Moonriver yorumları, kurduğu güçlü ortaklıklar ve hızlı yükseliş hareketleri ile dikkat çekmeye başladı. Altcoin piyasasının en merak edilen birimlerinden olan Moonriver, merkezi olmayan bir sözleşme platformu olarak geçiyor. Kusama ağındaki MVR Coin, aynı zamanda Ethereum geliştirici araçları ve zinciri ile de uyumlu olmasıyla öne çıkıyor. Yardımcı program belirteçleriyle birlikte çalışarak protokol güvenliği, ödeme kolaylığı ve yönetişim gibi hizmetler sağlıyor. Bu yazımızda son dönemin popüler birimlerinden olan kripto para MOVR Coin nedir inceledik ve gelecek beklentilerini değerlendirdik.

İçeridekiler

  MOVR Coin Nedir?

  Moonriver, Kusama ağının Ethereum tarafından desteklenen ve akıllı kontratlarla birlikte çalışan bir parachain uygulamasıdır. En temelinde MOVR Coin nedir denildiğinde, bu protokolün temel işlevlerini sağlayan para birimi akıllara gelir. Bu yerel birim, çalışmak için farklı program belirteçlerini bir arada kullanılır ve katılımcılara yönetişim, gas ücreti, transfer gibi hizmetler sunar.

  Moonriver, Moonbeam Vakfı tarafından 2021 Ağustos ayında piyasaya sürülmüş bir para birimidir. Yapılan MOVR Coin yorumları, en fazla bu platformun ETH protokolü ve web3 ile uyumlu API arasında köprü görevi görmesinden etkilenir. Bu özelliği ile geliştiricilere akıllı kontrat hazırlama kolaylığı sunar ve dApp geliştiriciliğine uygun ortam hazırlar. Ayrıca kullanıcıların en az değişiklik ile dağıtım yetkisi elde etmesine de izin verir. Piyasaya çıktıktan sonra kısa sürede yatırımcıların ilgisini çeken MOVR Coin projesi, Beam Coin’in kardeşi sayılabilir.

  Token ekonomik hizmetler bakımından Moonbeam ile aynı olması planlanan Moonriver, CanaryNet görevi gören ve topluluk kararlarına göre hareket eden deneysel bir projedir. Yatırımcıların merakla araştırdığı Moonriver Coin nedir sorusu, projenin şu temel özellikleriyle açıklanabilir:

  • Moonriver Kusama ağına bağlı erken ve deneysel bir projeye erişim avantajı sağlar. Teşvikli bir CanaryNet ortamı sunarken, en son Moonbeam yapılarını kullanmaya da imkan tanır.
  • Topluluk üyeleri ağ üzerindeki MOVR tokenların çoğunluğuna sahip olacak şekilde ayarlıdır. Bu sayede ağ üzerindeki temel söz hakkı topluluğa devredilir.
  • Moonriver ağı kendi özel kullanım durumları ve projeleri ile bağlı olduğu Kusama ana ağından ayrılır. Bu sayede bağımsız bir parachain olarak çalışmaya devam eder.

  Eğer siz de geleceği parlak Coinlerden biri olan MOVR Coin’e yatırım yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak en güvenilir kripto para borsalarından biri olan Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu sürecek %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  MOVR Coin Kaç TL ve Dolar?

  MOVR Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. MOVR Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra MOVR Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 MOVR Coin 186.85 TL 1.86%

  1 MOVR Coin $ 6.46 Dolar 1.86%

  Ayrıca MOVR Coin piyasa değeri ise $ 55,468,031 dolardır. Aynı zamanda MOVR Coin günlük $ 3,410,205 dolar hacime sahiptir.

  MOVR Coin Geleceği Nasıl?

  MVR Coin; ağ yönetişimini etkili şekilde kullanan yapısı, web3 ve ETH uyumluluğu, oracle veri besleme sağlaması, likidite sunması, stake ödülleri dağıtması ve daha pek çok özelliği ile kripto para piyasasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Pek çok analistin de yakından takip ettiği MOVR Coin geleceği ani ve sert yükselişler getirebilir. Genel kanıya göre, bu para biriminde önümüzdeki dönemde hızlı yükseliş hareketleri görmemiz mümkün. Kusama ağına bağlı parachain uygulaması olan Moonriver Coin geleceği kurduğu bağlantılar ve uyumluluklar nedeniyle oldukça parlak görünüyor. Ortak güvenlik ve fikir birliği temelinde çalışan projenin uyumluluk sağladığı kanallardan bazıları şunlardır:

  • Metamask, Web3.js gibi çeşitli ETH geliştirici araçları
  • Chainlink, DIA Protocol, Razor gibi oracle’lar
  • Polkadot.js, Metamask gibi cüzdanlar
  • Ren, Interlay, Chainbridge gib köprü uygulamaları
  • SushiSwap, IDEX, Balancer, AllianceBlock gibi DeFi protokolleri
  • BePro ve Polkacover gibi dApp’ler

  Yakın zamanda başlatılan bir proje olan MOVR Coin yorum ve beklentileri, projenin ortaya çıkış amacı göz önünde bulundurulduğunda da olumlu şekilde değerlendirilir. Buna göre kurduğu uyumluluklar ile katılımcısına geniş imkan ve araçlar tanıyan MOVR Coin’in gelecek vaat ettiği söylenebilir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse BNB Coin geleceği ve Klay Coin geleceği yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  MOVR Coin Yorumları

  Merkeziyeti akıllı sözleşme platformu olan Moonriver’in yerel para birimi MOVR yorum ve beklentileri fazlasıyla ilgi çekiyor. Pek çok analiste göre umut verici şekilde yorumlanan projenin, özellikle uzun vadede yatırımcısına yüksek kazanç getirmesi bekleniyor. Bu kadar işlevsel bir proje olmasına rağmen toplam MOVR Coin arzı 10 milyon ile sınırlı olduğu için de bu tokenda fiyatın yükselmesi bekleniyor.

  Proje tasarımının merkezinde temel işlevleri sunmak bulunan MOVR Coin kullanım alanları şunlardır:

  • Akıllı sözleşmelerde gaz ölçüm desteği
  • Platform üzerinde çalışan düğüm yapılarını oluşturmak için teşvik sağlama
  • Referandum ve oylama önerileri, konsey seçimi, oy kullanma gibi yönetişim işlevleri
  • Ağ işlem ücretleri ödemeleri

  Kullanım alanları ile katılımcıların ağ üzerinde çeşitli işlemleri tamamlamasına izin veren Moonriver Coin, yeterli desteği alırsa gelecekte çok daha yüksek seviyelere gelebilir. Polkadot çatısı ile uyumluluğu sayesinde daha fazla yatırımcıya erişen bu proje, geniş bir kitlenin dikkatini çektiği için zaten hızlı yükselişler görmeye başladı. Bu nedenle kripto marketteki olası bir boğa sezonunda daha ani hareketler yapabilir. Yüksek potansiyel sahibi olan MVR Coin projesinin yakından takip edilmesi gerekir.

  Aynı zamanda sitemiz içerisinde bulunan One Coin yorumları ve Arpa Coin yorumları yazımızı da okuyarak bu teknolojiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  MOVR Coin Güvenilir mi?

  Kullanım alanları ve yüksek uyumluluğu ile marketin en fazla konuşulan para birimlerinden biri haline gelen MOVR Coin güvenilir mi, merak edilen diğer konulardan. Projenin kendini kanıtlamış ve güvenilir yapılarla kurduğu uyumluluk bu birime olan güveni artırıyor. ETH ve Kusama ağından destek alan proje, aynı zamanda Polkadot ağı ile de uyumlu çalışıyor.

  Temelinde altyapısı Ethereum ağına dayandığı için güvenlik katmanları eşit derecede güçlü görünüyor. Güçlü ağlarla desteklenen MOVR Coin teknolojisi, güvenli bir altyapıya sahip durumda. Bu nedenle de güvenilir bir para birimi olarak görülüyor. Ancak her kripto para birimi gibi, borsa üzerinde yapılan işlemlerde kripto para biriminin güvenliğinden bağımsız bir risk bulunuyor. Bu nedenle uzun vade saklanan varlıkların soğuk cüzdanlarda saklanması öneriliyor.

  MOVR Coin Alınır mı?

  Moonriver ekosisteminin resmi para birimi olan MOVR Coin, her geçen gün daha fazla yatırımcı tarafından araştırılıyor. Ağ işletmesi ve güvenliğinde büyük rol oynayan bu token, aynı zamanda Polkadot ağındaki yenilikçi projeler arasında gösteriliyor. Bu nedenle analistler, bu para biriminde yüksek bir potansiyel olduğunu düşünüyor. Platform içi pek çok işlemde aktif olarak kullanılan bu coin hakkında MOVR Coin artar mı ve MOVR Coin alınır mı gibi sorular sıklıkla soruluyor. Analistlere göre MOVR Coin geleceğinde sert yükseliş hareketlerini ve yüksek fiyatları barındırıyor. Ancak yatırım yapmadan önce genel piyasa analizini ve risk katsayısını ölçmek büyük önem taşıyor. Bu nedenle yatırımcılara kendi araştırma ve analizlerini göz önünde bulundurarak işlem açmaları öneriliyor. Her ne kadar potansiyel sahibi bir proje olsa da, her birimde olduğu gibi volatil yapısıyla risk bulunduruyor.

  Bu içerikte paylaşılanlar yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz ve yatırımcı pozisyonları karşısında sorumluluk kabul etmez.

  MOVR Coin Nereden Alınır?

  MOVR Coin şu an için Binance üzerinde listelenmektedir. Eğer siz de en güvenli kripto para sitesi olan Binance’ye üye olmak istiyorsanız buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz