Qtum Coin nedir, deyince akla gelen, açık kaynaklı kodlu blockchain projesi olan Qtum platformudur. Bu platform üzerinde kullanıcıların bahis oyunlarına katılma ve akıllı sözleşmeleri kullanma gibi avantajları bulunur. Ethereum’a benzer şekilde geliştirilen platform, hızlı iş uygulaması geliştirme, dağıtma ve çalıştırma gibi işlemlerin tümünde yerel kripto para birimi Qtum’u kullanır. Peki Qtum Coin kimin ve geleceği nasıl? İşte detaylar…

İçeridekiler

  Qtum Coin Nedir?

  2017 yılında 25 milyon dolarlık bir ICO topladıktan sonra piyasaya sürülen kripto para Qtum Coin, Singapur merkezli Qtum Vakfı’nın geliştirdiği bir varlıktır. Bitcoin ve Ethereum projelerinin en iyi özelliklerini tek bir platformda birleştirmek için geliştirilen Qtum Coin, merkezi olmayan uygulamaları (dApp) hızlı, etkili ve şeffaf şekilde geliştirmeye yarar. Aynı zamanda akıllı sözleşmeleri kullanarak, stake etme ve kredilendirme gibi işlemlerde kullanılır. Merkezi olmayan uygulamalara ek işlevler sağlayan Qtum, Bitcoin’in UTXO modeli altında inşa edilmiş ve ERC-20 tokenı olarak tasarlanmıştır. Ancak sonrasında mevcut blockchain modeline dönüştürülmüştür.

  Qtum Coin’in genel özellikleri şunlardır:

  • Proof of Stake sistemiyle çalışır.
  • Akıllı kontratları kodlama ve güvenli hale getirme avantajı sağlar.
  • Ağdaki yatırımcıların kredi çekmesine imkan tanır.
  • Alım-satım dışında stake etme özelliği ile, cüzdanda tutulan token bakiye üzerinden gelir kazanımı sağlar.
  • Qtum hesap soyutlama katmanı sayesinde, işletmelerin akıllı sözleşmeleri daha hızlı eklemesine izin verir.
  • Kurumsal yatırımcılara özel çözümler sunar.
  • dApp uygulamaları ile uyumlu olduğundan, yeni eklenen teknolojilere adapte olabilir.
  • Diğer para birimlerine rahatlıkla çevrilip, ticareti yapılabilen bir varlıktır. Bu nedenle herkese kolay erişim imkanı sunar.
  • Cüzdanlararası ve sınır ötesi transferlerde hızlıdır.
  • Blockchain ve diğer internet teknolojileriyle uyumludur. Bu da büyük değişimler yaratma potansiyeline sahip olmasını sağlar. Farklı formatlarla uyumlu olması, yeni ortaklıklar kurmasını sağlar. Örneğin; Çin video portalı Baofeng ile anlaşmaya vardıktan sonra çok daha popüler hale gelmiştir.
  • Platform, yenilikçi projeleriyle öne çıkar. Bunlardan biri Uzay Zinciri ile işbirliği kurarak gerçekleştirdiği, blockchain tabanlı uydu sistemidir.
  • Kullanışlı olması ve hemen hemen her alana adapte edilmesi MediBloc (sağlık), BitClave (multimedya), Energo (enerji endüstrisi) gibi sektörlerde yer almasını sağlar.
  • Qtum geliştirme ekibinin nitelikli ve bilgili olması, platform güncellemelerinin yerinde olmasını sağlar. Bunun için Qtum, Bitcoin ve Ethereum’un en iyi özelliklerini taşır.

  Qtum Coin Kaç TL ve Dolar?

  Qtum Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Qtum Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Qtum Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Qtum Coin 87.06 TL -0.58%

  1 Qtum Coin $ 3.01 Dolar -0.58%

  Ayrıca Qtum Coin piyasa değeri ise $ 315,344,803 dolardır. Aynı zamanda Qtum Coin günlük $ 21,639,259 dolar hacime sahiptir.

  Qtum Coin Geleceği Nasıl?

  Qtum platformunun, blockchainin yanı sıra yeni nesil teknolojilerle uyumlu olması, Qtum Coin geleceği bakımından yüksek tahminlerin yapılmasını sağlar. Sunduğu sayısız avantaj ve benzersiz özellikleri ile kripto marketin aranan ürünlerinden olan Qtum, güçlü bir kripto varlıktır. Kullanıcılara Ethereum ve Bitcoin’in en iyi özelliklerini bir arada veren bu proje, pek çok analistin ve yatırımcının odak noktasında yer alır. Kurduğu güçlü ortaklıklar, geniş kullanım alanı ve sabit yatırımcısı ile gelecekte yükseliş potansiyeli taşır.

  Analistlere göre Qtum, özellikle uzun vadede yatırımcısına yüksek kazanç getirebilecek bir varlıktır. Uzay projesi gibi yenilikçi projelere imza atan Qtum, ileride gelişmiş teknolojilerle daha fazla entegre olabilir. Böyle bir durumda Qtum Coin fiyatında da artış beklemek gerekir. Fakat burada yatırım yapmak isteyenlerin, öncelikle Qtum Coin grafik ve piyasa analizlerini incelemesi lazımdır. Çünkü hızlı ivmelenen kripto markette genel yön, Bitcoin ile bağlantılıdır.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse GRT Coin Geleceği ve Cosmos Coin Nedir yazılarımızı okuyarak başka kripto paralar hakkında da bilgi sahibi olabilir ve bu dünyanın teknolojisine hakim olabilirsiniz.

  Qtum Coin Yorumları

  Çoğu analistin yaptığı Qtum Coin yorumları göz önüne alınırsa, bu birimin ileride yatırımcısına kar getirmesi beklenebilir. Pos algoritması, Ethereum uyumluluğu ve akıllı sözleşme avantajı, Qtum’un yatırımcılar arasında popüler olmasını sağlamıştır. Ayrıca Qtum Coin arzı 100 milyon ile sınırlıdır. Kripto para borsalarında yer alması, kolay erişim sağlaması ve iş platformları ile olan uyumu, Qtum’u geleceğin değerli para birimlerinden biri haline getirebilir. Ancak, yatırımcıların anlık hareketlerden kaçınması ve yatırım yaparken aceleci olmaması gerekir. Analistlere göre Qtum, değerlenme ihtimali yüksek olsa da her kripto para gibi riskli bir üründür.

  Siz de arzı kısıtlı bu Coine yatırım yapmak istiyorsanız Binance borasasını kullanabilirsiniz. Dünyanın en güvenli ve en iyi Bitcoin sitesi olan Binance’ye üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Böylece size özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydanalabilirsiniz.

  Qtum Coin Amacı ve Projesi

  Temelde Bitcoin ve Ethereum’u tek bir üründe birleştirme fikri ile ortaya çıkan Qtum Coin projesi, kripto marketin ilgi çeken varlıklarındandır. Qtum projesinin iki önemli amacı vardır. Bunlardan ilki Ethereum üzerinde çalışan uygulamaların tümünü Qtum platformuna entegre etmektir. Qtum, Ethereum ile benzer şekilde, platformda oluşturulan uygulamaların kusursuz ve son derece güvenli şekilde çalışmasını sağlar. Diğeri ve en önemlisi ise, likidite sağlamaktır. Böylece Qtum, platformda kullanılan bütün varlıkları hızlı ve kolay şekilde para birimine dönüştürmeyi hedefler.

  Qtum, iş dünyasında da yaygın olarak kullanılır. Kendine iş dünyasında aktif kullanım gibi hedefler belirleyen Qtum, bu yönüyle Bitcoin’e benzer. Bu özellik sayesinde, Qtum yatırımcılarının haklarını korumayı planlar. Bunu da çoğu kripto para biriminden farklı şekilde nakit kullanımıyla gerçekleştirir.

  Ayrıca Qtum platformu belirli avantajlara da sahiptir:

  • Segwit: Ayrılmış Tank adı da verilen Segregated Witness yani Segwit, ağdaki operasyonel etkinliği artırmak için oldukça önemlidir. Segwit, imza ile ilişkili verileri siler ve ağ yükünü hafifletir. Bu sayede Qtum platformundaki blokların daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlar.
  • Ethereum Entegrasyonu: Qtum Ethereum Sanal Makinesi (EVM)’nden yararlanır. Böylece, Ethereum ve Qtum arasında hızlı sözleşme aktarımı mümkün olur. Ayrıca Ethereum yazılımcıları, Qtum için de kolaylıkla kod yazabilir.
  • UTXO Altyapısı: Qtum tarafından kullanılan bu model, Bitcoin’den örnek alınmıştır. Buna göre; tokenlar harcanmamış işlem çıktısı olarak kaydedilir ve büyük ölçeklendirme seviyesinde bile ağ güvenliği sağlanır.
  • PoS 3.0: En yenilikçi algoritmalardan olan PoS 3.0, klasik modellerden ayrışır. Qtum ağındaki ödüller, sadece çevrimiçi kullanıcılara dağıtılır. Ayrıca pahalı cihazlarla çalışan yüksek enerji harcayan sistemlere olan gereksinim ortadan kalkar.
  • Pasif Gelir: Qtum Coin sahipleri, çevrimiçi cüzdanda kilitledikleri tokenlar üzerinden gelir elde eder.
  • Yüksek İşlem Hızı, Düşük Maliyet: Sadece dakikalar içinde transfer imkanı tanıyan Qtum, aynı zamanda düşük ücretlerle çalışır.
  • Akıllı Sözleşme Oluşturma: Rust programlama dilini kullanan Qtum, kullanıcıların akıllı sözleşme geliştirmesine ve özel kontratlar kullanmasına uygun bir ortam sunar.
  • Kolay Erişilebilirlik: İşlem hacmi en yüksek ve bilindik borsalarda işlem görmesi, herkes tarafından kolay erişilebilir olmasını sağlar. Bu sayede yatırımcılar, dünyanın her yerinden Qtum ticareti yapabilir.

  Farklılaşmış özellikleri ile öne çıkan bu para birimine yatırım yapmak isteyenlerin, güncel Qtum Coin haber ve gelişmelerini yakından takip etmesi önerilir. Burada bahsi geçenler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz.

  Qtum Coin Nereden Alınır?

  Biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza ve takipçilerimize her zaman Binance borsasını önermekteyiz. Hem güvenli olması açısından hem de düşük komisyon oranlarının yanı sıra bizim bağlantımızdan üye olursanız ek olarak ömür boyu %10 daha az komisyon ödeme imkanına sahipsiniz. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve siz okurlarımıza özel indirimden yararlanabilirsiniz.

  Ayrıca Binance Tr Referans Kodu ve Binance nasıl üye olunur gibi blog yazılarımızı okuyarak bu borsa hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz