Kripto paralar, Kriptografi temelli blok zinciri olarak adlandırılan bir yapı kullanılarak oluşturulan, fiziksel varlıkları olmayan, herhangi bir merkezi bulunmayan, herhangi bir otorite tarafından kontrol edilemeyen, taraflar arası hızlı, düşük maliyetli ve güvenli bir para transferi sağlayan sanal paralardır. Bu sanal paranın popüler olmasıyla birlikte bir çok kullanıcı Kripto Paranın geleceği nasıl ve en parlak Altcoinler nelerdir gibi sorular sormaya başladı.

Günümüzde en çok işlem gören ve ilk Kripto para özelliği taşıyan Bitcoin’dir. Son dönemlerde teknolojinin hızlı gelişmesinin yanında para transferlerinde kullanılan yöntemler, yetersiz ve yüksek maliyetli kalmıştır. EFT ve SWIFT gibi yöntemler, paranın transfer edilmesinde gecikmelere ve yüksek maliyetlere neden olmaktadır. Paranın nakit olarak dolaşımı oldukça düşük seviyelerdedir. İşletmeler ve bireyler işlemlerini elektronik ortamda kredi kartlarıyla veya internet bankacılığı yolu ile (havale, EFT vb.) yapmaktadırlar. İşlemin özü itibari ile bu noktada paranın değişiminden çok rakamların değişimi söz konusudur. Öyle ki, bugün herkes parasını bankadan nakit olarak almak isterse, bunun için yeterli nakit paranın dolaşımda olmadığı bilinen bir gerçektir.

İçeridekiler

  Kripto Paraların Geleceği

  Son yıllarda karşımıza çıkan Kripto para kavramı, herkes için yeni bir alternatif değişim aracı olmaktadır. Paranın elden ele değişim aracı olarak varlığını sürdürdüğü klasik anlayıştan farklı olarak, karşımıza çıkan bu dijital ekonomi, insanların ilgisini hızla çekmeye başlamıştır. Tabii ki bu yeni yapının birçok riskleri de olmakla birlikte, Kripto para geleceği incelendiği son zamanlarda kazandığı yüksek getiriler, yeni yatırım ürünleri arayışında olan yatırımcıları, Kripto paraya yönlendirmekte ve böylece daha yüksek bir getiri elde etme hedeflerine itmektedir.

  Ülkeler henüz bu dijital para birimleri ile ilgili etkin bir düzenlemeye gitmemiştir. Ancak bazı Asya ülkelerinde (Güney Kore, Tayland, Vietnam ve Filipinler) dört büyük borsa şirketi açılmıştır. Sadece bu ülkeler değil dünya genelinde buna olan ilgi gittikçe artmaktadır.

  Daha Güvenli Bir işlem Yapmak Ve Kazanç Elde Etmek Mümkün Mü?

  Dünyada birçok işlemin dolar üzerinden gerçekleştiği düşünüldüğünde temel amaç, daha güvenli bir işlem yapmak ve kazanç elde etmek mümkün mü? sorusudur. Kripto paralar bu sorular ile daha da ilgi kazanmıştır. Kripto para birimi ifade edilerek, bunun alt başlıkları detaylı araştırılmaya başlanmıştır. Ayrıca Kripto paranın geleceğine yönelik beklentilere ilişkin görüşler de paylaşılarak, bundan sonraki süreçte bu paraların ne boyutta gelişebileceği ve neler yapılabileceği ifade edilecektir. Diğer bir deyişle Kripto paranın finansal sistemde alternatif bir para birimi olup olamayacağı tartışılacaktır. Ancak güvenlik açısından biz okurlarımıza alım satımlarda dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance’yi önermekteyiz. Eğer hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10’luk komisyon indiriminden faydalanarak geleceği parlak yüzlerce kripto paraya güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  Geleceği En Parlak Coinler. Artacak Altcoinler Nelerdir?

  Geleceği Parlak Altcoin Listesi. Hangi Coinlar Artar?
  Geleceği Parlak Altcoin Listesi. Hangi Coinlar Artar?

  Kripto para yatırımcıların son zamanlarda en çok araştırdığı konularından birisi de geleceği en parlak COİN ve artacak COİN’LER hangileri olacağıdır ve hatta olmuştur bile. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlara göre geleceği parlak  ALT COİN’LERİ genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz.

  Unutmamak gerekir ki buradaki hiç bir yazı yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

  Bitcoinin Ve Alt Coinlerin Geleceği

  Uzun süredir bu şekilde devam eden işlemler, teknoloji kavramının ortaya çıkması ile birlikte yerini yepyeni bir akıma bırakmak üzeredir. Klasik olarak yüzyıllardır madeni para ve kâğıt para ile gerçekleşen işlemlerin aksine, Kripto para diye tanımlanan bir kavram ortaya çıkmıştır.

  Kripto para, fiziksel anlamda gerçekliği olmadığı gibi, herhangi bir merkez bankası tarafından ihraç edilmeyen ve kontrol edilmeyen para olmaktadır. Bu Kripto para kavramından hareketle ortaya çıkan en popüler para birimi ise “Bitcoin” olmaktadır.

  BTC, dijital ortamda alınıp satılabilen ve internet ortamında insanlara ödeme imkânı sağlayan bir sanal para olarak dünya genelinde kısa sürede yaygınlaşmıştır. Ayrıca akıllı telefon ve uygulamaların günümüzde yaygınlaşması ile birlikte, bu para biriminin geleceğe yönelik gelişimine ve ilerleyişine de tanık olmaktayız. “Bir gün bütün işlemler sanal para ile olur mu?” sorusuna karşın; kâğıt para ve Kripto para kavramının karşılaştırmalı olarak fırsatları ve sakıncaları incelenecektir.

  Kripto Paralardan Hangisi Alınmalı

  Teknolojinin her alanda yer aldığı günümüzde, para da değişime uğrayan bir unsur olacaktır. Dolayısıyla, değişim ve gelişim devam edecektir. Yatırım yapmak isteyenler genelde Kripto para hangisi alınmalı sorusuna cevap arıyor.

  Kripto para sitelerinde Bitcoinden sonra ilk karşımıza çıkan ve en çok ikince hacme sahip Ethereum oluyor. Ethererum sadece dijital bir para birimi değil aynı zamanda ileri seviye Block Chain projesidir. Bu platformu tercih eden geliştiriciler aracılığıyla kendi Kripto paralarını oluşturabildikleri için daha avantajlı olduğu düşünülüyor. Ve şu anda Piyasadaki birçok Altcoin, Ethereum altyapısı kullanıyor.

  Kendinizi işletmeniz için Block Chain içeren bir arz zinciri oluştururken düşündüğünüzde Ethereum sayesinde buna sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz. Bunun yerine direkt olarak Ethererum’un Blockchain kısmına başvuru yapılabilirsiniz. Bunun gibi özellikler de yatırımcıların Ethereum’un geleceğine olumlu bakmasını sağlıyor.

  Kripto Para Nereden Alınır

  Kripto Paralar Nereden Alınır
  Kripto Paralar Nereden Alınır

  Kripto para satın almak isteyenler Kripto para nereden alınır şeklinde web site araması yapmaktadır. BİTCOİN ya da başka Kripto para birimleri ile alım satım yapmak isteyen tarafların ödeme yapmalarına ve almalarına olanak sağlayan firmalar bulunur. Firmalar bireysel müşterilerine BİTCOİN kullanarak mal ve hizmet değişimi hizmeti sunarken kurumsal müşterilerine ise çevrimiçi satış noktaları sunma ve satış işlemi sonucu elde edilen Kripto para birimlerini istedikleri para birimi cinsinden anında değişim hizmeti sunarak olası işlem risklerini minimize etmektedir.

  Biz Kripto Para Dünyasi olarak okurlarımıza Binance borsasını öneririz. Hem güvenlik açısından hem de düşük komisyon oranları sunan Binance’ye üye olmak ve size özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden yararlanmak için buraya tıklayınız.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz