Kripto paralar insanların inancıyla başlayan ve kabul gören metalar olarak çok fazla değerlendiler. Peki kripto paranın işlevselliğiyle ilgili olarak neler diyebiliriz? Payid19.com kripto para ile ödeme almak için kullanılan kolaylaştıran ve otomatikleştiren bir kripto para ödeme altyapısıdır. Şu anda kripto para ile ödeme alan bir çok firma mevcut gelin hep birlikte kripto para ile ödeme nasıl alınır ve Kripto para ödeme altyapısı Payid19.com ile ödeme alma işlevi nasıl kolaylaştırılır inceleyelim

İçeridekiler

  Payid19.com nedir? Nasıl kullanılır?

  Siteye göz atmak için Tıklayınız

  Kripto para birimleri ile ödeme alan şirket ve şahısların sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır.  Örneğin Elon Musk attığı bir Tweet ile artık bitcoin ile birlikte Tesla otomobillerinin satın alınabileceğini duyurdu. Bitcoin ile Tesla satın alma özelliği şu an için sadece ABD için kullanıma sunulmuş durumda. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Musk, bu özelliğin yılın ilerleyen dönemlerinde başka ülkeler için kullanıma sunulacağını da belirtti

  Payid19.com Kripto para ile ödeme almayı kolaylaştırmak amacıyla kurulmuş bir ödeme altyapısıdır, tüccarlar ve e-ticaret yapan işletmeler için kripto paraların görece karışık dünyasını kolaylaştırarak anlaşılır ve basit hale getirmekte ürünlerini veya dijital hizmetlerini kripto birimleri para ile satmalarına izin vermektedir.

  Payid19.com’u kullanabilmek için üye olduktan sonra size verilen API keyleri ile sitenizi entegre etmeniz veya var olan Pluginleri kullanmanız yeterli. Müşterileriniz kendilerine gösterilen ödeme sayfasındaki kripto para adreslerine sizin istediğiniz tutarı yatırdıkları zaman ödeme işlemi başarı ile yapılmış kabul ediliyor.

  Desteklenen Kripto Para Birimleri

  Payid19.com şu anda Ethereum bazlı(Erc-20), tron bazlı(Trc-20) ve Binance Smart Chain bazlı(Bep-20) USD Tether ı ve Bitcoin ile ödeme almayı destekliyor.

  USDT fiyatı dolara sabitlenmiş(1:1) bir sabit kripto para birimidir, Coinmarketcap verileri incelendiğinde USDT nin tek başına tüm kripto para piyasasının yarısından fazla işlem hacmi olduğu görülebilir. Ayrıca fiyatı dolara sabitlenen ilk kripto para birimi olduğu için en ünlü fiyatı sabit para birimi olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Kısaca 1 USDT 1 dolara eşittir. Kripto paranın hızı ve esnekliğinin doların gücü ile birleşmesi USDT yi çok güçlü, kullanılır ve bilinir hale getirmektedir.

  Kripto Para İle Ödeme Almanın Avantaj ve Dezavantajları

  Avantajları

  • Hızlıdır, Tron ağından USDT ile 3 saniye içerisinde dünyanın herhangi bir yerine kripto para gönderip alabilirsiniz.
  • Globaldir, sınırlara, kanunlara yönetmeliklere takılmadan kripto para alıp gönderebilirsiniz.
  • Risksizdir, paranıza el konulamaz, geciktirilemez hemen hesabınıza geçer.
  • Kripto para ile alınan ödemenin geri iadesi alıcı istemezse imkansızdır.

  Dezavantajları

  • Kripto paraların fiyatları değişkendir. Ödeme alırken 100 dolara denk gelecek kadar aldığınız Bitcoin ertesi gün 80 dolar değerine düşebilir. Alışverişlerde sabit fiyatlı(USDT, USDC, EURT vb.) kripto paralar kullanarak bu dezavantajı önleyebilirsiniz, Payid19.com sizin için sabit fiyatlı kripto paralarda ödeme alır veya ödeme alındığında fiyatının sabitleyerek volatileden etkilenmenizi engeller.

  Güvenlik

  Kripto paralar yapıları itibari ile güvenlidir, ayrıca kredi kartlarındaki ve diğer ödeme sistemlerindeki ters ibraz politikaları kripto paralar için uygulanamaz.

  Kesintiler

  Payid19.com kripto para ile ödeme almanız için ağa transfer ücreti öder(Payid19.com olmadan kendinizde kripto para ile ödeme alırsanız ağa ödeme yapmak zorundasınız) ve bu ücretleri karşılayabilmek için %1 kesinti uygular buna ek olarak ayrıca bir ücret almaz, Payid19.com’dan çekim yapmak ücretsizdir ve herhangi bir sürpriz veya gizli kesinti ile karşılaşmazsınız.

  Eklentiler

  Payid19.com sitelerinize kolayca eklenmek için API ve eklentiler sunar. WordPress Woocommerce için Plugin mevcuttur 5 dakika içerisinde sitenize kurup kripto para ile ödeme almaya başlayabilirsiniz. WordPress eklentisine ulaşmak için https://wordpress.org/plugins/payid19-com-payment-gateway/

  Referans Programı

  Payid19.com ortakları için bir referans programı işletmektedir. Payid19.com referans programı çerçevesinde sizin referans kodu üyeliğinizle üye olan kullanıcıların yaptığı satışlardan komisyon alırsınız. Güncel Komisyon oranlarını web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ticaret erbabı olmasanız da işin teknik kısmında yer alarak kazan elde edebilirsiniz.

  Adres: https://payid19.com

  Ayrıca bkz: Binance referans kodu nedir?

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz