Ren Coin geleceği, kripto para yatırımcıları için oldukça tartışılan bir konu. Eski adıyla Republic Protocol olarak bilinen Ren Coin, farklı zincir platformları arasında iş birliği kurarak likidite sağlamasıyla öne çıkıyor. Bu yazımızda Bitcoin, Bitcoin Cash ve diğer kripto para birimlerini Ethereum dApp’lerine getirmeyi amaçlayan Ren Coin nedir yakından inceledik ve gelecek beklentilerini araştırdık.

İçeridekiler

  Ren Coin Nedir?

  Ren platformu ilk olarak 2017 yılında Taiyang Zhang tarafından kuruldu. Ren Coin, ilk token arzında (ICO) 34 milyon dolarlık fon topladı ve 2020 Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Bu tarihten sonra özellikle Binance borsasında listelenerek hızlı yükselişler yaşadı ve yatırımcıların ilgisini çekti. Temel olarak Ren Token nedir sorusu, merkezi olmayan bütün uygulamalara zincirler arası likidite erişim imkanı sunan protokolün resmi kripto varlığı şeklinde yanıtlanabilir.

  Kripto para yatırımcılarının Ren Coin yorum ve beklentilerini araştırma nedenleri arasında projenin sunduğu işlevsellik öne çıkar. Buna göre Ren Coin zincir ağları arasındaki erişim engellerini ortadan kaldırarak DeFi iş birlikteliği kurmayı ve likidite sorununu çözmeyi amaçlar. Bu sayede erişilebilir ve genişletilebilir bir protokoldür, aynı zamanda ilk kullanım senaryosu olarak “merkeziyetsiz kara havuz” işlevi bulunur. Ren protokolüne güç veren ana eleman Ren tokendır. Ren Coin arzı 1 milyar ile sınırlıdır ve dağıtılma yüzdesi şu şekildedir:

  • %60.2 ön satış ile yatırımcılara
  • %19.9 rezerv fonuna
  • %9.9 danışman, ekip ve kurucu üyelere
  • %10 ortaklık ve geliştirmelere

  Ren Coin’in danışmanlara verilen kısmı 6 ay, ekibe verilen kısmı ise 2 yıl elde tutma zorunluluğu taşır. Bu nedenle Ren Coin gelecekte olası düşüş hareketlerine karşı fiyat tabanı oluşturma önlemine sahiptir ve yatırımcılar için güvenilir alım-satım imkanı sunar.

  Eğer siz de Ren Coin satın almak istiyor ve Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayacak Binance referans kodu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Ren Coin Kaç TL ve Dolar?

  Ren Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Ren Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Ren Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Ren Coin 1.70 TL 0.48%

  1 Ren Coin $ 0.0589 Dolar 0.48%

  Ayrıca Ren Coin piyasa değeri ise $ 58,882,837 dolardır. Aynı zamanda Ren Coin günlük $ 18,113,194 dolar hacime sahiptir.

  Ren Coin Geleceği Nasıl?

  Ren Coin, Ren platformunun ERC-20 tabanlı kripto varlığıdır ve genel olarak platform içi işlemlerin tamamlanmasında aktif rol alır. Ren protokolü ise RenVM adı verilen güvenilir ve merkeziyetsiz bir sanal makine mekanizması ile çalışır. Buna göre kripto para Ren, RenVM teknolojisi sayesinde 4 ana özelliğe sahip olur. Bu özellikler şunlardır:

  • Gizli Paylaşım: Shamir adı verilen gizli paylaşım bölümü, Ren Coin teknolojisi ile katılımcılara sunulur. Bu sayede her kullanıcı belirli parçalara bölünen ve benzersiz şekilde korunan bir gizlilik temeli kazanır.
  • Çok Taraflı Hesaplama: Ren, güvenilir olmayan bağlantılar (Darknode’lar) için komut dosyalarını çalıştırma iznine sahiptir. Bunun için güvenli çok taraflı hesaplama yani sMPC olarak adlandırılan bir sistem kullanır ve riskli elemanları eler.
  • BFT Algoritması: Byzantine Fault Tolerance olarak adlandırılan bu algoritma, Ren ağının düzgün çalışması için bir dizi fikir birliği prosedürü uygular ve aksaklıkları önler.
  • Hyperdrive: Ren protokolü, Tendermint fikir birliği algoritmasının farklı bir sürümü olan Hyperdrive’ı kullanarak sMPC ile sharding sağlar. Bu sayede hızlı bir konsensüse sahip olur.

  Sahip olduğu bu özellikler Ren protokolünün genişletilebilir ve geliştirilebilir olmasını sağlar. Bu da analistlerin Ren Token geleceği hakkında olumlu beklentilerde bulunmasında etkilidir. Ren Token, mevcut dApp’lerdeki kapasiteyi artırmak ve merkezi olmayan evrene yeni iş ortaklıkları sunmayı hedefler. Analistlere göre Ren Coin projesi, DeFi uygulamalarının kapasitesini genişletmek ve yeni teminat eklemeyi kolaylaştırmak gibi avantajlar sunması nedeniyle yakın takibe alınmalıdır. Bunlara ek olarak platform kurucusu Zhang’in daha önce yazılım ve web gelişim şirketi Neucode ile kripto koruma fonu olarak bilinen Virgin Capital kurucu ortaklığı yapması blockchain alanında uzmanlık sahibi olduğunu gösterir. Bu nedenle Ren platformu temelleri pek çok uzmana göre oldukça sağlamdır ve Ren Coin gelecekte misyonunu tamamlarsa yatırımcısına ciddi kar sağlayabilir.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse Shiba Coin geleceği ve TKO Coin geleceği gibi diğer inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Ren Coin Yorumları

  Ren, gerek platformu gerekse tokenı ile kripto para dünyasının ilgi çekici projelerindendir. Platform, dünyadaki ilk merkeziyetsiz Dark Pool Blockchain’i olma özelliği taşır. Ayrıca finansal yapısı ile farklı ağlara mükemmel uyum sağlar ve kullanıcılar için benzersiz bir güvenlik duvarı sunar. Bu olumlu özellikleri, Ren Coin yorumları bakımından yüksek seviyelerin hedeflenmesinde etkilidir. Kripto para varlıkları ile yatırımcıları arasındaki boşluğu kapatmayı hedefleyen Ren pek çok avantaja sahiptir. Platform avantajları üzerinden kripto para Ren Coin nedir konusu daha net anlaşılabilir.

  • Ren zinciri herhangi bir blockchain ile etkileşim sağlayabilir. Böylece farklı zincirlerde oluşturulan akıllı sözleşmeleri kendi protokolüne dahil eder ve bir arada kullanır. Bu da kullanıcılara çok yönlü ve kapsamlı bir kullanım sağlar.
  • Ren Coin, gizlilik ve etkileşim sağlamada diğer kripto para birimleri ile tam uyumluluk sunar. Bu şekilde zincirler arası köprü görevi görür. Böylece DeFi, DEX ve dApp’ler için iyileştirme yapmayı kolaylaştırır.
  • Ren, diğer kripto para birimleriyle etkileşim kurarken gizlilikten ödün vermez. Kullanıcılar anlaşılması kolay ve şeffaf bir işletim güvenliğine sahip olur.
  • Kullanıcılar işlemleri için farklı cüzdanlar tanımlamak zorunda kalmaz ve varlık kontrollerini kolaylıkla sağlayabilir.
  • Ren Coin ile büyük miktarlarda yapılan işlemlerde bile tam güvenlik sağlanır.

  Kripto para uzman ve yatırımcıları Ren yorum konusunda genel olarak olumlu özelliklerinden bahsetse de, bu birim çeşitli dezavantajlara da sahiptir. Bu dezavantajların başında, projenin internet pazarlama yönünün zayıf olması ve yeni kullanıcıya erişme potansiyelindeki kısıtlılık gelir. Ayrıca büyük hacimli işlemlerde madenci ihtiyacı oldukça fazladır ve Ren Coin yeterli madenci sayısına sahip değildir. Bütün bunlar göz önüne alındığında, Ren Coin’in genel olarak geleceği parlak bir kripto varlık olduğu görülür, ancak doğru yatırım için Ren Coin grafik ve analizinin iyi yapılması gerekir.

  Ayrıca bkz: Lite Coin Yorumları Nasıl?

  Ren Coin Projesi ve Amacı

  Piyasanın öne çıkan varlıklarından olan Ren Coin amacı, temel olarak farklı ağlar arasında uyum sağlamak ve birlikte çalışabilirliği artırmaktır. Ren platformu bu sayede katılımcılarının farklı kullanım senaryolarına sahip olmasına izin verir ve DeFi projelere girişi kolay hale getirir. Özellikle bahsedilen Ren Coin haber ve gelişmelerine göre, yatırımcılar herhangi bir kripto para birimini platforma ekleyebilir. Bu sayede ara adımlara gereksinim duymadan farklı birimleri birbirine dönüştürme avantajı kazanır. Bunların yanı sıra, işlem ücretlerini madenciler arasında dağıtır ve değişken Gas ücretleri sunar. Ayrıca düşük maliyetli işlemlere izin verir.

  Güvenilir borsalarda listelenen Ren Coin, pek çok analiste göre gelecekte daha fazla kullanıcıya ulaşma potansiyeline sahiptir. Küresel kullanıcı ağını teşvik eden proje, sayısız avantajı ile hızlı değerlenen varlıklardan biri olabilir. Merkeziyetsiz finans sektörünün geliştirmeye açık olması ve Ren’in DeFi uyumluluğu sağlaması da geleceği için olumlu bir gelişmedir. Uzmanlara göre gelecekte Ren Coin artar mı kesin olarak tahmin yapmanın bir yolu yoktur ancak  Ren Coin yatırım portföyüne mutlaka eklenmesi gereken bir varlıktır. Hedefleri ve proje özellikleri nedeniyle Ren projesinin kullanım alanını genişletmesi mümkün gözükmektedir. Fakat yatırımcıların Ren Coin alınır mı sorusuna kendi analizleri doğrultusunda cevap vermeleri ve kripto para ekosisteminin volatil olduğunu unutmamaları önerilir.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez ve yatırımcı pozisyonları karşısında sorumlu tutulamaz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz