KEY Coin nedir sorusu çok sayıda yatırımcının araştırdığı bir konu. Günümüz dijital dünyasında kimlik doğrulama ve veri koruma gibi konular siber saldırıları engellemek için fazlasıyla önemlidir. Blockchain tabanlı Selfkey projesi, kullanıcılara özel kimlik platformu sunarak kişisel verilerin başkaları tarafından kullanılmasını önlemeyi hedefler. Bu platformun yerel para birimi ise KEY Coin olarak geçer. Peki KEY Coin nedir, gelecek beklentileri ve yorumları nelerdir? İşte detaylar.

İçeridekiler

  KEY Coin Nedir?

  Selfkey projesi, 2017 yılında blockchain teknolojisini kullanan bir kimlik platformu olarak başlatıldı. Platformun yerel tokenı olarak bilinen Selfkey Coin ise 2018 yılında piyasaya sürüldü. Binance de dahil olmak üzere dünya devi borsalarda listelenen bu token, kısa sürede kripto para yatırımcılarının Selfkey Coin nedir sorusuna yanıt aramasına neden oldu. Selfkey, platformun ana tokenı olarak kullanılmasının yanı sıra; bireylere, şirketlere, borsalara, bankalara ve fintech girişimlerine veri yönetim hizmeti sunar. Mevcut veri kullanım sistemlerinde devrim yaratan KEY Coin teknolojisi, herkesin kendi kimlik kullanım hakkını elinde tutmasına ve bu verileri kontrol edebilmesine izin verir. Bu sistem “Doğrulanmış İddia” olarak adlandırılır ve kullanıcı bilgilerinin ifşa edilmeden güvenli taraflarca doğrulandığının kanıtlanmasına izin verir.

  Veri kullanımına dair güncel sorunları ortadan kaldırarak tamamen güvenli ve yenilikçi bir sistem sunan KEY Coin Whitepaper temel özellikleri şu şekilde açıklanabilir:

  • Selfkey cüzdanı, hem dijital varlıkların hem de dijital kimlik bilgilerinin güven içinde depolanmasını sağlar.
  • Gözetimden uzaktır ve kullanıcıların etkileşim kurmasına izin verir. Bu sayede banka hesabı gibi gerçek dünya bilgilerine tek platformdan erişim imkanı sunar.
  • Bireyler ve şirketler KEY Coin sayesinde portföylerini yönetip kontrol edebilir.
  • KEY Coin, platform üzerindeki farklı işlevleri tamamlamak için kullanılır.
  • Selfkey kimlik verileri ve diğer dijital bilgiler çalınma ve kaybedilme riski taşımaz.
  • Birden fazla pazar yerine erişim tek tıkla mümkün olur.
  • KEY Coin, yurt dışında işyeri açma ve ödemeleri yapma amaçlı kullanılabilir.
  • Selfkey pazar alanı üzerinden yeni iş kurmak, banka hesabı açmak ve belgelere noter tasdiki sağlamak mümkündür. Bu pazar alan KEY Coin tarafından desteklenir ve USD birimiyle fiyatlandırılır.
  • Doküman gereksinimleri ve işletme ödemeleri gibi bütün maliyetler şeffaf şekilde paylaşılır.
  • Banka hesapları pazarından açılan hesaplarda küresel bankacılık araçlarına erişim sağlanır.

  Bu özellikleri nedeniyle kripto markette öne çıkan birimlerden olan KEY Coin yorumları son derece olumludur. Analistlerin incelemelerine göre devletlerden ve merkezi yapılardan uzak olarak finans araçlarını kontrol etmeye yarayan bu sistem, gelecekte daha fazla değerlenme potansiyeline sahip gözükmektedir. Bu nedenle yakından takip edilmesi gereken dijital varlıklar arasında gösterilir.

  Eğer siz de Key Coin satın almak istiyor ve hala Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür oyu %10 komisyon indirimi sağlayacak olan Binance referans kodu fırsatından fayadalanabilirsiniz.

  KEY Coin Kaç TL ve Dolar?

  KEY Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. KEY Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra KEY Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 KEY Coin 0.174331 TL -4.54%

  1 KEY Coin $ 0.006027 Dolar -4.54%

  Ayrıca KEY Coin piyasa değeri ise $ 36,155,871 dolardır. Aynı zamanda KEY Coin günlük $ 13,454,135 dolar hacime sahiptir.

  KEY Coin Geleceği Nasıl?

  Selfkey projesi, yerel cihazlar üzerindeki kişisel verileri siber saldırılara ve kimlik hırsızlıklarına karşı korumayı hedefler. Bu nedenle klasik veri depolama mekanizmalarından farklı olarak, kripto para KEY Coin tarafından saklanan veriler kişisel cihazlarda depolanır. Yerel olarak çalışan Selfkey mekanizmasındaki sunucuların saldırıya uğraması veri kaybına neden olmaz. Bu nedenle yatırımcılar kolay, güvenilir ve güçlü altyapıya sahip sistem üzerinden evrensel finans araçlarını kullanma imkanı kazanır. Bütün bu özelliklerinin yanında Selfkey Coin geleceği, sunduğu şu farklılıklardan da etkilenir:

  • Selfkey cüzdan kullanımı ücretsizdir ve tamamen açık kaynaklıdır Bu sayede 1. sınıf kimlik yönetim çözümleri herhangi bir ücret ödemeden sunulur.
  • Selfkey kimlik cüzdanı gizliliği korumak için tasarlanan ve gerekli denetim testlerinden geçmiş bir altyapı kullanır. Böylece dijital kimlikleri güvenle saklamaya ve kimlik üzerindeki bütün kullanım haklarına sahip olmaya olanak sağlar.
  • Kullanıcılar ERC altyapısından kaynaklanan güçlü bir hizmet elde eder.
  • Marketplace erişimi, kimlik bilgileri, dijital belge ve dokümantasyonlar ile tokenları saklamak için elverişlidir. Kullanıcılar çaba harcamadan tek bir arayüz üzerinden bütün varlıklarını ve bilgilerini kontrol edebilir, üzerinde değişiklik yapabilir.

  Ayrıca Selfkey’in arkasındaki ekibin 2014 yılından beri Bitmax Borsası, Standard Chartered Bank, GSR ve EQIBank gibi önemli şirketlerle birlikte çalışıyor olması KEY Coin geleceği bakımından son derece önemli yorumlanır. Buna göre halihazırda pek çok şirketin güvenini kazanan bu projenin ileride daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşarak fiyatını artırması beklenebilir. Eğer güçlü ortaklıklar kurar ve geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başarırsa dolaşımdaki KEY Coin arzı zaman içinde düşebilir. Uzun vadede cüzdanda tutulan varlık miktarının artması, belirli bir fiyat altyapısının oluşmasına yardımcı olur ve gelecek hedef beklentilerini yükseltir. Uzmanlar KEY Coin’in özellikle uzun dönem elde tutulması gereken birimlerden olduğunu söylemektedir. Ancak yatırım yaparken, mevcut market risklerinin de göz önünde bulundurulması önemlidir.

  Eğer bu yazımız çektiyse bloğumuz içerisinde bulunan Ren Coin geleceği nasıl ve Stacks Coin geleceği nasıl gibi inceleme ve yorum yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  KEY Coin Yorumları

  Bilindiği gibi, çağımızın ana sorunlarından biri veri koruma politikalarındaki tutarsızlıktır. İnternet ve kripto para kullanımının hayatın her alanına girmiş olması, bu ortamdaki veri güvenliğinin de üst düzey olmasına neden olur. Fakat merkezi yapılar tarafından saklanan verilerde, herhangi bir korumadan söz edilemez. Aksine, pek çok büyük platformun kullanıcı verilerini ifşa ettiği ve satın aldığı bilinen bir gerçektir. Selfkey, temelinde bu sorunu ortadan kaldırmaya hedeflenen bir projedir ve bu nedenle KEY Coin yorum ve beklentileri gelecekte çok daha fazla öne çıkabilir.

  Genel olarak uzmanlar tarafından yapılan KEY Coin yorumları, bu teknolojinin sunduğu yenilikçi avantajlar nedeniyle gayet olumludur. Selfkey platformunun yurt dışında hesap açma, kimlik bilgileri ve dijital verileri güven içinde koruma gibi özellikleri gelecekte değerlenme beklentisinin yüksek olmasını sağlar. Yatırımcı kitlesinin bu varlığı uzun süre elde tutması da Selfkey projesinin gelecek vaat ettiğine kanıt olarak gösterilebilir.

  Kripto Para Dünyası olarak sizler için hazırladığımız Hot Coin yorum ve Neo Coin yorum gibi diğer yazılarımızı da okuyarak bu dünyanın teknolojisi hakkında çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

  KEY Coin Güvenli Mi?

  Özellikle Selfkey’i yeni duyan yatırımcılar, KEY Coin güvenli mi diye merak etmektedir. Selfkey, KYC mekanizmasını kullanan ve güçlü güvenlik altyapısına sahip olan bir projedir. Temelinde KEY Coin amacı, kullanıcı bilgilerinin güven içinde depolanmasını sağlamaktır. Bu nedenle KEY Coin, güvenilir ve şeffaf bir para birimi olarak nitelendirilir.

  KEY Coin Alınır Mı?

  Sunduğu özellikler ve gelecekte kullanım potansiyelinin yüksek olması Selfkey Coin yorum ve beklentilerinin araştırılmasına neden olur. Her ne kadar uzmanlar bu para biriminde yüksek hedeflerin gelmesini beklese de, KEY Coin alınır mı ve ne kadar yükselir tam olarak söylemek mümkün değildir. Bu nedenle yatırımcıların her zaman kendi analizlerini yaparak ve kripto para marketinin volatil olduğunu bilerek işlem açmaları gerekir.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  KEY Coin Nereden Alınır

  Key Coin nereden alınır diye merak eden okurlarımıza biz Kripto Para Dünyası olarak her zaman dünyanın en güvenli Kripto Para borsalarından biri olan Binance öneriyoruz. Eğer siz de Dünyanın en güvenli Kripto Para borsası Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu sürecek %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. Değerli bilgileriniz için teşekkürler sayenizde selfkey coin ile alakalı tüm merak ettiklerimi makalenizde bir bir buldum,hazırlayan arkadaşların emeklerine sağlık…

  Bir yorum Yaz