2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, kripto para birimlerinde ralliyi tetikleyebilecek bir olayı ve analistlerin artış beklediği bir kripto para birimini konu alan yazı hazırladı.

Kripto Paralarda Ralliyi Ne Tetikleyebilir?

Kripto para birimleri son zamanlarda bir fiyat sıkışıklığı yaşıyordu ve son yükselişle ile birlikte bu sıkışıklığın yukarı yönlü kırıldığı görülüyor. Popüler analistlerinden birine göre ise mini rallileri bitirecek ve daha büyük bir rallinin başlamasını sağlayacak bir açıklama bulunuyor. 

Son yayınladığı analiz videosunda popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, FED Başkanı Jerome Powell’ın bir sonraki konuşmasında söylemelerini yumuşatması halinde lider kripto para birimi Bitcoin’in 25.000 dolara hızlı bir artış yaşayabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in yakın vadede 25.000 doları aşmasının çok mümkün olduğunu düşünmediğini dile getiren analist, önümüzdeki hafta Powell’ın uzun zamandır görülmeyen şekilde sakin bir tavır takınması halinde boğa piyasasının destek bandı olabilecek 25.000 doların test edilebileceğini ifade ediyor. 

CoinTürk adlı kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi Powell Çarşamba günü 21:30’da açıklamalar yapacak ve kripto para piyasası dahil tüm piyasaların bu açıklamalara kilitleneceği düşünülüyor. Bu noktada Cowen Bitcoin’in 40.000 dolar ya da 50.000 dolar gibi yüksek seviyeler bir hamlede çıkmasını beklemediğini ancak bazı önemli seviyelerin aşılabileceğini ifade ediyor. Tabii ki analistlere göre Bitcoin’de yaşanacak artış altcoin’leri de etkisi altına alabilir.

Polygon (MATIC) Tahminleri

8 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile 11. en büyük kripto para konumunda bulunana MATIC’in bir yükseliş hazırlığında olduğu düşünülüyor. MATIC fiyatı yazının kaleme alındığı sırada 0,94 dolardan işlem görüyor. Her ne kadar kripto para birimi son 1 ay içinde yüzde 28 yükselmiş olsa da hala ATH seviyesinin yaklaşık olarak %60 altında bulunuyor.

Analistlere göre Polygon’un ana akım fintech devleri tarafından benimsenmesine ilişkin haberler, daha fazla yatırımcının bu kripto paraya olan ilgisini ateşliyor. Bunun yanında MATIC sahiplerinin piyasaya geri döndüğü ve bunun da bir artış sinyali olabileceği ifade ediliyor.

Tabii ki henüz belirsiz olan piyasa koşullarında yatırımcıların temkinli olması gerektiğini ve Çarşamba günü yapılacak açıklamalar sonrasında yüksek volatilite görebileceğimizi hatırlatmak gerekiyor.

Yazar

2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

Bir yorum Yaz