SuperRare coin nedir, Binance borsasında listelendikten sonra kripto para yatırımcılarının araştırmaya başladığı konulardan. Yeni nesil NFT kullanımına yönelik ekosistemi ve yerel tokenı ile öne çıkan SuperRare, pek çok sanatçının eserini toplayan bir platform olarak çalışıyor. Sanatçılara yeni gelir kapıları açmanın yanı sıra, yerel tokenı ile ek kullanım sunması nedeniyle geleceğin projeleri arasında gösteriliyor. Bu yazımızda son dönemde ilgi çeken Rare Coin’i inceledik ve Rare Coin nedir, Rare Coin geleceği nasıldır sorularına yanıt aradık.

İçeridekiler

  Rare Coin Nedir?

  Rare Coin proje ve hedefleri bakımından yatırımcılar ile uzmanların radarına girmiş durumda. Bu nedenle Rare Coin kimin ve nerenin gibi sorular sıklıklar araştırılıyor. SuperRare nedir ve gelecek beklentileri nelerdir incelemek için öncelikle projeye yakından bakmamız gerekir. SuperRare 2017 yılında Charles Crain, Jonathan Perkins ve John Crain’in bir araya gelerek kurduğu bir platformdur ve sanatçılara eşsiz tokenlarla eşleştirilmiş sanat eserleri oluşturma, takas etme ve ticaretini yapma imkanı verir. Bu yönüyle yeni nesil NFT eserlerinin alışverişinde genel kullanım sunar. Platform işlemlerinde kullanılan ana token ise Rare Coin olarak bilinir.

  Rare Coin, Ethereum standartlarını kullanarak geliştirilmiş bir token olma özelliği taşır ve toplam Rare Coin arzı 1.000.000.000 ile sınırlıdır. SuperRare platformu da Ethereum zincirinin altyapısını kullanır. Böylece kullanıcılara herhangi bir sanat eserine dair tarih, köken gibi bilgileri kimse tarafından denetlenemeyen ve erişilemeyen bir dağıtık defter tarafından izleme imkanı sunar. NFT’lere aktif kullanım sunan SuperRare platformu, yerel tokenı Rare Coin yorumları ile öne çıkmaktadır. Fakat platform işlevlerinin anlaşılması için öncelikle her geçen gün daha sık kullanılan NFT kavramını açıklamak gerekir.

  NFT, non-fungible token yani değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlık anlamına gelir ve varlıkların blockchain üzerinde birbirinin yerine geçmeden, değiştirilmeden veya bozulmadan dijital bir defterde depolanmasını sağlar. NFT’ler fotoğraf, video, ses ve çeşitli dosya türlerini kapsayan benzersiz varlıklardır. Bu nedenle oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. SuperRare platformu, kullanıcılarına benzersiz bir sanat eseri yaratma ve bu sanat eserini tokenize ederek blockchaine kaydetme imkanı sunar. Bu şekilde sanat eserleri tokenlarla birleştirilerek değiştirilemez dijital varlıklar haline gelir ve sonsuza kadar dijital dünyada bozulmadan kalır. NFT’ler ETH altyapısını kullanan özel tokenlardır ve SuperRare ekosisteminde sanatçılara sanat eserlerini dijital dünyada benzersiz olarak saklama olanağı sunar.

  Eğer siz de Rare Coin satın almak istiyor ve Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve siz özel %10 komisyon indirimi sağlayan Binance Referans kodu imkanlarından yararlanabilirsiniz.

  Rare Coin Kaç TL ve Dolar?

  Rare Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Rare Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Rare Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Rare Coin 4.26 TL -8.75%

  1 Rare Coin $ 0.147216 Dolar -8.75%

  Ayrıca Rare Coin piyasa değeri ise $ 94,826,500 dolardır. Aynı zamanda Rare Coin günlük $ 24,345,264 dolar hacime sahiptir.

  Rare Coin Geleceği Nasıl?

  SuperRare Coin geleceği, platformun sunduğu avantajlar nedeniyle kripto para ekosisteminde merak edilen bir konudur. Rare ekosistemi, dijital sanatseverler için hazırlanmış sosyalleşme ve sanat ürünü toplama platformudur. Bu platformun arkasında, koleksiyonculuğu sosyallikle birleştirme ve koleksiyonerler ile sanatçılara ortak tutkularını dijital dünyada paylaşma fikri yer alır. Ayrıca platform kullanıcılarının trend sanatçıları ve en iyi koleksiyonerleri takip etme imkanı da bulunur. Bunun yanı sıra, kaç parça ürün satın alındığı, ne kadar ETH harcandığı veya biriktirildiği de platform kullanıcılarına görünürdür. Bu yenilikçi arayüz üzerindeki işlemlerin tamamı platform tokenı olan Rare Coin ile desteklenir. Analistlere göre Rare Coin geleceği, sunduğu şu avantajlar nedeniyle olumlu şekilde yorumlanabilir:

  • SuperRare, akıllı sözleşmeleri etkili şekilde kullanır. Buna göre; kimlik doğrulama ve izlemenin çok daha ötesinde kullanım sunan sözleşmeler, sanat eserinin sahibine telif hakkına benzer ücret toplama hakkı tanır. Bu sayede bir NFT her satıldığında, içerik oluşturucuya belirli bir ücret ödenir.
  • Yeni bir sanat eseri satılırken orjinal içerik üretici %85, galeri ise %15 oranında komisyon alır. Sonraki satışlarda ise içerik oluşturucu komisyonu %3 olarak belirlenir.
  • SuperRare, herkesin Ethereum tokenı alıp elinde tutmasına izin verir, ancak platformda sadece davetli üyeler sanatçı olmaya hak kazanır. Ağda sanatçı olanlar tamamen orjinal olmak kaydıyla, dijital ürünleri tokenize edebilir.
  • SuperRare işlemleri ETH ile tamamlanır ve platform etkileşimi için Metamask cüzdanı kullanılır.

  Bunların yanı sıra Rare token sahipleri, yeni nesil dijital sanat eseri kültürünün bir parçası olurlar. Geleceği tanımlamada etkili olması beklenen bu DAO sistemi, Rare Coin kullanıcılarına platformu düzenleme, değiştirme, yeniden planlama gibi imkanlar tanır. Ayrıca NFT pazar yerini kontrol etmek ve en iyi projelere ulaşmak için de aktif olarak kullanım sunar. Bu yönü nedeniyle Rare Coin gelecekte değerlenme potansiyeli olan bir projedir ancak doğru yatırım için market analizinin yanı sıra Rare Coin haber ve gelişmelerinin de takip edilmesi önerilir.

  Geleceği parlak başka coinler için de XTZ Coin geleceği nasıl veya Neo Coin geleceği nasıl gibi yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Rare Coin Yorumları Neler?

  SuperRare sanatçıların eserlerini dijital varlıklara dönüştürerek para kazanmasına izin veren eşsiz bir platformdur. NFT pazaryerleri arasında sık kullanılması nedeniyle platformun resmi para birimi Rare yorum ve incelemeleri öne çıkar. Ağ üzerindeki sanat eserlerinin eşsiz ve özgün olması, NFT alım-satımında aranan şartlardan biridir. Buna göre; ERC-721 üzerine inşa edilen NFT’ler Ethereum altyapısını kullanan SuperRare pazar yerinde satışa çıkarılır. SuperRare platformu şu özellikleriyle ilgi görür:

  • Koleksiyonerler ve sanatçılar blockchain tarafından desteklenen sosyal ağa katılım sağlar.
  • Sanatçılar dijital eser üretebilir ve bunları ETH zincirine kaydedebilir.
  • Koleksiyonerler akıllı sözleşmeler ile sanat eseri alıp daha sonra takas edebilir.

  Farklı kullanımlara farklı avantajlar sunması nedeniyle kripto para Rare Coin, önemli bir görev üstlenir. Günümüzde  NFT’lere duyulan ilginin artması SuperRare gibi platformların hızlı büyümesine neden olmaktadır. Bu anlamda SuperRare de NFT çılgınlığından olumlu şekilde etkilenebilir. Dolayısıyla daha fazla kullanıcı sayısına ulaşması SuperRare Coin grafik ve hareketlerini de pozitif yönde etkileyebilir. Uzmanların yaptığı SuperRare Coin yorumları göz önüne alınırsa, bu tokena yatırım yapmak için acele etmemek ve projenin gelecek dönem hamlelerini takip etmek gerekir.

  Rare Coin Amacı ve Projesi

  SuperRare projesi geçiş yaptığı 2.0 sürümü ile web ölçeğinde küratörlük yapma konusunda daha etkili çözümler sunan bir NFT pazar yeridir. Bu sürüme göre platformda bağımsız çalışan vitrinler bulunur ve sanatçılar kendi eserlerini basmak, tanıtmak ya da satmak için bağımsız para sözleşmelerini kullanabilir. Bu aşamalı merkeziyetsizlik sistemi, ağ sahipliği ve yönetiminde topluluğun etkili olmasını sağlar. Ek olarak platform hazinesinden fon almaya ve yönetimde oy kullanmaya da yardımcı olur.

  Platformun yerel tokenı Rare Coin yorum ve gelecek beklentileri pek çok uzmana göre olumlu görünmektedir. Bu yorumlarda platformda yapılan iyileştirmeler etkili olmuştur. Platformun geçiş yaptığı 2.0 sürümü ile sunulanlar şunlardır:

  • Tek bir ekibin kontrolündeki küratörlük ve takip sistemi yerine ölçekli bir sanat ekosistemi kurulmuştur.
  • Bağımsız işletilen vitrinler, sanatçıların kendi bağımsız galerilerini oluşturmalarını sağlar ve ERC-721 tokenlarını başlatmalarına izin verir.
  • Kendi kendini yöneten sözleşmeler, sanatçılara kendi ürünlerini bağımsızlaştırma gücü tanır. Bu sözleşmeler başka sanatçılarla ortak yapılabileceği gibi, her sanatçıya özel olarak da hazırlanabilir.

  Özetle, SuperRare NFT kullanımının sürdürülebilirliği için düzenlenen bir platformdur ve yerel tokenı platformun başarıya ulaşması halinde fazlasıyla değerlenebilir. Ancak yatırım yapmadan önce Rare Coin analiz ve haberlerinin iyi araştırılması gerekir. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemeli, yatırımcılar kendi fikirleriyle hareket etmelidir.

  Rare Coin Nereden Alınır?

  Eğer Rare Coin nasıl alınır diye merak ediyorsanız; Rare Coin şu an için Binance borsası üzerinde listelenmektedir. Buraya tıklayarak dünyanın en güvenli Bitcoin Sitelerinden biri olan Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Veya Dünyanın en güvenilir Bitcoin siteleri nelerdir yazımızı okuyarak da farklı borsalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz