Orion Protocol Coin nedir, pek çok kripto para yatırımcısı tarafından araştırılıyor. Kripto para piyasasında var olan bütün likiditeyi merkezi olmayan tek bir platformda toplamak ve DeFi alanındaki problemleri çözmek isteyen ORN, piyasalara işlem çözümü olarak çok farklı yenilikler sunuyor. Projesine yüksek marja sahip DEX ve fiyat oracle sistemini de dahil edilen ORN Coin, bu nedenle yatırımcılar arasında büyük merak uyandırıyor. Öyleyse ORN Coin nedir yakından inceleyelim ve gelecek beklentilerine bakalım…

İçeridekiler

  ORN Coin Nedir?

  DeFi alanındaki sorunlara yönelik oluşturulan Orion Protocol platformunun resmi kripto para birimi kripto para ORN olarak geçer. ERC-20 tabanlı bir kripto olan ORN Coin, temelinde hizmet tokenı olarak oluşturuldu. Pek çok kişinin yakın takibi altındaki bu Coin, akıllara ORN Coin ne zaman çıktı sorusunu getirmeye başladı. İlk olarak 2018 yılında ortaya çıkan Orion Coin’in piyasaya sürülmesi için üzerinde bir takım çalışma ve geliştirme yapılması gerekti. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından Alexey Koloskov’un katkısıyla 2020 yılında piyasaya sürülen ORN, kısa sürede belirli bir kitleye ulaşmayı başardı.

  Sahip olduğu özellikler sayesinde kendi platformunu destekleyen Orion Protocol Coin geleceği ile yatırımcılarda merak uyandıran bir varlıktır. Ethereum blok zincirini kullanan Orion, bütün platformlarda çalışan ve ödemeler sırasında kullanıcısına ücret indirimi kazandıran bir token. Varlık sahiplerine gelişmiş araçlar, indirimli işlem ayrıcalığı, stake getirisi ve protokol erişimi gibi özellikler de sunar. Böylece platform kullanıcılarına ORN tercih etmek için gerekli teşvik sağlanır. ORN Coin, bütün bunlara ek olarak DEX başlangıç kiti, kripto para projelerine özel Kurumsal Ticaret Aracı ve borsalara özel Likidite Artırma Eklentisi gibi bileşenlere de sahip olmasıyla bilinir. Böylece platformun DeFi projelere sunduğu çözümlerin tümü ORN Coin ile desteklenir.

  ORN Coin Avantajları

  ORN Coin’in kullanıcılarına sunduğu diğer avantajlar şunlardır:

  • ORN Coin arzı 100 milyon ile limitlendirilmiştir. Bu nedenle ileride yükseliş yaşama şansı oldukça yüksektir.
  • Ethereum tabanlı olması, pek çok platform ve sistem ile uyumlu çalışmasını sağlar. Böylece gelecekte çok daha fazla alana entegre şekilde kullanılabilir.
  • Varlık sahipleri, ORN Coin kullanarak borsadaki aktivitelerini izleyerek kaydedebilir. Bu sayede herkes yatırım araçlarını etkili şekilde kullanabilir.
  • Yatırımcıların fiyat alarmı oluşturmasına, varlıkları otomatik olarak yönetmesine ve yatırım portföyünü etkili şekilde takip etmeye yarayan ORN, kripto para piyasasındaki avantajlardan maksimum seviyede faydalanmayı sağlar.
  • ORN Coin likidite sağlayıcılar tarafından havuza katılmak için kullanılır. Bu durumda yatırılan token miktarı ne kadar yüksekse getiri de o kadar fazla olur. Ayrıca komisyoncu ücreti sağlanır.
  • Yatırımcılar ORN Coin stake ederek pasif gelir elde edebilir.

  ORN Coin Kaç TL ve Dolar?

  ORN Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. ORN Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra ORN Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 ORN Coin 19.18 TL 0.63%

  1 ORN Coin $ 0.663264 Dolar 0.63%

  Ayrıca ORN Coin piyasa değeri ise $ 22,842,185 dolardır. Aynı zamanda ORN Coin günlük $ 1,448,299 dolar hacime sahiptir.

  ORN Coin Geleceği Nasıl?

  Orion Coin Geleceği Ve Yorumları Nasıl?
  Orion Coin Geleceği Ve Yorumları Nasıl?

  Orion, kullanımı gittikçe artan merkeziyetsiz finans için geliştirilmiş çözümler sunan bir para birimidir. Bu nedenle DeFi projelerini takip eden yatırımcılar, bu alana yönelik avantajlar geliştiren ORN Coin geleceği ile de yakından ilgilenir. Özetle, kullanıcıların çok daha kolay ve pratik şekilde DeFi işlemler gerçekleştirmesini sağlayan Orion, bunu sunduğu kullanışlı araçlarla tamamlar. Kullanıcı dostu olması ve problem çözmeye yönelik yapısıyla geleceğin potansiyeli yüksek projelerinden biri olabilir.

  Genellikle gördüğümüz ORN Coin haberleri, projenin sunduğu Dynamic Coin Offering adı verilen sistemle alakalıdır. Bu sisteme göre; ORN Coin’in gelecekte hedeflediği başarıyı göstermemesi durumunda, yatırımcılara varlıkları karşılığında tam anlamda geri ödeme sağlanacaktır. Platform tarafından resmi olarak yapılan açıklama, Orion’ın bu özelliğe sahip ilk token olduğunu gösteriyor. Bu özellik sayesinde, Orion için belirli bir fiyat tabanının oluşması sağlanırken, yatırımcıların yukarı yönlü açık bir hedef koymadan projeye daha fazla güven duyması da sağlanıyor.

  Bu konuda 100 milyon ile sınırlı ORN Coin arzı da önemli oluyor. Bu nedenle Orion, gelecekte beklentileri karşılar, dediklerini gerçekleştirir ve daha geniş bir alanda kullanılırsa, ucu açık fiyat seviyelerini hedefleyebilir. Ancak hala geliştirme aşamasında olması ve üzerine çalışma gerektirmesi gibi durumlar, ORN Coin grafikleri açısından kesin bir öngörüde bulunulamamasına neden oluyor. Dolayısıyla bu tokena yatırım yapmak isteyenlerin, belirli bir süre fiyat takibi yapması ve piyasayı yakından izlemesi öneriliyor.

  Eğer siz de ORN Coine yatırım yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenli kripto para borsası olan Binance’ye üye olabilir ve Binance referans kodu sayesinde ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayabilirsiniz.
  Ayrıca bu yazımız ilginizi çektiyse Binance üzerinde listelenen Matic Coin ve C98 Coin yorum yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  ORN Coin Yorumları

  Orion protokolünün yerel para birimi, sorun çözme odaklı projesi ve kullanıcı dostu tasarımıyla öne çıkar. Kullanıcılara sayısız avantaj sağlayan ve aynı zamanda yatırımcı bakiyelerini geri ödeme güvencesi veren Orion, bu özellikleri nedeniyle taban fiyatlamasına ulaşmış durumdadır. Analistlerin yaptığı Orion Protocol Coin yorumları, genel olarak bu özelliği ile ilişkilendirilir. Eğer Orion, gelecekte güçlü ortaklıklara imza atar ve daha fazla yatırımcının ilgisini çekerse hızlı yükselen bir hareket çizebilir. Arz miktarına bağlı olarak, yükselme sıkıntısı olmayan bu kripto kısa sürede fazla değerlenme potansiyeli taşır. Ancak unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca inceleme ve bilgilendirme yazısı yazıyoruz.

  Analistlere göre özellikle DeFi yatırımcıları için çeşitli çözümler sunan Orion Coin yorumları genellikle olumlu durumdadır. Fakat bu kriptoya sınırlı erişim olması ve platformun saldırı riski taşıması fiyatlamanın olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Orion Coin’in her borsada bulunmaması, daha kısıtlı bir çevreye ulaşmasına neden olur. Ancak zamanla yeni borsalarda yer alırsa yatırımcı kitlesini de genişletebilir.

  Ayrıca yatırım sahipleri donanım cüzdanları kullanarak her kripto para biriminde var olan saldırı riskini ortadan kaldırabilir. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak yapılan ORN yatırımcılarında kazanç sağlamak mümkün olur. Bunun için yatırımcıların öncelikle Orion Coin grafik ve analizlerini incelemesi, daha sonra kendi görüşleri dahilinde pozisyon açması önerilir. Burada paylaşılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

  ORN Coin Amacı ve Projesi

  Orion Coin Protokol, kripto para dünyasında yoğun ilgi gören projelerden sadece biri. Kripto para borsalarının çoğunda var olan likidite sorununu ve buna bağlı ortaya çıkan karlı işlem zorluğunu ortadan kaldırmayı hedefleyen ORN Coin amacı itibari ile her türlü yatırımcıya fayda sağlamayı planlar. Ancak özellikle DeFi alanındaki yatırımcılara ve projelere odaklı çözümler üretir.

  Orion platformu hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsalardaki sorunları gidermek için borsa emir defterlerini tek bir terminalde toplama yöntemini kullanır. Böylece işlem emirlerinin daha kolay anlaşılmasını ve kullanılmasını sağlar. Orion protokolünün temel ürünleri şunları içerir:

  • Orion Ticaret Terminali: Yatırımcılar farklı borsa platformlarındaki fiyatlar üzerinden alım satım ayrıcalığı kazanır.
  • Portföy Yönetimi: Kullanıcılar varlıklar için fiyat alarmları kurabilir ve otomatik işlemler açabilir. Böylece anlık fiyat dalgalanmaları en iyi şekilde değerlendirilir.
  • Uygulama Erişimi: Yatırımcıların ticaret botları, ödeme sistemleri ve arbitraj metotları gibi uygulamaları satın alıp indirmesi mümkündür.
  • Likidite Eklentileri: Platformun borsalara toplu likidite katkısı sağlaması, diğer borsalara eklenti olarak entegre olmasına izin verir. Böylece daha geniş bir alanda kullanım sağlar ve Orion Coin yorumları bakımından olumlu gelişmelerin önünü açar.
  • DEX Başlatıcısı: Orion likiditesini kullanan yatırımcılar kolay erişim sağlayarak kendi borsalarını başlatabilir.

  Orion platformunun kullanan kitle sayısındaki artış, üçüncü taraf borsalara olan ihtiyacı azaltır ve eşleşmelerin dahili DEX sistemi çerçevesinde gerçekleşmesini sağlar. Bu durum daha etkili siparişlerin ve eşler arası para piyasalarının gelişiminin önünü açar. Kullanıcılar için gittikçe daha kullanışlı, kolay ve eğlenceli bir ortam sunması beklenen Orion Coin grafik beklentileri oldukça yüksektir. Emirlerin anında ve risksiz şekilde gerçekleşmesini planlayan Orion Coin geleceği yakından takip edilmeli ve yatırım kararlarının detaylı analizler sonrası verilmesi önerilir.

  Orn Coin Nereden Alınır?

  Orion coin nereden alınır diye merak eden kullanıcılarımıza bizim tavsiyemiz Binance olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi dünyanın en büyük ve en güvenli kripto para borsası olan Binance aynı zamanda düşük komisyon oranlarına da sahiptir. Eğer buraya tıklayarak üye olursanız bu düşük komisyon oranlarının yanına siz okurlarımıza özel ek olarak ömür boyu %10 komisyon indiriminden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca Binance’nin kendi kripto para birimi olan BNB Coin gibi bir varlığa da yatırım yapabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz