Kripto markette yakaladığı ivmeli yükseliş hareketler nedeniyle ilgi çeken coinlerden biri de, bugünün tarihi ile CoinMarketCap’in 31. sırasında yer alan Kusama Coin’dir. Yakaladığı hızlı yükselişle yatırımcısını güçlendiren KSM, Polkadot’un öncü birliği olarak da tanımlanabilir. Projenin piyasaya güven aşılaması ve yüksek fiyat beklentileri kripto para yatırımcılarının bu varlık hakkında araştırma yapmasına neden olur. Öyleyse Kusama Coin nedir ve özellikleri nelerdir yakından inceleyelimve Ksm Coin geleği hakkında bir fikir edinelim.

İçeridekiler

  Kusama Coin Nedir? (KSM Coin)

  Polkadot, birden fazla tokenı tek bir ağa bağlayan yeni nesil blockchain protokolüdür. Kusama Coin, bu protokolün erken ve rafine edilmemiş sürümü olarak tanımlanır. Ekiplere ve geliştiricilere ağ üzerinde paralel zincir oluşturma ve dağıtma imkanı veren kripto para Kusama; Polkadot’taki stake, doğrulama, adaylık ve yönetişim gibi işlevlerin gerçek ortamda denetlenmesini hedefler. Kusama, ETH kurucu ortağı ve Polkadot kurucusu Gavin Wood tarafından 2019’da kurulmuştur.

  Piyasada büyük yankı uyandıran Polkadot’un en temel unsurlarından biri olarak görülen Kusama, Polkadot’a entegre edilmesi planlanan özelliklerin ilk başta denendiği, ölçeklenebilir bir zincir ağıdır. Polkadot’la benzer şekilde merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir ve burada gerçekleştirilecek gelişmeler topluluk isteğine göre belirlenir. Ağ üzerinde yenilik ve geliştirme yapmak isteyen ekipler için deneysel bir çalışma ortamı sunar. Kusama platformunun resmi tokenı olarak geçen Kusama Coin geleceği ve hedef beklentileri bakımından yatırımcısına güven aşılar.

  KSM Coin Kaç TL ve Dolar?

  KSM Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. KSM Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra KSM Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 KSM Coin 762.69 TL 1.91%

  1 KSM Coin $ 26.37 Dolar 1.91%

  Ayrıca KSM Coin piyasa değeri ise $ 235,480,133 dolardır. Aynı zamanda KSM Coin günlük $ 25,209,785 dolar hacime sahiptir.

  KSM Coin Gelecek Beklentisi Nasıl? Kusama Coin Geleceği

  Deneysel bir geliştirici platformu olarak ortaya çıkan Kusama’nın merkezi bir durdurma anahtarı bulunmaz. Ağ üzerinde yapılacak bütün değişiklikler zincir içi yönetişim sistemiyle gerçekleştirilir. Dolayısıyla Kusama platformu, Kusama Coin sahiplerine aittir. İlginç projesiyle yılın en değerli platformları arasında giren KSM Coin geleceği çoğu analiste göre oldukça olumlu görünmektedir. Geçtiğimiz son dönemde rekor seviyeleri zorlayan ve yükselen bir grafiğe sahip olan KSM’nin ilerleyen süreçte de yatırımcısına kazanç getirmesi bekleniyor. Ama unutmamak gerekiyor ki burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir yalnızca sizleri bu teknolojiler hakkında bilgilendirmek için yazılmıştır.

  Eğer siz de hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çektiyse ve başka coinler hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorsanız XMR Coin Nedir ve Vet Coin Nedir yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Çeşitli özellikleri deneyimleme imkanı tanıyan ve parachain uygulamalarını teşvik eden Kusama platformunun, hızlı şekilde büyümesi bekleniyor. Analistlere göre, platformla birlikte Kusama Coin yorum ve fiyatlamasında da bir artış yaşanması söz konusu. Polkadot ağıyla entegre çalışması, Kusama ağındaki bazı projelerin Polkadot’a taşınmasını sağlar. Bu da kullanıcılara güven aşılayan bir sistemdir. Katılımcısına söz hakkı vermesi, Polkadot altyapısına sahip olması ve geliştirmeler için deneysel bir ağ sunmasıyla öne çıkan Kusama, çoğu yatırımcının gelecek seviyelerini merakla beklediği kripto varlıklardan biridir.

  Kusama Coin Projesi ve Amacı

  Kusama, Polkadot ağıyla neredeyse aynı mekanizmaya sahiptir, ancak Polkadot’un çok daha hızlı bir versiyonudur. Ekiplere deneysel bir çalışma ortamı sunan Kusama, ağ geliştirme özelliklerinin denendiği yapıdır. Yani Kusama Coin amacı ve temel hedefi geliştiricilere yeni özellikleri denemek için uygun bir ortam sunmaktır. Kusama ağında kullanıcılar kendi blokzincirini oluşturma, ürün tasarlama ve hızlı hareket etme gibi imkanlara sahiptir. Bu sayede platform, geliştiricilere hızlı özellikler sunarak daha çabuk büyümeyi hedefler.

  Bunun yanı sıra Kusama ağında katılım ücretleri de oldukça düşüktür. İleri teknoloji geliştiricilere sahip olan KSM Coin projesi, ağ gelişimini oylamaya açar ve katılımcı topluluğunun kontrolüne sunar. Bütün bu özellikleriyle kullanıcıların ağ üzerinde söz sahibi olmasını sağlar. Kusama, katılımcısına Polkadot ağından ve geliştirici topluluğundan faydalanma imkanı sunar ve ağ üzerinde oluşturulan uygulamalar Polkadot’a transfer edilebilir. Kullanıcılarına sunduğu şu özellikler nedeniyle Kusama Coin hedef beklenti seviyeleri oldukça yüksektir:

  • Meclis üyesi olarak kampanya yapma, çalışma zamanı tekliflerine oy verme
  • Doğrulayıcı kurulumunu geliştirme
  • Parachain oluşturma
  • Siber gizli topluluğa katılma

  Kusama (KSM Coin) Hedef Beklentisi

  Hızla büyüyen bir blockchain projesi olan Kusuma, hızlı büyüyen topluluğu ve deneyimli ekibiyle kripto para sektöründe güvenli ortaklıklar kurmaktadır. Bu nedenle analistler, kısa vadede Kusuma Coin fiyatının %300 artacağını belirtmektedir. 2025 yılına kadar ise daha yüksek seviyeleri test etmesi ve katlanarak artması olasıdır. Ancak piyasaya yeni giren ve KSM Coin nedir diye merak eden yatırımcıların, volatil kripto para piyasasına karşı dikkatli olması ve kendi analizlerine göre hareket etmesi gerekir. Çünkü bütün piyasadaki fiyatlama, ciddi oranda Bitcoin’deki hacimlenme ve fiyatlanmaya bağlıdır. Dolayısıyla Bitcoin’de yaşanacak fiyat kayıpları, bütün coinlerde düşüşe neden olur.

  Tekrar hatırlatmakta fayda var ki burada yazılan hiç bir yazı yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca KSM Coin hakkında bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

  Kusama (KSM Coin) Nasıl Alınır?

  Biz kripto para dünyasi olarak okurlarımıza her zaman Dünyanın en büyük ve en güven veren borsası olan Binance’yi önermekteyiz. Hem düşük komisyon oranlarına sahip olan ve hem de yüzlerce altcoinin listelendiği Binance’ye üye olmak için buraya tıklayabilir ve ömür boyu yüzde %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz