2017 yılında Çinli OnChain şirketinin ürünü olarak ortaya çıkan (ONT) Ontology Coin, gelecek vaat eden kripto paralar arasında yer alır. Sabit yatırımcı kitlesinin olması ve piyasaya güven aşılaması nedeniyle tercih edilen Ont Coin Türkiye’deki borsalara gelmesiyle de pek çok insanda merak uyandırmış durumda. Bu nedenler bizler de Ont Coin İncelemesi yapmak istedik. O halde ONT Coin nedir ve özellikleri nelerdir gelin birlikte inceleyelim. Ont Coinin geleceği nasılmış ve yükselir mi artar mı gibi sorulara cevap bulmaya çalışalım. Ama unutmamak gerek ki buradaki hiç bir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve sadece sizin zihninizde süzgeçler yaratması ve Coinler hakkında bilgiler edinmeniz için yazılmıştır.

İçeriktekiler

  (ONT) Ontology Coin Nedir?

  Ontology, kripto para dünyasında kullanılan akıllı sözleşmelerin yaygınlaşması ve kimlik doğrulama işlemlerinin kolaylaşması amacıyla kurulan bir platformdur. Kripto para sistemindeki riskleri ortadan kaldırmayı ve yatırımcıların güvenle alım satım yapmalarını sağlayan bu sistemin para birimi ise Ontology Coin olarak bilinir ve Ont Coin olarak kısaltılır. 2017 yılında “Çinli Ehereum’u” olarak da bilinen NEO kurucularının piyasaya sürdüğü ONT Coin, ilk olarak NEP-5 tokeni şeklinde üretildi.

  Block zincirindeki teknolojileri ciddi değişiklikler yapmadan sisteme dahil etmeye ve Blokchain kullanımının yaygınlaşmasını sağlamaya yönelik çalışmalarla geliştirilen ONT Coin, bir dizi güven mekanizması kullanarak ihtiyaca göre şekillenebilir. Bu da sistemin kolay adapte edilen ve kolay öğrenilebilir bir para birimine sahip olmasını sağlar. Piyasaya sürüldükten sonra ICO satışı ile satılmayan ve airdrop olarak dağıtılan ONT Coinler, kısa sürede yatırımcıya güven aşıladı ve reel bir fiyat artışı yakaladı. Bu sayede sadık bir yatırımcıya sahip olan ONT Coin, global açıdan benimsenmeye başladı.

  Ont Coinin Özellikleri Ve Teknolojisi.

  Üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan para ve veri transferi gerçekleştirmeye yarayan bir sistemin ana para birimi olan ONT Coin, sahip olduğu özellikler nedeniyle öne çıkar. Arkasında güçlü ve profesyonel bir ekibin bulunması, sistemin güven aşılamasındaki ana nedenlerden biridir. NEO blok zinciriyle başarı yakalayan OnChain ekibinin bir diğer ürünü olan ONT Coin, arzı kısıtlı bir para birimidir. Piyasaya toplam 1.000.000.000 adet sürülecek olan ONT Coin’in şu an yaklaşık %81’i dolaşımdadır. Arzının sınırlı olması ve arkasında bu kadar güçlü bir ekip olması Ont Coinin geleceği hakkında olumlu bakmamıza neden olmaktadır.

  Şirketlere ek gizlilik özellikleri sunan Ontology, kişisel block zincir oluşumlarına imkan tanıyarak kullanıcılara esneklik sağlıyor. Farklı zincir ağlar arasında sorunsuz şekilde transfer edilir oluşu ve şifreli kimlik güvenlik işlemleri de ONT Coin’in öne çıkmasına neden oluyor. Veri gizliliği yasasına tabi olan pek çok bilgi Ontology ağında bütünlüğü ve gizliliği bozulmadan saklanıp korunabiliyor. Şirketler ve işletmeler arasındaki veri transferleri de gizli ve güvenli bir şekilde gerçekleşebiliyor. Bu da bize “Ont Coin artar mı?” sorusuna bir nebze cevap vermemizi sağlıyor.

  ONT Coin Satın Alınır Mı? Ont Coin Artar Mı?

  Teknolojik özellikleri ve blok zincir ağına sunduğu yenilikler nedeniyle yoğun talebi olan ONT Coin, tamamen merkeziyetsiz ve güvenli bir ağa dahildir. Siber saldırılara dirençli olan ONT Coin, piyasaya ilk sürüldüğünde elinde NEO bulunduran yatırımcılara Airdrop ile gönderildi. ONT Coinlerin yaklaşık %15’i kurucu ekibe, %10’u NEO kuruluna, %28’i kurumsal iş ortaklarına, %10’u teknik ekibe ve %25’i de altyapı gelişimine sağlandı. ICO olarak satışı olmayan bu kripto para, kısa sürede global güven ve sabit yatırımcı kazanarak değerini katlayınca “Ontology Artar Mı?” soruları sorulmaya başlandı.

  Genel olarak yatırımcısının desteğini ve düzenini kazanmış olan ONT Coin’de beklenen tepe seviyelere henüz gelmemiş gibi görünüyor. Ancak kripto para ekosisteminin temel hareketi Bitcoin grafiğine bağlı olduğu için, bütün diğer altcoinler gibi ONT Coin’de de fiyat, BTC ile orantılı şekilde ilerlemekte. Kripto para piyasasında %100 doğru tahminler olmasa da genel olarak gerçekçi ve iyimser eğrilere sahip olan bu kripto para, sahip olduğu özellikler ve teknolojisi nedeniyle güvenilir değerler arasındadır şu an için ilk 100 kripto coin içerisindedir. Bugün itibari ile en yüksek hacme sahip olan Coinlere baktığımızda 78. sırada yer alan Ont Coin bize aslında şu an çok yüksek bir hacim değerinin olmadığını göstermektedir. Bu da demek oluyor ki yüklü yatırım girişlerinde çok hızlı yükselme ve yüksek katsayılar elde etme şansı bulunmaktadır.

  Ont Coin Nereden Satın Alınır?

  Ontology Coin’i bir çok kripto-coin platformlarından satın alabilirsiniz. Eğer ise teknolojisine ve geleceğine inandığımız bu Coine yatırım yapmak isterseniz; En güvenilir ve en büyük Coin platformu olan Binance üzerinden işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Hem en düşük komisyon oranlarına, hem de en güçlü siber güvenliğe sahip Binance üzerinden işlem yapmak istiyorsanız buradan tıklayarak kayıt olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden sizde faydalanabilirsiniz.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse incelediğimiz Solana Coin Geleceği yazımızı da okuyabilir ve bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz