Poloniex referans kodu, ABD merkezli ve oldukça popüler bir kripto para borsası olan Poloniex kullanıcılarına sunulan bir komisyon indirim avantajıdır. Tıpkı Binance borsasında olduğu gibi, Poloniex de referans kodu kullananlara borsa işlemlerinde çeşitli indirimler sunar. Bu yazımızda yüksek işlem hacmi ve güvenilirliği ile öne çıkan Poloniex referans koduna dair merak edilenleri araştırdık.

İçeridekiler

  Poloniex Yönlendirme Kodu Nedir?

  Poloniex yönlendirme kodu: BU26DYRD dur.

  Poloniex borsası, her borsada olduğu gibi kripto para ticareti için kullanıcılara çeşitli indirim avantajları sunar. Dijital varlık transferinde Poloniex promosyon kodu kullananlar %10 oranında indirim elde eder. Bu sayede sık al-sat yapan traderlar ciddi anlamda kazanç elde eder. Ek olarak borsada alım-satım için TRX kullananlara da bu indirime ek olarak %30 komisyon indirimi uygulanır. Siz de Poloniex yönlendirme kodu yazan yere BU26DYRD yazarak Poloniex işlemlerinde yüksek indirim fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Poloniex referans kodu aynı zamanda promosyon veya yönlendirme kodu olarak da bilinir ve kod kullanan tarafın dışında kod sahibine de komisyon ödemelerinden pay alma hakkı sağlar.

  Aynı Poloniex yönlendirme kodunu kullanmak yerine buraya tıklayarak üye olabilir ve aynı komisyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda sitemiz içerisinde bulunan diğer kripto para borsalarından olan Binance referans kodu indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

  Poloniex referans Kodu Nerede Yazar?

  Poloniex borsasına referans kodu kullanarak üye olduğunuz takdirde alım-satım işlemlerindeki indirim avantajından faydalanabilirsiniz. Eğer kendi kodunuz üzerinden ek gelir elde etmek isterseniz, öncelikle bunun için Poloniex yönlendirme nerede öğrenmeniz gerekir. Her Poloniex kullanıcısının kendine özel bir referans kodu bulunur, siz de kişisel kodunuzu paylaşmak için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Uygulama veya web site üzerinden Poloniex hesabına kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapın.
  • Masaüstü uygulamasında ekranın sağ üst tarafından “Profil” sekmesine gidin.
  • Uygulamaya aynı şekilde giriş yaptıktan sonra, sağ üstte bulunan kişi ikonuna tıklayın ve altından “Profil” sekmesine gidin.
  • Profil sekmesi açıldıktan sonra yan tarafta “Referans” kısmı görünür.
  • Bu kısma tıklayın ve referans kodu ile bağlantınızı paylaşarak kazanmaya başlayın.
  • Aynı sekmeden kod programı ile elde ettiğiniz gelir ve kaç kullanıcının kodunuzla üyelik açtığı gibi bilgilere de erişebilirsiniz.

  Referans kodu sayı ve harflerden oluşan bir koddur, aynı zamanda “Referans” sekmesinde referans linki denilen size özel bir bağlantı adresi de bulunur. Her ikisi de aynı işleve sahiptir. Sadece linkinizi paylaştığınızda yeni üyelerin kayıt olma aşamasında kod girmesine gerek olmaz, çünkü kod kısmı otomatik olarak sizin kodunuzla doldurulur.

  Ayrıca bkz: En güvenilir kripto para siteleri.

  Poloniex Yönlendirme Kodu Ne İşe Yarar?

  Poloniex borsa kullanıcılarına özel bir kod olan Poloniex yönlendirme kodu, hem acemi, hem de profesyonel yatırımcılar için oldukça avantajlı özellikler sunar. Referans kodunun çalışma mantığı “Kazan-Kazan” mantığına dayanır, bu sayede hem kod sahibi, hem de kod kullanıcısı borsa üzerinde bir takım ayrıcalıklara sahip olur. Poloniex referans kodunun temel özellikleri şunlardır:

  • Referans kodu spot, marj ve vadeli işlemlerde kullanılabilir.
  • Kod sadece ilk kayıt sırasında eklenir, bu nedenle ilk üyelik açarken “Yönlendirme Kodu” yazan yere mevcut bir Poloniex kullanıcısının kodunun yazılması önemlidir.
  • Referans kodu ile açılan üyeler, her türlü alım-satım işleminde %10 komisyon indirimi elde eder.
  • Kullanıcının kendi referans kodunu paylaşarak ağını genişletmesi ve kod ile açılan üyeliklerden ek gelir elde etmesi mümkündür.
  • Kod ile açılan üyeliklerde kod sahibine her alım-satım işleminden %20 komisyon ödemesi yapılır. Ağ ne kadar genişse, referans kodundan gelen gelir de o kadar fazla olur.

  Siz de Poloniex borsasına başka bir kullanıcının kodu ile üye olabilir ve kripto ticaretinde ek komisyon indirimi elde edebilirsiniz. Ek olarak Poloniex referans kodu nerede bulduktan sonra, kodunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilir ve kolay yoldan

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz