Rose Coin haber ve yorumları kripto para gündemini meşgul etmiş durumda. Merkeziyetsiz finans araçlarıyla ilgilenenlerin yakın takibi altında olan bu para birimi, gizlilik ve açık finansman odaklı çalışan Oasis Network platformunun resmi tokenıdır. Gelin gizli işlem kapasitesi ile diğer ağlardan farklı avantajlar sunan bu projeye yakından bakalım ve Oasis Network nedir anlatalım.

İçeridekiler

  Rose Coin Nedir?

  Rose blockchaini diğer adıyla Oasis Network olarak bilinir. 2020 yılında piyasaya sürülen bir merkeziyetsiz finans (DeFi) platformudur. Açık kodlu, gizlilik odaklı ve ölçeklenebilir veri ekonomisi ile oluşturulan bu projenin yerel tokenı ise Rose Coin olarak geçer. Pek çok kişinin yakından takip ettiği Oasis Network amacı itibariyle de dikkat çeker. Platform, DeFi sistemlerindeki gizli işlem verilerini ve açık finans bilgilerini bir araya getirmeyi hedeflediğinden, Rose Coin nedir sorusu sıklıkla araştırılır.

  Rose Coin ya da diğer adıyla Oasis Network Coin, ağın resmi para birimidir. Ağ üzerinde kullanıcıların kendi bilgilerini tokenize ederek Rose Coin kazanma imkanı vardır. Elde edilen bu Rose Coin ödülleri, daha sonra ağ işlemlerinde ya da stake etmede kullanılabilir. Bunun yanı sıra, ağ üzerinde gerçekleştirdikleri işlemler de Rose Coin aracılığıyla tamamlanır. Bunlar dışında Rose Coin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Faiz Getirisi: Rose Token sahipleri, ağdaki diğer kullanıcılara borç vererek bunun üzerinden faiz getirisi elde eder.
  • Pasif Gelir: Stake etmeyi tercih eden kullanıcılar, cüzdanda kilitledikleri varlıklar üzerinden belirli bir vade sonunda kripto para kazancı edinir. Böylece piyasa riskine girmeden pasif gelir elde etme şansı olur.
  • Düşük Masraf ve Yüksek Hız: Takas ve cüzdanlar arası transfer gibi işlemlerde Rose Coin düşük masraf ödemeleri çıkarır. Ayrıca işlem onay süreleri son derece hızlıdır. Bu sayede kullanıcılar, ihtiyaçlarını uzun süre beklemeden kolaylıkla tamamlar.
  • Kısıtlı Arz: Rose Coin belirtecinin tedariği sınırlıdır. Toplam üst sınırı 10 milyar adetle sınırlandırılmıştır.
  • Çok Yönlülük: Rose Coin Oasis Konsensüsünde işlem ücretleri, stake etme ve delegasyonun yanı sıra akıllı sözleşmelerle tamamlanan işlemlerde de kullanılır. Bu sayede ağdaki bütün işlemler için aracı olur.

  Rose Coin Kaç TL ve Dolar?

  Rose Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Rose Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Rose Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Rose Coin 2.51 TL 3.17%

  1 Rose Coin $ 0.086871 Dolar 3.17%

  Ayrıca Rose Coin piyasa değeri ise $ 437,079,431 dolardır. Aynı zamanda Rose Coin günlük $ 23,777,102 dolar hacime sahiptir.

  Rose Coin Yorumları

  Oasis Network, kripto marketin en fazla dikkat çeken platformlarından biri. Bu nedenle yapılan Rose Coin yorum ve gelişmeleri de çok sayıda yatırımcıyı ilgilendiriyor. Rose platformu benzersiz yapısı ve özellikleriyle pek çok büyük şirketle anlaşmış durumda. Bu şirketler arasında CryptoSafe Alliance, Binance, Balancer, Meter ve Nebula Genomics gibi büyük şirketler bulunuyor. Bu şirketlerle ortak projeler geliştirmeyi hedefleyen ağ, aynı zamanda global anlamda yüksek katılıma sahip olmasıyla da öne çıkıyor. Ağ üzerinde dünyanın farklı bölgelerinden katılımcılar yer alıyor ve 100’den fazla elçisi olduğu biliniyor. Çin, Türkiye, Fransa, Rusya, Vietnam, Hindistan, Brezilya ve Kore gibi ülkelerde ağa katılım olması bu projenin küresel açıdan benimsenmesini kolaylaştırıyor.

  Bunların yanı sıra, 5 kıtadan 25’ten fazla topluluk ve üniversite Oasis Network ağı üzerinde çalışmalar gösteriyor ve Rose Coin yorumları sıklıkla blockchain altyapısının en büyük üniversite programı olmasıyla tanınıyor. Bu nedenle Rose Coin, özellikle uzun vadede yatırım yapmanın mantıklı olduğu varlıklar arasında gösteriliyor. Fakat kripto marketin tutarsızlığı, yatırımcıların kendi fikirleri ile hareket etmesini mecbur kılıyor.

  Rose Coin Geleceği Nasıl?

  Oasis ağı, merkeziyetsiz işlemlere ek gizlilik ve ölçeklenebilirlik özellikleri katarak, DeFi alanını küresel anlamda büyütmeyi hedefliyor. Sunduğu özelleştirilmiş akıllı sözleşmeler, veri tokenize etme sistemi ve yüksek ölçeklenebilirlik gibi avantajlar şimdiden sayısız kullanıcının dikkatini çekmiş durumda. Dolayısıyla yatırımcılar Rose Coin geleceği hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyor. Özel otomatik piyasa yapıcılar ve teminatsız özel kredi sistemi gibi kullanımlar sağlayan ağın en fazla dikkat çeken özelliklerinden biri tokenize edilmiş veri sistemi. Bununla yeni dijital varlık oluşumunun önünü açan ağ, kullanıcıların kendi verilerini kontrol etmesini ve bunun üzerinden gelir elde etmesini mümkün kılıyor. Ayrıca sonrasında stake işlemleri ile de ek gelir kazanmalarına izin veriyor.

  Bütün bu farklılıkları ile öne çıkan proje Rose Token geleceği bakımından genellikle olumlu seviyelerin beklenmesini sağlıyor. Analistlere göre; Rose Coin ileride hızlı yükselecek kripto paralardan biri olabilir ve yatırımcısını mutlu edebilir. Fakat, kripto ekosisteminde hiçbir şeyin önceden net olarak öngörülememesi, bu anlamda Rose Coin grafik hareketlerinin dikkatli incelenmesini gerektiriyor. İyi analiz ederek ve piyasayı inceleyerek yatırım hamlelerin yapılması öneriliyor. Aksi halde yatırım kaybına yaşamak oldukça yüksek bir ihtimal gibi görünüyor ve bizim yatırım tavsiyesi vermediğimizin bilinmesi gerekiyor.

  Eğer siz de Rose Coin satın almak istiyorsanız Binance Tr üyesi olabilirsiniz. Eğer hala üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan Binance Tr Referans kodundan yararlanabilirsiniz.

  Rose Coin Amacı ve Projesi

  Oasis Network projesinin ilgi görmesinin ana sebebi, arkasında yer alan fikirdir. Buna göre Rose Coin amacı, Ethereum ağından daha ucuz ve hızlı çalışan hizmet sunmaktır. Böylece merkeziyetsiz finans alanındaki sorunları ortadan kaldırmayı ve mevcut problemleri çözmeyi hedefler. Ethereum ERC-20 altyapısını kullanmasına rağmen, Oasis Network kendine özgü daha ucuz bir sistemde çalışır. Platformun diğer amaçları arasında kredi alma, staking ve kripto para sigorta işlemlerini gerçekleştirme gibi farklı finans araçlarını bütün kullanıcılara erişilebilir kılmak yer alır.

  Oasis Network, benzersiz mimariye sahip ölçeklenebilir bir ağdır. ParaTime ve Consensus olmak üzere iki ana katmana sahiptir. Bu şekilde farklı kullanımları destekler. ParaTime katmanı kendi içinde özel bir gizlilik protokolüne sahiptir. ParaTime katmanının genel özellikleri şu şekildedir:

  • Ağdaki ETH ParaTime desteği, Ethereum ile tam uyumlu fakat ondan çok daha hızlıdır. Ayrıca daha ekonomik bir katmandır.
  • Ethereum ağında yer alan ve geliştirilen bütün dApp’leri destekler.
  • Katmandaki işlem onay süresi yaklaşık 6 saniyedir. Bu da Ethereum’dan çok daha hızlı olmasını sağlar.
  • Temel hedefleri arasında birey gizliliğini ön planda tutmak yer alır. Bu nedenle ağdaki nodelar özel bir gizlilik desteği sunarak verileri şifreler.
  • Katmandaki gizlilik desteği sayesinde, ağ üzerinde oluşturulmuş uygulamaların tümü ağa özel avantajlardan ve özelliklerden yararlanabilir.

  Ağın gizliliğe verdiği önemi vurgulayan simgelerden biri de Rose Coin için kullanılan gül sembolü. Buna göre geliştiriciler; gül sembolünün gizliliği ifade ettiğini ve platform hedefin tam olarak yansıttığını belirtiyor. Bütün bu özellikleri ve gelişmeye uyumlu yönü nedeniyle Oasis Network geleceği merakla izleniyor. Ağ, hedeflerini tamamlar ve ileride küresel kabul gerçekleştirirse resmi para biriminde de büyük artış yaşanabilir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse YFİ Coin nedir ve XLM Coin nedir gibi diğer bilgilendime yazılarımızı da okuyarak bu dünya hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  Rose Coin Nereden Alınır?

  DeFi platformlarının yüksek ücret talep etmesi, kimlik bilgileri gerektirmesi ve çeşitli işleyip problemleri yaşaması kullanıcıların mağdur olmasına neden oluyor. Bütün bunları değiştirmeyi ve daha kolay, kullanıcı dostu, gizli ve ölçeklenebilir bir ağ sunmayı hedefleyen Oasis Network çalışmalarını bu yönde gerçekleştiriyor. Bu anlamda yerel para birimi olan kripto para Rose Coin yorum ve beklentileri öne çıkıyor ve yatırımcılar Rose Coin nasıl alınır diye merak ediyor.

  Pek çok kişinin değerlenmesini beklediği bu proje ortakları arasında Binance yer alıyor. Ortaklığın yanı sıra, Binance yüksek işlem hacmiyle de öne çıkıyor. Yatırım yapmak isteyenler Binance borsası üzerinden hızlı ve kolay şekilde kripto para işlemlerini gerçekleştirebilir. Ancak yatırım yaparken burada paylaşılanların yatırım tavsiyesi olarak görülmemesi ve kişisel analizlerine bağlı kalınması önerilir. Buradaki içerikler hiçbir şekilde yatırım niteliği taşımaz ve herhangi bir kayıptan dolayı sorumlu tutulamaz.

  Eğer siz de Rose Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilir ve size özel komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz veya en iyi Btc siteleri yazımızı okuyarak başka kripto para borsaları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz