Leo coin olarak da bilinen Leo token, iFinex tarafından yönetilen tüm platformlarda ve Bitfinex borsasında kullanılan bir tokendır. Leo coin nedir sorusuna verilebilecek en kısaca cevap vermek gerekirse; 2019 yılında ilk tanıtımı yapılıp piyasaya sunulan Leo token, Bitfinex’i güçlendirme ve platformdaki diğer tüm operasyonları optimize etme ümidiyle üretildi.

İçeridekiler

  Leo Coin Nedir?

  Leo coin, piyasadaki değer sıralamasına göre diğer kripto para tokenlarından çok daha üst sıralara ulaşarak kendinden epey söz ettirdi. Binance coin gibi yine kendi borsası olan coinler arasında karşılaştırma yapılarak bakıldığında, çıkışından hemen birkaç ay sonra token sıralamasında ilk ona yükseldi.

  Bitfinex platformunun ana firması olduğu bilinen iFinex, Leo coin arzı oluşturmasının hemen ardından bir teknik inceleme paylaştı. Bu açıklamaya göre firma, bir milyardan fazla Leo coin piyasaya sürmeyi planlıyor. Çıkışın hemen ardından borsada alım, satım ve takas işlemleri başladı. Elinde BTC, USD, USDt, gibi token olanlar Leo token ile takas yapabilir hale geldi.

  LEO Coin Kaç TL ve Dolar?

  LEO Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. LEO Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra LEO Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 LEO Coin 111.55 TL -2.89%

  1 LEO Coin $ 3.86 Dolar -2.89%

  Ayrıca LEO Coin piyasa değeri ise $ 3,587,234,277 dolardır. Aynı zamanda LEO Coin günlük $ 1,151,536 dolar hacime sahiptir.

  LEO Token Hedef Fiyat

  Leo coin hedef fiyat stratejisinden ziyade, sıralı olarak planlanmış yararlar sunuyor. Bu da platformdaki Leo token sahipleri için şu avantajları sağlıyor.

  • iFinex firması desteklediği tüm ticari platformlardaki ürünlerin; alıcılar ve borç verme işlemi yapanlar için ücretlendirmenin azaltılmasına destek oluyor. Leo token sahipleri ücretlendirilen tüm kademelerde kripto ve kripto çiftleri için yüzde on beşe yakın düşük ödeme yapıyor. Ayrıca firma, Leo token miktarı yükselenler için, alıcı ücretlendirmelerinde ek olarak ekstra fiyat azaltması yapacağını da belirtiyor.
  • Leo coin, Bitfinex sistemindeki yan program tokenı olduğu için kripto para leo kullanımının bu süreçte ticari işlemleri optimize etmesi hedefleniyor. Bu söylemde leo coin amacı olarak açıklanan düzen, kullanıcılar ellerinde tuttukları tokenlerı bozdurmazlarsa, ticari işlemlerinde yüzde yirmi beşe yakın ücret indirimi alıyor. Yatırım yapacak olanlar ise delta oranının yüzde yetmiş beş kadar bir değerde Leo coin kullanırsa, Leo token sistemindeki herhangi bir seviyeyi otuz gün aralığında satın alabilir. Leo coin hem yatırım yapanlara hem de yüklü işlemler yapanlara fırsatlar sunmayı leo token hedef stratejisi olarak sunuyor.
  • Leo coin değişimi gerçekleşirken yapılan ilk tekliften gelen gelir, sistemdeki iş beklentilerinin geliştirilmesi için kullanılır. Satış işleminin içerisinde yer alan küçük fonlar, firma sermayesinin güçlenmesine ve platformun iyileşmesine ayrılır. Bu da daha güvenli ve sağlıklı bir hizmet hedefidir.

  LEO Coin Arzı Ve Ekonomisi

  Diğer coinlerle karşılaştırıldığında Leo token, piyasada daha hızlı işlem görmesi ve yanması için belirli özelliklerde olması isteniyor.

  • Whitepaper aracılığıyla öğrenilen bilgilere bakıldığında, Leo coin aylık olarak düzenli işlem ve yanmalar gerçekleşmesini bekliyor. iFinex brüt gelirden belli bir miktarı tekrar satın alım yanmayı sağlayacak. Bu işlemin Leo token platformda olduğu sürece devam etmesi isteniyor.
  • Bir iddiaya göre Panama merkezli olan bir firmadan kazanılan fonların getirisiyle, ödenememiş Leo coinleri satın alınması planlanıyor. Leo token ekibi,  bu işleme gerekli gördüğü sürece devam edebilir. Ayrıca satın alımlar birden çok işlemde uygulanabilir.
  • Bitfinex platformunda gerçekleşen sistem açığı sonrası ortaya çıkan fonlar için de aynı tarzda bir yöntem uygulanabilir. Böylelikle kullanılacak olan Leo coin miktarıyla piyasadaki ani çıkışlara karşı güçlü bir önlem alınmış olacak.

  Leo Coin Geleceği Ve Yorumları

  Leo coin yorum ve analizi incelendiğinde, dünya çapındaki kripto paralardan biri haline gelmesi bekleniyor. Büyük firmalarla ortaklık kurulması ve çıktığı andan itibaren Leo conin piyasada kabul görmesinden anlaşılıyor ki sağlam bir yer edenebilir. Leo coin alınır mı diye düşünüldüğünde ilk akla gelen genel havaya olumlu katkı yaptığıdır. Bu iyimser etki sayesinde daha çok insan kripto para leo yatırımı yapıyor. Ama unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyasi olarak kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyor, yalnızca bilgilendirme amaçlı bu yazıları yazıyoruz.

  Eğer siz de hala dünyanın en büyük kripto para borasası olan Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon idiriminden yararlanabilirsiniz. Eğer başka coinler hakkında da bilgi almak istiyorsanız Atom Coin ve XLM Coin inceleme yazılarımızı okuyabilir ve başka yatırım araçları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  Platformun arkasındaki ekibe bakıldığı zaman, leo token geleceği için ciddi planlarının olduğunu görebiliyoruz. Şimdi ve ileride yapılacak yatırımlarda Leo coin hesaba katılacak alternatifler arasında düşünülebilir. Tabi ki spekülatif rivayetlerle söylenen çok yüksek artışlar söz konusu olmasa da Leo coin sağlam adımlarla ilerliyor.

  Projenin geçmişine bakıldığında aslında Bitfinex platformu 2012 yılında kuruldu. Piyasa uzun yıllar tecrübe kazandıktan sonra Leo token çıkışı ile yükseldi. Şirket politikası olarak her zaman kaliteyi ön planda tuttuklarını beliyorlar. Bu söylem Leo coin açısından piyasada belli bir güven ortamı yaratıyor. Ne yazık ki yıllar sonra yaşanan sistem açığı sebebiyle platformda ciddi düşüşler yaşandı. Mağdur olan yatırımcıların kripto para telafileri hala devam ediyor. Firma bu talihsiz olaydan sonra Leo coin aracılığı ile yatırım fonlarından gelen gelirleri borç ödeme ve sistem güvenliği güçlendirmesi için kullanıyor.

  Devam eden başka projeleri de olan firma, Leo coin ile piyasadaki güvenini epey yükseltti. Komisyon oranlarında yatırımcılarına sağladığı ek avantajlar sayesinde günden güne daha cazip hale geliyor. Yine de devam eden dava nedeniyle dönem dönem olumsuz söylemlerden de etkileniyor. Eğer bu sorunu çözüp, geri ödemeleri tamamlarlarsa Leo coin platformda öne çıkabilir.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz