RNDR Coin nedir, Binance’de listelendikten sonra araştırılan konulardan biri oldu. GPU hesaplama gücüne odaklanan Render platformu; bu güce ihtiyaç duyan stüdyo ve tasarımcıların, GPU sağlayıcılardan yetenekleri kiralamalarına ve bu sayede madencilik ortaklarıyla bir araya gelmelerine izin veren bir blok zincir ağıdır. Ağın yerel tokenı ise RNDR Coin olarak geçer. Bu yazımızda GPU oluşturma ağının tokenı olan kripto para RNDR Coin nedir, özellikleri ve geleceği nasıldır detaylıca inceledik.

İçeridekiler

  RNDR Coin Nedir?

  RNDR, kendi ağı üzerinde sanatçıların GPU gücü alışverişi yapmasına izin veren bir platform. Ethereum zinciri üzerinde kurulu olan platformun yerel tokenı ise RNDR Coin. RNDR Coin piyasaya 2017 yılında sürülmüş olsa da; projenin geçmişi oldukça eskiye dayanır. Render platformu OTOY, inc. tarafından 2009 yılında tasarlanan bir GPU güç sağlayıcısıdır. Platformun 2017 Ekim ayında ilk ICO ile satışı gerçekleştirilen tokenının bu kadar ilgi çekici olmasının arkasında ise sahip olduğu özellikler bulunur. Ödemeleri ve teknik detayları doğrulamak için otomatik kanıt sisteminin yanı sıra, manuel bir sistem daha kullanan RNDR Coin yorum ve beklentileri marketin son zamanda öne çıkan konularındandır.

  Yatırımcıların merakla araştırdığı Render Coin nedir, sorusunu cevaplamak için platformun sağladığı özelliklerden bahsetmek gerekir. Render kullanıcılarının temel olarak 4 işlevsel avantajı olur. Bu avantajlar şunlardır:

  • Ölçeklenebilirlik

  GPU gücünün ölçeklendirilmesi, geleneksel teknolojilerle yapılması zor bir durumdur. Ancak Render merkeziyetsiz ağında GPU’ların verimli şekilde kullanılması ve işlemlerin ölçeklenebilirliğinin sağlanması mümkündür.

  • Uyuyan GPU Ağı

  İşleme donanımları arasında en verimli güç GPU gücüdür ve yeni nesil bilgisayar, telefon gibi teknolojik aletlerin tamamında bu güç bulunur. Buna rağmen pek çok işletim sistemindeki GPU, verimsiz çalışır ve boşta kalır. Render boşta kalan bu potansiyel güçlerden faydalanmayı hedefler.

  • Verimli GPU Kullanımı

  Kripto para birimleri için de temel güç kaynağı olan GPU’lar, aritmetik işlev çözümlemelerinde “İş Kanıtı” madenciliğinden yararlanır. Doğası gereği verimsiz ve fazla iş gücü gerektiren PoW madenciliği, GPU gücünü boş yere harcar. Render ağında, GPU’ların daha fazla güçlendirilmesi ve yaratıcı çözümler için efektif şekilde kullanılması sağlanır.

  • Dijital Hakların Yönetimi

  Sanatçılara kendi eserlerini saklayabilecekleri ve bu eserlerin sahibi olduklarını kanıtlayacakları evrensel bir depolama yeri bulunmaz. Render ağı ise blok zincir ve defter tabanı ile sanatçıların kendi tasarımlarını depolamalarına, korumalarına ve istedikleri an kullanmalarına izin veren bir depolama protokolü kullanır.  Böylece dijital sanat eserlerinde hak ihlali olmasını önler.

  Eğer RNDR Coin satın almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en güvenli kripto para sitelerinden biri olan Binance’ye üye olabilir ve ömür boyu sürecek %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodu imkanlarından faydalanabilirsiniz.

  RNDR Coin Kaç TL ve Dolar?

  RNDR Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. RNDR Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra RNDR Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 RNDR Coin 8.45 TL -0.29%

  1 RNDR Coin $ 0.504327 Dolar -0.29%

  Ayrıca RNDR Coin piyasa değeri ise $ 128,025,238 dolardır. Aynı zamanda RNDR Coin günlük $ 22,274,295 dolar hacime sahiptir.

  RNDR Coin Geleceği Nasıl?

  GPU gücüne odaklanan ve daha verimli bir güç kullanımını hedefleyen RNDR Coin geleceği, odaklandığı sorunun çözümüne yönelik işlevselliği nedeniyle bir hayli ilgi çekicidir. Analistlere göre; enerji verimliliği konusunun daha sık gündeme gelmesi nedeniyle gelecekte bu projenin adını daha sık duymaya başlayabiliriz. Mevcut madencilik sistemlerinden pek çoğunun verimsiz olması ileride kullanıcıların verimli çalışan platformları tercih etmesine neden olabilir. Böyle bir senaryoda Render Coin geleceği ve hedef fiyatlamasının da yükselmesi beklenir.

  Ek olarak RNDR projesi, oldukça eski ve köklü bir geçmişe sahiptir ve bu nedenle markette güven uyandırır. Arkasındaki ekip, Los Angeles merkezli ve dünyanın her yerinden çalışanı bulunan güçlü bir şirkettir. Endüstri liderlerinden pek çok ünlü ismin ekipte yer alması, projenin Hollywood stüdyo prodüksiyon hatlarının kullanabileceği bir sistem oluşturmaya çalışması, ileride daha geniş bir alanda kullanılmasını sağlayabilir. Farklı işlevsel kapasiteleri nedeniyle RNDR Coin projesi, gelecekte aranan coinlerden biri olabilir.

  Ayrıca bkz: GTC Coin Geleceği Nasıl?

  RNDR Coin Yorumları

  Binance borsasında listelendikten sonra yatırımcıların dikkatini çeken RNDR Coin yorumları incelendiğinde, analistlerin projeye güvendiği görülür. Projenin köklü bir geçmişe ve deneyimli bir geliştirici ekibe sahip olması bunun ana faktörlerindendir. Projeye olan bu ilgili yaklaşım avantajları ve özellikleri ile de ilgilidir. Render platformunun GPU kullanımına işlevsellik, ölçeklenebilirlik ve verimlilik getirmeyi hedeflemesi bu tokenı ilgi çekici yapar.

  Avantajları ve çalışma sistemi ile analistleri etkileyen Render Coin yorumları genellikle olumludur. Projeye ayrılan Render Coin arzı ise genel olarak şu şekilde dağıtılmaya uygundur;

  • Her genişleme aşamasında gelişim gereksinimleri, platform operasyonları ve mühendis ekibe %40,
  • Ağın çalışması, bakımı ve ölçeklendirilmesi için gereken GPU çözüm araçlarına %25,
  • Ağ uygulamaları, erişim ve kullanım pazarlamalarına %20,
  • Projeye verimlilik ve rehberlik sağlayan üçüncü taraf hizmet verenlere %10,
  • Tahmin edilemeyen, ancak gelecekte olabilecek plansız engeller için %5.

  Platformun, sorunsuz ve sürdürülebilir bir çalışma mekanizmasına sahip olmak için uyguladığı bu arz sistemi de kripto para RNDR yorum ve beklentilerinin olumlu olmasını sağlar. Çünkü bu kadar sistematik bir çalışma şeklinin gelecekte başarılı olması ve yükseliş hareketleri yapması beklenir.

  Ayrıca bkz: Bake Coin Yorumları Nasıl?

  RNDR Coin Projesi ve Teknolojisi

  GPU hesaplama gücünün kiralanması ve birleştirilerek daha verimli hale getirilmesi üzerine tasarlanan Render teknolojisi, oldukça işlevsel bir çalışma sistemine sahiptir. Daha verimli, güçlü ve yüksek ölçeklenebilir bir ağ oluşturarak render işlevine ihtiyaç duyan kullanıcıların boşta GPU gücü olan kullanıcılara bağlanmasını sağlar. Bu sayede GPU gücünün gerçek potansiyeli kullanılabilir. Buna göre RNDR Coin Whitepaper temelini oluşturan çalışma politikası şu şekilde işler:

  • Herhangi bir işlem için GPU gücüne ihtiyaç duyan kullanıcı ORC portalına bağlanır ve sisteme bir görev gönderir. Portaldaki render gücü bir tık uzaklıktadır ve her an kolay erişilebilir haldedir.
  • Görev hesaplaması yapılır ve sağlayıcılardan işlem için bir fiyat teklifi alınır. İki taraf arasında akıllı sözleşme yapılarak detaylar belirlenir.
  • Görev sisteme gönderilir ve görevle eşleşen kullanıcı tarafından GPU gücü sağlanır.
  • Gücü sağlayan kullanıcı, kendi GPU’sunu kullanır ve işlem bittiğinden görevi ağ üzerinden sisteme geri gönderir.
  • Sözleşme şartları karşılandıktan sonra GPU sağlayıcısına talep ettiği miktarda token ödenir veya bu miktar sunucuya aktarılır.

  Bu şekilde kullanıcıların kendi aralarında akıllı sözleşme güvencesi ile işlem yapma imkanı olur. Böylece render ağı kullanıcılara tam güvenli ve verimli bir GPU gücü sağlar.

  RNDR Coin Güvenli Mi?

  Yatırımcılar, Binance ile birlikte adı duyulmaya başlayan RNDR Coin güvenli mi diye merak etmektedir. Genel olarak bakıldığında Ethereum alt yapısı ile desteklenen, kullanıcıların akıllı sözleşme güvencesi ile aralarında işlem yapmasına izin veren Render platformu güçlü ve sistematik bir tabana sahiptir. Bu nedenle güvenli ve yatırım yapılabilir bir kripto para birimidir. Bununla birlikte kripto para piyasalarının kendi içinde volatilitesi ve yüksek risk potansiyeli vardır.

  Ayrıca bkz: En güvenilir Bitcoin siteleri.

  RNDR Coin Alınır Mı?

  Kripto para Render Coin artar mı ve RNDR Coin alınır mı soruları, her yatırımcının kendisi tarafından cevaplanmalıdır. Çünkü analistlere göre Render projesi oldukça güvenli ve yüksek potansiyelli bir coin olsa da; kripto para ekosistemi kendi içinde yüksek riske sahip bir piyasadır. Bu piyasada yatırımcıların zarara uğramaması için her yatırım işlemini dikkatle analiz yaparak açması ve genel piyasa haberlerini yakından takip etmesi gerekir. Ayrıca hızlı volatil özelliği nedeniyle acele işlem yapılmaması, oluşturulan yatırım stratejisine uygun hamleler yapılmalıdır.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz