Kripto para birimlerinin günlük hayata dahil olmasıyla birlikte pek çok yeni proje de ortaya atılmaya başlandı. Son zamanlarda kripto para birimi olarak yatırım araçları arasında en fazla merak edilenlerden biri de Matic Coin. Matic Coin, projesi ve amacı nedeniyle pek çok yatırımcının takip listesine eklenmiş durumda. Bu nedenle özellikle yeni yatırımcılar ve uzun süreli takipçiler “Polygon Coin nedir?” sorusuna cevap aramaktalar. Biz de sizler için Matic Coin nedir cevaplamaya çalıştık ve Matic Coin geleceği hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

İçeridekiler

  Matic Coin Nedir?

  Polygon ya da diğer adıyla Matic Network, Ekim 2017 yılında piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme amacıyla hazırlanan iyi yapılandırmaya sahip ve kullanımı kolay  bir platform olması, yatırımcıların “Matic Coin nedir?” sorusunu daha sık sormasına ve bu kripto para birimine ilgi duymasına neden oldu. Matic Coin, temel olarak var olan blockchain ağını güncellemenin yerine ikinci bir katman ölçeklendirmesini amaçlar. Daha fazla işlem kapasitesine ve hızına sahip olmak üzre tasarlanan Matic platformunun resmi kripto varlığı Polygon Coin olarak geçer.

  Eğer siz de hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz. Böylece Matic coin gibi yüzlerce Coin’e de yatırım yapabilirsiniz.

  Matic Coin Projesi ve Amacı.

  Kurucuları blokchain geliştiriciliği ve iş danışmanı olarak görev yapan Matic, birden fazla uygulamayı destekler. Bu sayede ağ üzerindeki işlem karmaşıklığını azaltır. Ethereum ağ tabanına sahip olan Matic, Plasma ve PoS (Proof of Stake) ağlarını kullanır ve saniyede yapılan işlem sayısını fazlasıyla artırır. Bu sayede çok daha fazla işlem kısa sürede gerçekleştirilir. Geliştiricileri tarafından en çok ve en hızlı işlem kapasitesine sahip kripto varlık olarak tanımlanan Polygon Coin gelecek beklentileri arasında yüksek işlem hacmine ulaşmak da var.

  Projenin ortaya ilk çıktığı zamanlarda, kullanıcılara merkeziyetsiz finans uygulamalarının yanı sıra sistemler arası etkileşim kolaylığı gibi özellikler sunulmuştu. Polygon, bu özellikleri sağlamak için Plasma ağının özelleştirilmiş bir versiyonunu kullanarak merkeziyetsiz platform sağladı. Plasma sayesinde Ethereum ağı önemli ölçüde ölçeklendirildi ve bu çözüm global anlamda blockchain sisteminde merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulmasına olanak tanıdı.

  Günümüzde merkeziyetsiz uygulamalarda büyük gelişmeler kaydedilmiş olsa da, kullanılan güncel blockchain sistemleri kullanıcı ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaz. Yavaş onaylanan işlemler ve ödenen yüksek işlem maliyetleri bu sorunların en başında gelir. Polygon, temel olarak merkeziyetsiz sistemlerdeki bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefler. Kullandığı özel teknoloji ve ağlarla tek bir Matic Network zinciri üzerinde binlerce işlem yapılmasına izin verir. İleriki dönemde yeni zincirlerde milyonlarca işlem kapasitesine sahip olması düşünüldüğü için “Polygon Coin artar mı?” sorusu da kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmektedir.

  Matic Coin Geleceği Ve Matic Coin İncelemesi

  Hızlı yükselişinin ardından yatırımcıların ilgisini çeken Matic Coin geleceği hakkında pek çok yorum yapılmaktadır. Matic, madenciliği olmayan ve bütün arzı vakıf tarafından üretilen bir kriptodur. Toplam arzı 10.000.000.000 olarak belirlenen Polygon Coin geleceği bakımından analistlerin olumlu yorumladığı bir kripto paradır. CoinMarketCap listesinde 16. sırada bulunan bu kripto biriminin, merkeziyetsiz uygulama sisteminin gelişmesiyle birlikte fiyatının da artması bekleniyor. Blokzincirin yaygınlaşması ve bu alana olan rağbetin artması, Matic yükselişini de etkileyecektir. Pek çok analistin öngörüsüne göre Matic Network tarafından sunulan yüksek güvenilirlik, uygun fiyatlı işlem, ödül dağıtımı ve topluluk işbirliği gibi pek çok avantaj nedeniyle fiyatın artması bekleniyor.

  Piyasaya ilk çıktığı günden beri adından bahsettiren Matic’in uzun vadede kazanç getirmesi beklense de, kripto para marketinin aşırı hızlı hareketi ve Bitcoin’deki durum altcoin fiyatlamasını da yakından ilgilendirir. Bu nedenle özellikle piyasaya yeni girmeyi düşünen yatırımcıların kendi risklerini alması, analizlerini yapması ve hiçbir yorum ya da tavsiye altında kalmadan kendi kararlarını vermesi önerilmektedir. Bitcoin’deki olası ani dalgalanmalar Matic de dahil olmak üzere bütün altcoin piyasasını etkiler.

  Matic Coin Alınır Mı? Matic Coin Yükselir mi?

  Matic gösterdiği yükseliş hareketi nedeniyle pek çok kişinin listesine eklenmiş ve bunun sonucunda “Matic Coin artar mı?” soruları sorulmaya başlanmıştır. Uzun dönemde yükselmesi beklenen Matic, listelendiği Binance, Hotbit, BiONE, Coinbase Pro, UniSwap, Huobi Global ve WhiteBIT gibi borsalar üzerinden alıma uygundur. Alım işlemi yapmak isteyen yatırımcıların öncelikle borsada üyelik açarak para gönderim işlemlerini tamamlamaları gerekir. Daha sonra Matic pariteleri üzerinden alım satım işlemleri hızlı olarak gerçekleştirilir.

  Buradaki Matic Coin incelememiz sadece sizi bilgilendirmek amacıyla yapılmıştır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

  Matic Coin Nereden Alınır?

  Az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi Matic Coin, Binance üzerinden alınabilmektedir. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz Binance üyesi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz