Loopring Coin geleceği ve yorumları bakımından kripto para ekosisteminde ilgi gören varlıklar arasında yer alıyor. Loopring Coin, açık kaynak kodlu merkeziyetsiz borsa Loopring platformunun resmi para birimi olarak işlem görüyor. Loopring kullanıcılarına çeşitli DeFi ürünlerini bir arada sunmanın yanı sıra, NFT varlıklarına erişim ile verimli borsa sistemi kurmayı da hedefliyor. Bu nedenle kripto para yatırımcılarının pek çoğu platformun resmi tokenı LRC Coin nedir sorusuna yanıt arıyor. Bu içeriğimizde, yerli ve yabancı çok sayıda kripto para borsasında listelenerek güven kazanan LRC Coin’i inceledik, amacı ve gelecek beklentilerini değerlendirdik.

İçeridekiler

  LRC Coin Nedir?

  LRC Coin projesi, daha önce Google ve Boston Scientific gibi büyük şirketlerde çalışmış olan, girişimci ve yazılım mühendisi Çinli Daniel Wang tarafından geliştirildi. İlk ICO’su 2017 yılında başarıyla tamamlanan proje, Kısa sürede gerek yerel tokenı gerekse platform avantajları ile yatırımcılardan ilgi görmeye başladı. Loopring’in genel amacı, merkezi ve merkeziyetsiz borsaların en iyi özelliklerini alarak yatırımcılara çok daha verimli ve hibrid bir borsa sunmak olarak belirlendi. Buna göre çalışan protokol, merkezi borsaların sağladığı avantajları örnek almanın yanı sıra, dezavantajları da çözmeye odaklanmış durumda. Bu şekilde kripto para yatırımcılarına daha verimli, şeffaf ve güvenlikli bir ağ sunarak işlemlerin daha kolay gerçekleştirilmesini hedefliyor.

  Loopring platformunun temel para birimi olan LRC Coin yönetişim, teşvik ve likidite gibi farklı amaçlarla kullanılan bir belirteçtir. Ağ üzerinde çıkarılan toplam LRC Coin arzı ise protokolde kullanılan akıllı sözleşmeler tarafından yönetilir. Buna göre, kullanıcılar dairesel madencilik adı verilen yöntemle LRC Token kazanabilir. Bu madencilik sisteminde ağ likiditesini artırmak için işlemler iki kripto para çifti şeklinde eşleşmez, protokoldeki 16 farklı kripto para birimi üzerinden dairesel takas yöntemiyle eşleştirilir. Ağda bulunan nodelar, siparişlerin halkalar üzerinde birleştirilmesini sağlar ve böylece ticaret geçmişi ile emir defterlerinde süreklilik meydana getirir. Sonuç olarak ağ sahipleri LRC Coin ile ödüllendirilir. Bu çok özellikli melez platform, yerel belirteci LRC Coin haber ve gelecek beklentileri nedeniyle de öne çıkar.

  Eğer siz de LRC coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödemenizi sağlayacak Binance referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  LRC Coin Kaç TL ve Dolar?

  LRC Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. LRC Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra LRC Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 LRC Coin 6.22 TL 1.10%

  1 LRC Coin $ 0.215078 Dolar 1.10%

  Ayrıca LRC Coin piyasa değeri ise $ 267,981,132 dolardır. Aynı zamanda LRC Coin günlük $ 32,514,815 dolar hacime sahiptir.

  LRC Coin Geleceği Nasıl?

  LRC Token, kripto para borsalarını geliştirerek yatırımcılara iyileştirilmiş tek bir arayüz sunmayı hedefleyen Loopring protokolünün kripto para birimidir ve Ethereum ağını destekler. Yatırımcıların sıklıkla merak ettiği konulardan olan kripto para LRC Coin nedir sorusu, Loopring protokolünün diğer kripto para borsalarına göre sunduğu farklılıklar ile anlatılabilir. Buna göre; protokolün genel işlevindeki yenilikçi hareketler LRC Coin geleceği ile de yakından ilişkilidir.

  • Hibrid Borsa: Loopring projesi, en temelde merkeziyetsiz borsa (DEX) oluşturulması amacına sahiptir ve merkezi borsalarda var olan dezavantajları ortadan kaldırmayı hedefler. Bunun için hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların en iyi özelliklerini tek bir çatı altında toplar.
  • Açık Ağ: Merkezi borsalar her ne kadar popüler olsa da, kullanıcı fonlarını tutma özelliğine sahiptir. Bu da hacklenme riski ve regülasyon gibi pek çok soruna yol açar. Loopring platformu, kullanıcı fonlarını kasada tutma ve işlemleri kendi sisteminde gerçekleştirme gibi işlemlerin yerine DEX borsa özelliklerini kullanır. Böylece alım-satım işlemlerinin direkt olarak blockchain ağında gerçekleşmesine izin verir.
  • Şeffaflık: Kripto para borsalarında bulunan en büyük problemlerden bir diğeri şeffaflıktır. Alım-satım işlemlerinin borsaya tabii olması ve işlem bilgilerinin borsa kayıtlarında tutulması, fiyatların manipüle edilmesini mümkün kılar. Ek olarak emanet edilen kullanıcı fonları izinsiz olarak kullanılabilir. Loopring protokolünün tam şeffaflık ve güven sağlaması LRC Token geleceği bakımından en önemli faktörlerden biridir.
  • Verimlilik: DEX borsalar emanet ve şeffaflık sorunlarını çözse de, işlem sınırı ve parçalı likidite nedeniyle düşük verimde çalışır. LRC ağı, verimli işlem sağlamak için dairesel takas yöntemini kullanır ve böylece ağ likiditesini yükseltmeyi hedefler.

  Merkeziyetsiz ve DEX borsaların en iyi yönlerini alıp, sorunları çözerek birleştiren Loopring’in yazılım ve mühendislik konusunda uzman bir ekibe sahip olması da geleceği açısından olumlu bir etki oluşturur. Buna göre; ağ kurucusu Wan kripto para hizmetleri veren Coinport Technology ve Yunrang Information Technology gibi güçlü şirketlerin de kurucu ortağıdır. Bu nedenle alanında uzman isimler tarafından yönetilen ağ gelecekte daha hızlı gelişme gösterebilir. Yapılan LRC Coin yorumları ve beklentileri de bu nedenle genellikle ağın yüksek potansiyel barındırdığını vurgular niteliktedir.

  Ayrıca site içerisinde bulunan Dodo Coin geleceği ve FTM Coin geleceği gibi yazılarımızı da okuyarak daha fazla Coinin geleceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  LRC Coin Yorumları

  Kripto para borsa sistemine yenilikçi bir bakış açısı kazandıran Loopring projesi, yaygın kullanım potansiyeli taşır. Ağdaki bütün işlemleri desteklemesi nedeniyle Loopring Coin yorumları büyük merak konusudur. LRC Coin, genel olarak ekosisteme fayda sağlamayı amaçlayan bir belirteçtir. Ayrıca kullanıcıları ağa teşvik etmek, Ethereum katman 2’ye geçiş aşamasını hızlandırmak ve yönetimde söz sahibi olmak gibi avantajlar sunar. Daha detaylı açıklamak gerekirse, LRC Token nedir şu özellikleri üzerinden incelenebilir.

  • Güvenlik: LRC projesi; açık kaynak kodlu, denetimli ve gözetimsiz bir ödeme ile alım-satım platformudur. Ağ üzerinde yapılan transfer ve ödeme gibi işlemlerin tamamı yerel kripto para birimi LRC Token ile gerçekleştirilir. Ayrıca zkRollup adı verilen ve varlık kontrolünü tamamen kullanıcı denetimine bırakan Ethereum seviyesinde bir güvenlik önlemi bulunur. Bu sayede LRC Coin ile tamamlanan işlemler %100 garanti altındadır.
  • Hızlı Geçiş: LRC yüksek düzeyde ölçeklenebilirdir. İşlemlerin tamamı ZPK aracılığıyla doğrulanır ve böylece işlemlerin hızlı tamamlanması sağlanır. Bu yürütme şekli Ethereum Layer-2 katmanına daha hızlı geçilmesine de izin verir. Böylece LRC Coin ağ performansını artırmada etkilidir.
  • Düşük Masraf: LRC Token ile tamamlanan işlemler, Ethereum ağının dışında gerçekleştirilir, bu sayede işlemlerde oldukça düşük masraflar çıkar. Dolayısıyla ticaret ve transferler daha kazançlı hale gelir.

  Bunların yanı sıra; LRC Coin kullanıcılara ağ yönetimine katılma ve pasif gelir elde etme gibi DeFi avantajlar da sunar. Ethereum’un yanı sıra NEO ağını destekler. Bu özelliklerin tamamı analistlerin yaptığı LRC yorum ve beklentilerini olumlu şekilde etkiler. Kripto para uzmanlarına göre; LRC’nin giderek popüler hale gelen NFT’lere son derece verimli bir alım-satım platformu sunması, gelecekte daha yoğun kullanılmasını sağlayabilir. Ancak bu aşamada LRC Coin grafik ve haberlerinin iyi analiz edilmesi, alım-satım işlemlerinin buna göre ayarlanması oldukça önemlidir.

  Kripto Para Dünyası olarak hazırladığımız BTT Coin yorum gibi yazılarımızı da okuyabilir veya buraya tıklayarak bizi Twitterdan takip edebilir ve ileride sizinle paylaşacağımız teknik analizlerden yararlanabilirsiniz.

  LRC Coin Amacı ve Projesi

  Loopring platformu, yerel tokenı LRC Coin ile gelişen kripto para borsa sistemine katkı sağlamayı hedefler. Buna göre; LRC Coin amacı hem DEX hem de merkezi borsaların en iyi özelliklerini bir araya toplayarak tek ve bütünleşik bir platform oluşturmaktır. Ek olarak, bu borsalardaki temel problemlere de yenilikçi çözümler geliştirmeyi planlar. Döngü mekanizmasına sahip olan protokolde, Ethereum blok zinciriyle eşit seviyede bir güvenlik duvarı bulunur. Bu da üstün özellikli, ölçeklenebilir, hızlı ve verimli bir borsanın aynı zamanda ekstra güvenlikli olmasını sağlar. Analistlerin yaptığı LRC Coin yorum ve analizleri incelendiğinde, ağdaki yüksek işlem hacminin öne çıktığı görülür. Zincir dışı işlemleri doğrulanabilir şekilde yürüten altyapısı, ileride daha fazla kullanıcının bu protokolü tercih etmesine neden olabilir. Ayrıca rakiplerine göre sunduğu yüksek performans da LRC Coin beklentilerini artırır niteliktedir.

  Özetle, LRC projesi gelecekte yatırımcısına ciddi kar sağlama potansiyeli taşır. Öte yandan LRC Coin alınır mı ve değerlenir mi gibi sorularaverilecek net bir cevap bulunmamaktadır. Hızlı hareket eden kripto para piyasasında özellikle Loopring Coin nedir diye merak eden kullanıcıların, ufak miktarlarla işlem açması ve piyasayı iyi analiz etmeyi öğrenmesi önerilir. Bu içerikte paylaşılanlar yatırım tavsiyesi sayılmamakla birlikte, yatırımcı pozisyonları karşısında da sorumluluk taşımaz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz