gönderilir.
  • 2. Katman Entegrasyonu: Analistlerin olumlu Illuvium yorum ve analizi yapmasının nedenlerinden biri, ağın Ethereum tarafından güvence altına alınmış olmasıdır. Ayrıca NFT varlıklar için ölçeklendirmeye katkı sağlayan Immutable X 2. katman çözümü de kullanılır. Bu katman NFT’lerin gas ücreti ödemeden işlem görmesini sağlar.
  • Yield Farming: Maksimum ILV Coin arzı 10 milyon ile limitlidir, yield farming için ise bu arzın %30’u ayrılmış durumdadır. Farminge ayrılan kısım likidite havuzuna katkı sağlar ve ödül programlarında kullanılır.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse YGG Coin yorum ve Neo Coin geleceği gibi diğer inceleme ve yorum yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  ILV Coin Amacı ve Projesi

  Illuvium temel olarak oyuncuların gelişmiş bir oyun deneyimi üzerinden yükseltilen, özelleştirilen, savaştırılan, takas edilen va alınıp satılan NFT varlıklar kazanmasını amaçlar. Ayrıca hızla yaygınlaşan NFT gaming platformları arasında sağladığı gelişmiş özelliklerle öne çıkmayı hedefler. Illuvium pek çok açıdan bir diğer zincir tabanlı popüler oyun olan Axie Infinity ile karşılaştırılır. Ancak Illuvium yukarıda sayılan farklılıkları nedeniyle Axie platformundan ayrışır. 3 boyutlu ve gelişmiş bir oyun dünyası sunması ILV Coin yorum ve beklentilerini öne çıkan özelliklerinin başında gelir. Analistlere göre ILV Coin, gelecekte değerlenmesi beklenen kripto para projelerinden biridir. Ancak doğru yatırımın yapılması için ILV Coin haber ve analizlerinin detaylı incelemesinin yapılması gerekir.

  Bu içerikte paylaşılanlar, kripto paralar hakkında genel bilgilerdir ve bu nedenle herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Sağlanan içerik ticari amaçlı kullanılamaz ve yatırımcı zararlarında sorumluluk almaz. Her yatırımcı, kendi analizini yapmak ve ticari kararını vermek ile yükümlüdür.

  ILV Coin Nereden Alınır?

  ILV Coin şu an Binance üzerinde listelenmektedir. ILV Coin satın almak istiyor ve nasıl alınır diye merak ediyorsanız buraya tıklayarak üye olabilir ve üyelik sırasında size özel komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bloğumuz içerisinde bulunan Short açmak ne demek ve en güvenilir Bitcoin siteleri gibi yazılarımızı okuyarak bu dünya hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  2 Yorumları

  1. Bu değerli ve güzel bilgileriniz için gerçekten çok teşekkürler hem bitcoin çeşitleri hakkında hem de ne yapmamız hakkında detaylı ve geniş bilgiler var çok teşekkürler

  2. Bu değerli ve güzel bilgileriniz için gerçekten çok teşekkürler hem bitcoin çeşitleri hakkında hem de ne yapmamız hakkında detaylı ve geniş bilgiler var çok iyi gerçekten

  Bir yorum Yaz