MEXC davet kodu, işlem hacmi bakımınından en çok kullanılan ilk 50 borsadan olan MEXC borsasına özel bir referans kodudur. Kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayan davet kodu, pek çok yatırımcının MEXC borsasına ilgi duymasına neden olur. Bu yazımızda sıklıkla araştırılan MEXC davet kodu nerede bulunur, nasıl alınır ve ne işe yarar sorularını en ince ayrıntılarına kadar cevapladık.

MEXC Davet Kodu Nedir?

MEXC davet kodu: 1KVtN ‘dur.

MEXC borsası, özellikle yeni çıkan tokenları listelemesiyle öne çıkan popüler bir platformdur. Geleceğin projelerine şimdiden yatırım yapmayı sağlayan bu borsa, kullanıcılarına özel referans kodu sistemi ile de ilgi çeker. Borsadaki MEXC referral code programı, kullanıcıların indirimli komisyon ücretleri ödemesine izin verir ve bu şekilde alım-satım işlemlerine giden masraflardan tasarruf etmeyi sağlar. Bu avantajlı program, özellikle henüz büyümemiş kripto para projelerine yatırım yapmak isteyenlerin MEXC referans kodu ne işe yarar ve nereden alınır gibi sorular sormasına neden olur. İndirim sağlayabileceğiniz MEXC davet kodu 1KVtN‘dur. Bu davet kodunu kullanarak MEXC borsasından yapacağınız her işlemde daha az komisyon ödemeyi sağlarsınız. Ya da kodu kullanmak yerine direk olarak buraya tıklayarak üye olabilir ve aynı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Referans sistemine katılım sağlamadan önce MEXC referans kodu nasıl alınır bilinmesi gerekir. Çünkü MEXC borsası referans kodu programında sunulan indirim avantajından faydalanmak için bu kodun ilk üyelik sırasında hesaba eklenmesi gerekir. Üyelik oluşturduktan sonra referans kodu eklemek mümkün olmaz, bu nedenle işlem ücretlerinde indirim avantajı kazanılmaz. Ancak kendi referans kodunu paylaşan kullanıcılar, diğer kullanıcı işlemlerinden belirli oranda geri ödeme elde eder. Bu ücretler çok ciddi rakamlar olmasa da, sürekli al-sat yapan kullanıcılar için özellikle uzun vadede yüksek miktarlara denk gelebilir. Ek olarak birden çok para yatırma ve çekme işlemleri yapan kullanıcılar da referans kodu ile avantajlı masraf ücretleri kazanır.

Ayrıca bkz: Binance referans kodu nedir?

MEXC Davet Kodu Nerede?

MEXC borsasında kullanılan referans kodu hem kod sahibine, hem de kod kullanıcısına avantaj sağlayan bir sistemdir. Her üyenin kendi MEXC referans kodu bulunur, fakat indirimli komisyon için başkasının kodu ile üyelik açılmalıdır. Bu işlem ise daha sonradan tamamlanamaz ve sadece ilk üyelik sırasında gerçekleştirilir. Kendi kodunu paylaşarak diğer avantajlardan faydalanmak isteyen kullanıcıların ise öncelikle MEXC referans kodu nasıl alınır öğrenmesi gerekir.

Şimdi MEXC davet kodu nasıl alınır ona bakalım:

  • MEXC menüsünde sağ üst köşede yer alan kullanıcı simgesine tıklayın.
  • “Arkadaşları Davet Et” yazısına tıklayın.
  • Yönlendirilen yerde “Bağlantı” kısmında kendi referans linkiniz bulunur.

Bu link üzerinden üye olanlar “Yönlendirilen Kişiler” bölümünde sıralanır. Ek olarak bu kişilerden yansıyan komisyon bilgileri de sisteme eklenir. Sayfa üzerinden davet linkinizi kullanan üyeleri, bunlardan gelen ücretleri görüntüleyebilirsiniz.

MEXC Davet Kodu Ne İşe Yarar?

MEXC borsasına özel olan MEXC referans kodu, her iki tarafa da avantaj sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde kod sahibi ile kod kullanıcısı aynı anda çeşitli fırsatlar elde eder. Bu avantajlar şunlardır:

  • Normalde MEXC borsasına üye olurken herhangi bir referans kodu girme zorunluluğu yoktur, ancak referans kodu olmadan açılan üyeliklerde herhangi bir komisyon indirim avantajından bahsedilemez. Bu şekilde üye olan kullanıcılar, alım-satım işlemlerinde borsaya tam oranda komisyon öder ve aslında borsanın kazancını artırır.
  • Referans kodu ile üye olan kullancıılar ise, davet kodunun belirlediği oranda komisyon indirim avantajı elde eder. Böylece borsadaki bütün işlemlerde avantajlı işlem ücretleri öder. Bu özellik MEXC referans kodu ne işe yarar sorusunun ana cevabıdır.
  • Öte yandan, borsanın tahsil ettiği komisyon ücreti kod sahibi ile kod kullanıcısı arasında paylaştırılır. Bu şekilde kod sahibi de belirli oranda kazanç sağlar.
  • Referans kodu kullanan hesaplarda, para çekme ve yatırma gibi işlemlerde çıkan işlem masrafları da oldukça düşük olur.

Bir kullanıcı referans kodu kullanmadan üye olduğunda, işlem ücretlerinin bütün geliri MEXC borsasına kalır ve hiçbir kullanıcı ile paylaşılmaz. Bu durumda hiçbir kullanıcının indirim veya ödeme kazanması mümkün olmaz. Bu nedenle referans kodu sistemi, tamamen borsa kullanıcılarının çıkarını gözeten ve oldukça faydalı olan bir sistemdir. Dolayısıyla MEXC borsasına, MEXC global referans kodu ile üye olmak oldukça önemlidir. Aksi halde, borsa kullanımında herhangi bir avantaj elde etmek mümkün olmaz ve komisyon ile işlem ücretlerinde yüksek tutarlar ödenir. Bu da özellikle uzun vadede oldukça dezavantajlı bir durumdur.

Yazar

2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

Bir yorum Yaz