Kucoin indirim kodu avantajı ve çok sayıda kripto para birimini listeleme gibi özellikleriyle dev borsa Binance’den sonra en fazla tercih edilen platformlardan biri. Yeni coinleri Binance’den önce listeleme ve anında canlı destek gibi özellikleriyle öne çıkan bu platform her geçen gün kullanıcı sayısını artıyor. Biz de bu yazımızda, büyüyen bu borsayla ilgili merak edilen Kucoin referans kodu nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir gibi soruları sizler için araştırdık.

İçeridekiler

  Kucoin Referans Kodu Nedir?

  Kripto para yatırımcıları genellikle farklı projelerden faydalanmak ve varlıklarını bölmek için birden fazla borsa kullanır. Kucoin, Binance ve Coinbase gibi büyük borsalardan sonra en fazla kullanılan borsa olarak karşımıza çıkar. Kucoin’in bu kadar fazla tercih edilmesinde kullandığı referans kodu sisteminin büyük etkisi var. Uygulanan Kucoin referans kodu sistemi, kullanıcıların alım-satım işlemlerinde düşük komisyon ücreti ödemesini sağlar.

  KuCoin Referans Kodu: r3Z6BHL ‘dur.

  Kucoin’de kullanıcılar için referans kodu oluşturma seçeneği bulunur. Bu şekilde kendi referans kodu ile sisteme yeni kullanıcı ekleyenler karşı tarafa %20 indirim avantajı sağlarken, kendisi için de %20’ye kadar çıkan bir kazanç sağlar. Bu nedenle Kucoin referans linki sistemi kullanıcılarına sunduğu en avantajlı özelliklerdendir.

  Siz de yukarıdaki referans kodunu kullanarak ömür boyu sürecek bu avantajlardan yararlanabilir ya da buraya tıklayarak referans kodu olan bağlantımızdan faydalanarak kolayca üye olabilirsiniz.

  Kucoin Referans Kodu Nerede?

  Kucoin üzerinde referans kodu ile üye olan kullanıcılar komisyon ücretlerinde indirim kazanır. Avantajlı Kucoin komisyon indirimi kazanmak için referans kodu hesaplara daha sonra eklenemez. Bu nedenle, hesap açma sırasında referans linki üzerinden üye olmak gerekir. Kucoin ile ilgili merak edilen konulardan bir diğeri de referans kodunun nasıl paylaşılacağıdır. Çünkü referans kodu, kod ile üyelik açanlara indirim sağlarken kodu paylaşanlara da ek kazanç imkanı sunar. Kucoin borsasındaki referans kodunu paylaşan kullanıcılar, sadece kod aracılığıyla üye olanlardan değil, o kişinin davet ettiği yeni üyelerden de kazanç elde eder. Buna göre ilk davet edilen kişi üzerinden %20, bu kişinin davet ettiği kullanıcı üzerinden %12 ve daha sonrakinden ise %8 komisyon payı elde edilir.

  Dolayısıyla Kucoin referans kodu nasıl alınır, doğru şekilde açıklamak gerekir. Kucoin referans kodunuzu bulmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle Kucoin hesabınıza giriş yapın ve ana sayfaya gidin.
  • Kullanıcı adınızın üzerine giderek “Referans” kısmına gelin.
  • Bu sayfadaki referans kodu veya referans linki olarak geçen bölümleri kopyalayıp yakın arkadaşlarınızla veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.
  • Bağlantınıza tıklayarak üye olan kullanıcılar üzerinden bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

  Ayrıca bkz: Binance Referans Kodu Nedir?

  Kucoin Referans Kodu Nasıl Alınır?

  Eğer referans kodu ile üye olarak komisyon indirim fırsatından faydalanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • Yeni üyelik oluşturmak için telefon numaranız veya e-mail adresinizi girin.
  • Girdiğiniz numara veya adrese doğrulama kodu isteyip ekrana girin.
  • Alt taraftan şifrenizi belirleyin.
  • Son olarak tercihe bağlı olan referans bölümüne kullanmak istediğiniz kodu girin.
  • Alttan oluştur seçeneğine basın ve indirimli komisyon ücretlerinden faydalanmaya başlayın.

  Oluşturduğunuz hesapta kendi kodunuzu bulmak ve çevrenizle paylaşmak için öncelikle Kucoin referans kodu nerede öğrenmelisiniz. Bunun için kullanıcı profilinizden referans sekmesine gidebilir, güncel kodunuzu öğrenebilir ve gerekirse yeni kodlar oluşturabilirsiniz. Bu sayfadan daha önce oluşturduğunuz kodları da görüntüleyebilirsiniz.

  Ayrıca bkz: En güvenilir Kripto Para siteleri.

  Kucoin Referans Kodu Avantajları Nelerdir?

  Kucoin borsasının sunduğu avantajların başında komisyon indirimleri gelir. Bu indirimler referans kodu ile sağlanır. Aynı zamanda Kucoin, Binance’deki BNB Coin mantığına benzer bir sisteme de sahiptir ve bunun için kendi tokenı Kucoin Share (KCS) kullanıcılarına ek indirim fırsatı sunar. hem referans linki hem de cüzdanda KCS Coin bulunduran kullanıcılar, işlemlerinde oldukça düşük komisyon ödemeleri yapar. Kucoin referans kodu avantajları nelerdir sorusunu yanıtlamadan önce borsanın genel sisteminden bahsetmek gerekir.

  • Kucoin, cüzdanda KCS tutan üyelerine her gün bonus dağıtır.
  • Komisyonlardan kazandığı ücretin %50’sini de KCS sahipleri arasında paylaştırır.
  • Gelirlerin %40’ı ise referans sistemine ayrılır.
  • Referans kodu ile üye olan kullanıcılar, gerçekleştirdikleri her işlem ücretinde indirim avantajı kazanır.
  • Komisyon ödemelerinin bir kısmı da kod sahibi ile paylaşılır. Bu şekilde referans kodunu paylaşanlar, bağlantı üzerinden üye olan kullanıcılardan kademeli şekilde kazanç elde eder.

  Özetle, Kucoin borsası referans kodu başta olmak üzere pek çok özelliği ile ilgi çeken güvenilir bir kripto para borsasıdır. Standart komisyon oranlarının %0.1 olarak belirlendiği sistemde, diğer avantajlar sayesinde %0.015’ kadar düşen oranlar elde edilebilir.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz