Telegram kripto para grupları, yatırımcılardan fazlasıyla talep görüyor. Kripto pazarının büyümesiyle birlikte, daha fazla kişi sektöre girmeye çalışıyor. Temel teknik ve analiz konusunda yardımcı olan Telegram grupları da özellikle yeni yatırımcılar tarafından ilgi çekiyor. Peki Türkiye’de hizmet veren, kripto para tahmin ve sinyallerinin paylaşıldığı en iyi kripto para Telegram grupları hangileri? Sizin için bu yazımızda önde gelen Telegram gruplarını inceledik.

Önde Gelen Telegram Kanalları

Telegram uygulamasında bulunan kripto para grupları, kullanıcıların hem birbiriyle sohbet etmesine, hem de detaylı analizlere ulaşmasını sağlar. Bazı gruplarda sadece belirli sürelerde kullanıcıların paylaşım yapmasına izin verilirken, diğer gruplarda 7/24 sohbet etme imkanı olur. Böylece kanal yöneticilerinin analizlerine daha kolay ulaşılması sağlanır, aynı zamanda grup katılımcılarının sorunlarına da aktif olarak çözüm aranır. Piyasadaki anlık gelişmeleri takip etmek, grafik okuma ve teknik analiz yöntemlerini öğrenmek, alım-satım sinyallerinden haberdar olmak için kullanılan en iyi ücretsiz kripto Telegram grupları şunlardır:

 1. Kripto Feed

Kripto Feed, kripto para piyasasındaki gelişmelerin yakından takip edildiği güvenilir bir kripto para analiz Telegram grubu. Grupta hedef beklentiler, analizler ve detaylı sinyaller paylaşılırken aynı zamanda kullanıcılar da paylaşım yapabiliyor. Kullanıcı mesajları, admin kontrolünden geçerek onaylanıyor, bu nedenle grupta son analiz ve gündem hakkında aktif ve saygılı konuşmalar gerçekleşiyor.

 1. Bein Crypto Trading Türkiye

Bein Crypto Trading Türkiye, 10.000’den fazla üyesi olan ve kripto para ekosistemindeki en son gelişmelere dair paylaşımların yapıldığı bir coin analiz Telegram grubu. Yüksek kullanıcı sayısına sahip olan grupta uzman isimlerden öneriler ve analiz destekli hedefler paylaşılıyor. Detaylı grafikler, teknik analizler ile öne çıkan grup, dünya genelinde 9 ülkede haber sitesi faaliyeti gösteren Bein Crypto ekibi tarafından yönetiliyor. Bu da grubun oldukça başarılı ve güvenilir olmasını sağlıyor. Türkiye ayağı ile Türk kullanıcıların en son haberleri en detaylı analizlerle aldığı bu grubun aynı zamanda Premium kanalı da bulunuyor. Tamamen ücretsiz olan Premium Group kanalında kullanıcıların ekip yöneticileri ile direkt iletişim kurması mümkün oluyor.

 1. Kripto Teknik

Kripto Teknik, yüksek kullanıcı sayısına sahip olan bir diğer Telegram grubu. 2021 Eylül ayında yaklaşık 73.000 takipçisi bulunan grup, her geçen gün büyümeye devam ediyor ve gün boyunca paylaşılan piyasaya dair çeşitli haberler, analizler, beklentiler ile kripto yatırımcılarına yardımcı oluyor. En başarılı gruplardan olan Kripto Teknik, Oytun Es ve Altuğ İşler tarafından yönetiliyor, grup kullanıcılarının da kurallara uymak şartı ile paylaşım yapması mümkün oluyor. Grup, Youtube ve Twitter hesapları üzerinden de yatırımcılara destek oluyor ve her türlü piyasa verilerini açıkça paylaşıyor.

 1. Muhabbit

Türkiye’deki en iyi kripto Telegram grupları arasında yer alan Muhabbit, aynı zamanda en eskilerinden biri. Oldukça uzun süredir Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili paylaşımların yapıldığı grup, yüksek analiz başarısına rağmen nispeten az takipçi sayısına sahip. 2017 yılından beri hizmet veren Muhabbit grubunun arkasında 7 kişilik kemik bir ekip bulunuyor ve takipçiler detaylı teknik analizlere gruptan ulaşabiliyor.

 1. Kripto Sözlük

Eren Caner ve Mert Caner tarafından kurulan Kripto Sözlük, oldukça aktif bir grup. Ek olarak Twitter ve Youtube hesaplarından da çeşitli paylaşımlarda bulunuyor. Yüksek sayıda takipçisi olan grup, sosyal medya hesaplarından da sıklıkla yönetiliyor. Kuruculardan Eren Caner ise bir dönem CNN kripto para yorumcusu olarak çalışmış, bu da grubun çok daha popüler olmasını sağlıyor.

 1. Coin Borsaları Rehber

Özellikle yeni yatırımcılar için bilgilendirici içerikler paylaşan Coin Borsaları Türkiye, kripto yatırımcılarını eğitmek ve sektöre farklı bir soluk getirmek için faaliyet gösteriyor. Piyasadaki en son haberler ve güncel gelişmeler ile ilgili başarılı yorumların yapıldığı bu Bitcoin Telegram grubunda, en kritik anlarda doğru analizler paylaşılıyor. Dolayısıyla takipçilerin kötü piyasa şartlarında bile en risksiz yatırımları yapması mümkün oluyor. Rehber niteliğindeki bu grup, takipçilerin hata yapmasını engelleyici paylaşımları ile dikkat çekiyor.

 1. Bitcoin Türkiye

Türk Telegram kripto para gruplarından en eskileri arasında yer alan Bitcoin Türkiye, hem nitelikli, hem de yerinde paylaşımların yapıldığı bir kanal. Oldukça önemli analistleri bünyesinde barındıran bu grup, sektörden en son gelişmeleri ve gelecek beklentilerini detaylı grafik ve analizler ile aktarıyor. Tecrübeli yatırımcı listesi ile detaylı analizlerin yapıldığı grup, hem deneyimli hem de acemi yatırımcılar tarafından takip ediliyor. Piyasaya dair daha fazla şey öğrenmek, kendini geliştirmek ve güncel gelişmelerden haberdar olmak isteyenler grup bünyesinde kendi arasında fikir alışverişinde de bulunabiliyor.

Bunlar dışında önde gelen Telegram gruplarından bazıları ise şunlardır:

 • Doğu Tibet Kripto Analizleri
 • Tutunamayanlar
 • Barış Büyüktaş Finans
 • Altcoin Türkiye Bitcoin Kripto Sohbet Grubu
 • Türkiye Pump Grubu
 • Türkiye Pump Sinyal Grubu
 • Bitcoin Sinyal Sohbet
 • Binance Global Türkçe

Siz de paylaştığımız bu Bitcoin grupları arasında seçim yapabilir ve istediğiniz kanalları takibe alabilirsiniz. Böylece kripto para sektörüne dair daha fazla deneyim ve bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En güvenilir kripto para siteleri

Yazar

2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

Bir yorum Yaz