Yeni kripto para birimlerinden olan JASMY, Aralık 2021 tarihinde Binance borsasında listelendikten sonra yatırımcıların odağı haline geldi. Bu nedenle pek çok yatırımcı “JASMY Coin nedir, nasıl alınır?” gibi sorular sormaya başladı. Bu yazımızda sizler için IoT odaklı bir ERC-20 token projesi olan JasmyCoin nedir, özellikleri ve avantajları nelerdir konularını araştırdık.

İçeridekiler

  Jasmy Coin Nedir?

  JasmyCoin, Japon Bitcoin’i unvanıyla geliştirildi ve Japonya merkezli bir proje olarak 2021 yılında piyasaya sürüldü. IoT odaklı platformların geliştirilmesine odaklanan JASMY Coin teknolojisi ile kısa sürede analist ve yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. JASMY, Ethereum altyapısıyla oluşturulan ve Nesnelerin İnterneti platformlarına odaklanan bir kripto para projesi, bu projesinin yerel tokenı ise JasmyCoin. Projenin temel mantığında, merkezi sunucuları kullanarak ağları koordine etmek yerine, merkezi olmayan bir depolama ağı ve uç hesaplama yöntemlerini kullanmak yer alıyor. Böylece JASMY, IPFS adı verilen merkezi olmayan depolayıcılarla kullanıcıların veri gizliliğine saygı duyuyor. Ayrıca token transfer etmek ve ağ hizmetlerine ödeme yapmak gibi farklı amaçlarda kullanım imkanı sunuyor.

  Veri alışverişinde merkeziyetsiz bir yapı sunan ve geleceğin teknolojisi olarak görülen Nesnelerin İnterneti’ne odaklanan yapısı itibariyle JASMY Token nedir sorusu, kripto markette öne çıkıyor. Pek çok açıdan yenilikçi ve heyecan verici olan Jasmy Whitepaper altyapısını şu konular oluşturuyor:

  • IoT Platformu: Jasmy platformu, en son teknolojisi zincir araçlarını kullanıyor ve böylece IoT cihazlarından gelen verilerde yüksek güven ile verimlilik sağlıyor. Bunun dışında kullanıcılara var olan IoT cihazları yönetme ve çalıştırma olanağı sunuyor, bu şekilde teknolojinin daha kolay benimsenmesini amaçlıyor.
  • IoT Stratejisi ve Yönetim Desteği: Jasmy, IoT mantığını benimsemeden önce müşteri stratejilerini desteklemeye ve yönetime dair sorunları çözmeye odaklanıyor. Bu sayede yüksek müşteri memnuniyeti sağlayıp kullanıcılara daha sağlıklı bir IoT tanıtım ve kullanım imkanı sunmayı hedefliyor.
  • IoT Hizmetlerine Özel Geliştiricilik: Jasmy, IoT hizmetler geliştiriciliği için gerekli ortamı sunuyor. Bu şekilde uygulama ve hizmet çeşitliliğini artırıyor ve geliştirici topluluğunu teşvik ediyor.
  • IoT Cihaz Sağlama: IoT işlemleri verileri gönderen, alan ve algılanan pek çok özel işleve sahip cihazlara gereksinim duyuyor. Jasmy, katılımcılarına IoT sistem geliştiriciliği için gerekli olan modüller ile giyilebilir cihazlar gibi temel araçları lisanslı şekilde sağlıyor.
  • Güvenli Veri Analizi: Jasmy kullanıcıları, kişisel verileri merkezi olarak toplayan klasik ağ kullanımından çok daha farklı olan bir hizmet alıyor. Buna göre, kullanıcı verileri merkeziyetsiz ağlar üzerinden sağlanıyor, zincir teknolojisi sayesinde bu verilerin paylaşımı ve başka taraflar tarafından kullanımı mümkün olmuyor.

  Bunlar dışında kripto para JASMY, birlikte geliştirme yapmak isteyen kullanıcıların bir araya gelmesini sağlayan bir Jasmy League topluluğuna da sahip. Bu sayede, veri toplumuna geliştirmeler sunmak isteyen kullanıcılar bir arada ortak proje üretebiliyor veya birbirleriyle yarışabiliyor. Çok çeşitli amaçlarla kullanılması nedeniyle JASMY Coin geleceği pek çok kişinin dikkatini çekiyor.

  Eğer siz de JASMY Coine yatırım yapmak istiyor fakat hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayacak Binance referans kodu avantajlarından faydalanabilirsiniz.

  Jasmy Coin Kaç TL ve Dolar?

  Jasmy Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Jasmy Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Jasmy Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Jasmy Coin 0.143628 TL 2.25%

  1 Jasmy Coin $ 0.004966 Dolar 2.25%

  Ayrıca Jasmy Coin piyasa değeri ise $ 240,576,497 dolardır. Aynı zamanda Jasmy Coin günlük $ 19,915,937 dolar hacime sahiptir.

  Jasmy Coin Geleceği Nasıl?

  JasmyCoin, verilerin demokratikleşmesi ve IoT mantığı ile pek çok kişinin dikkatini çekmiş durumda. Geleceğin teknolojilerini geliştirme, tanıtma ve kullanımını artırma gibi hedeflere sahip olan proje, pek çok açıdan yeni bir dünya sunuyor. Ayrıca birbirinden farklı şekillerde kullanılarak, herkese hitap etmeye çalışıyor. Bu nedenle JasmyCoin geleceği pek çok açıdan yüksek beklentilere sahip olarak yorumlanıyor.

  Projenin yapay zeka teknolojisiyle ilgilenen bir proje olarak başlatılması ve IoT teknolojisinin geliştiriciliğine destek olması gibi özellikleri ona duyulan güvenin artmasında etkili olabilir. Proje yöneticilerinin dikkat çeken geçmişe sahip olmaları ve SONY gibi dev firmalarda çalışmış olmaları, JASMY gelecek beklentilerinin artmasındaki ana etkenler arasında gösterilebilir. Ek olarak JASMY Coin arzı 50 milyar ile sınırlı olduğundan, ileride bir yakma söz konusu olursa ve arzda düşüş gözlenirse fiyatın artması beklenebilir.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse farklı blog yazılarımızdan olan TKO Coin geleceği ve REV Coin geleceği gibi diğer inceleme ve Coin analiz yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Jasmy Coin Yorumları

  Jasmy, özellikle Binance borsasında listelendikten sonra pek çok yatırımcı JASMY Coin yorumları ve hedeflerini araştırmaya başladı. Oldukça yeni bir proje olması nedeniyle de dikkat çeken JASMY, IoT sistemlerine ve veri güvenliğine odaklanan bir platform. Bu platformun yenilikçi teknolojileri desteklemesi ve kullanıcıların bu teknolojilere daha rahat ulaşmasını sağlaması gibi özellikleri analistler tarafından en fazla beğenilen yönlerinden gösteriliyor. Ayrıca kullanıcılara kendi veri gizliliklerini geri veren sistemi, çağımızın veri paylaşım sorunu nedeniyle ileride daha fazla ilgi çekebilir. Bu nedenle JasmyCoin yorumları genel olarak gelecek beklentisinin yüksek olduğu görüşüyle özetlenebilir.

  Jasmy geliştiricilerine göre JASMY Coin projesi, kişisel verileri veri sahiplerine teslim ediyor ve veri dağıtımının güvenli şekilde yapılmasını destekliyor. Böylece yeni bilgi çağında, veri hırsızlığı gibi riskleri ortadan kaldırarak kullanıcılara daha güvenlikli bir ortam sağlanmasını amaç ediniyor. Bütün bunlara göre, uzmanlar JASMY Coin’in yakından takip edilmesi gerektiği fikrini savunuyorlar.

  Jasmy Coin Güvenli Mi?

  Her ne kadar JASMY Coin yorum ve beklentileri olumlu gözükse de bu proje yeni olduğu için pek çok kişinin kafasında soru işaretleri doğmuş durumda. Bunların başında tanınmayan bir proje olduğu için güvenliğe dair sorular geliyor ve JASMY Coin güvenli mi çok fazla kişi tarafından merak ediliyor. Jasmy platformu SKC (Güvenli Bilgi İletişimcisi) ve SG (Akıllı Koruyucu) verilen gelişmiş sistemler kullanıyor. Bu sayede kullanıcı veri gizliliğini tamamen sağlıyor ve veri kullanımını merkeziyetsiz ağlar üzerinden gerçekleştiriyor. Böylece her kullanıcı kendi verisine sahip oluyor ve bu veriler diğer taraflarla paylaşılmıyor. Bunun yanı sıra, projenin arkasında güçlü ve bilgili bir ekip bulunuyor. Temel olarak bakıldığında Jasmy’nin, gelecek hedefleri ve yenilikçi teknolojisi nedeniyle uzmanlar tarafından güvenilir görüldüğü söylenebilir.

  Jasmy Coin Alınır mı?

  Jasmy’nin kısa sürede bu kadar fazla dikkat çekmesi, yatırımcıların JASMY Coin artar mı ve JASMY Coin alınır mı gibi soruları araştırmasına neden oldu. Uzmanlara göre gelecekte değerlenme potansiyeli yüksek olan bu projenin yakın takip altına alınması ve diğer market girdi leriyle birlikte değerlendirilmesi, iyi bir yatırım stratejisini beraberinde getirebilir. Ancak yatırım yapmadan önce marketteki volatilitenin ve yüksek riskin de analiz edilmesi doğru olur. Buna göre yatırımcılar, kendi planlarını uygulayarak ve başka kişilerin etkisi altında kalmadan işlem açmalıdır.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Jasmy Coin Nereden Alınır?

  Jasmy Coin şu an için dünyanın en güvenli kripto para sitesi olan Binance üzerinde listelenmektedir. Eğer siz de hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu sürecek %10 komisyon indirimimizden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz