Safemars coin yorumları ve haberleri ile kripto para piyasalarında dikkat çekmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda kripto para birimlerine olan ilgi, 2020 sonrası dönemde DeFi sektörüne kaymaya başladı. Stake etme, likidite madenciliği ve yield farming gibi bakiye kilitleme yoluyla getiri elde etme fikri pek çok kişinin ilgisini çekti. Kendine kısa zamanda belirli bir yatırımcı kitlesi bulan Safemars da DeFi sektörünün bu avantajlı özelliklerini otonom bir likidite protokolü oluşturmak için bir araya getirdi. Bu yazımızda kendine özgü ödüllendirme sistemi ile ilginç projeler arasında yer alan Safemars Coin nedir, ne işe yarar ve geleceği nasıldır gibi sorulara yanıt aradık.

İçeridekiler

  Safemars Coin Nedir?

  Safemars, yatırımcı varlıklarının stake etme veya yield farming gibi zorunluluklar olmadan sadece cüzdanda bulundurulması üzerinden gelir sağlamayı amaçlayan bir protokol. Safemars Coin ise bu protokolün yerel para birimi olarak 13 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. Oldukça yakın tarihte geliştirilmiş olmasına rağmen, yüksek getiri oranları ve stake gibi kilitleme yöntemlerine göre avantajları nedeniyle kripto para safemars coin nedir sorusu sıklıkla sorulmaya başlandı. Temel olarak Safemars, kullanıcılarına yaptıkları her işlemde %4’lük bir kesinti sunar ve bu kesintinin yarısını elinde Safemars Coin bulunduran kullanıcılara ödül olarak dağıtır. Kalan %2’lik kısmı ise yakılmak için kilitler. Böylece piyasadaki toplam Safemars coin arzı azalır, uzun süreli varlık yatırımcı sayısı artar ve yüksek fiyat dengesinin kurulması sağlanır.

  Eğer siz de Kripto parayı satın almak istiyorsanız Binance’ye üye olabilir ve bunun gübü yüzlerce altcoine yatırım yapabilirsiniz. Eğer hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodu indiriminden yararlanabilirsiniz.

  Safemars Coin Kaç TL ve Dolar?

  Safemars Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Safemars Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Safemars Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Safemars Coin 0.00000015618744 TL -0.21%

  1 Safemars Coin $ 0.0000000054 Dolar -0.21%

  Ayrıca Safemars Coin piyasa değeri ise $ 2,062,296 dolardır. Aynı zamanda Safemars Coin günlük $ 13,559 dolar hacime sahiptir.

  Safemars Coin Geleceği Nasıl?

  Sıklıkla araştırılan Safemars Token geleceği, halihazırda ciddi bir yatırımcı kitlesinin bulunması ve arkasındaki geliştirici ekip nedeniyle pek çok analiste göre yükseliş hareketleri görebilir. Özellikle geliştirici ekibin çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla yatırımcılarla sürekli iletişim halinde olması, bu kripto para biriminde uzun vadede yoğun bir kitlenin oluşmasına ve dolayısıyla fiyat artışına neden olabilir. Safemars Coin gelecek beklentileri, bu para biriminin sunduğu diğer avantajlardan da olumlu şekilde etkilenir. Safemars Coin’in öne çıkan avantajları şunladır:

  • Safemars Coin piyasaya ilk sürüldüğünde toplam arzının yarısı yakıldı, bu da sonsuz bir yakım özelliğini ortaya çıkardı. Buna göre; Safemars arzının belirli bir miktarı sürekli olarak yakılmaya devam eder ve piyasadaki token arzı azalarak, fiyat artışı hedeflenir.
  • Elinde Safemars varlıkları bulunduran yatırımcılar, varlık oranına bağlı olarak %2’lik bir teşvik ödülü elde eder. Bu sayede, likidite artırma yolunda kolaylık sağlanır ve ödüllendirme mekanizması yeni yatırımcıları sisteme dahil etmede etkili olur.
  • Deflasyonist yakım özelliği, yatırımcıların sürekli korunmasını sağlar.
  • Safemars likiditesi sonsuza kadar kilitlidir, bu özelliği ile yatırımcılar için %100 güvenli bir kripto para birimidir. Artan fiyat tabanına bağlı olarak likidite de otomatik olarak kilitlenir ve varlık sahipleri gaz ücreti ödemeksizin ödül kazanır.
  • Düşük maliyetli alım-satım işlemlerine izin verir.
  • Gate.io, PancakeSwap, BitForex, WhiteBIT ve Jul Swap gibi çeşitli kripto para piyasalarında listelenir. Bu nedenle kolay erişilebilir bir kripto varlıktır. Artan borsa çeşitliliği ile birlikte yatırımcıların Safemars’a duyduğu güven de artmaktadır.
  • Geliştirici ekip Facebook, Telegram, Instagram, Reddit, TikTok ve benzeri sosyal medya platformları yatırımcılarla haberleşmek için aktif olarak kullanır. Bu da olası güncelleme ve yeniliklerde yatırımcı fikirlerinin önemsenmesini sağlar.

  Uzmanlara göre Safemars Coin geleceği pek çok açıdan olumlu gözükse de, çeşitli risklerle karşı kaşıyadır. Bunların başında yeni bir proje olması nedeniyle, henüz sabit yatırımcı kitlesine sahip olmaması gelir. Türkçe dil desteğinin bulunmaması, destek ve başka konularda Türk yatırımcılar için bilgi almanın zor olmasına neden olur. Ayrıca, yüksek işlem hacmi bulunmaz ve bu nedenle bu kriptodan kısa sürede yüksek kar beklemek doğru değildir. Ancak ilerleyen dönemde daha geniş bir kitleye ulaşır, dengeli fiyat tabanı yakalar ve yüksek işlem hacmine sahip olursa Safemars yüksek kar getirebilir.

  Safemars Coin Yorumları

  Safemars Coin, oldukça yeni bir proje olmasına rağmen kripto para yatırımcıları ve analistlerinin ilgisini çeken özelliklere sahiptir. Girişimci Kenneth Churchill’in CEO’luğunu yaptığı Safemars Coin, Binance Smart Chain altyapısını kullanması nedeniyle yatırımcılara farklı dApp’leri kullanma avantajı sağlar. BEP-20 tokenı olarak çalışması nedeniyle BSC altyapısıyla uyumlu uygulamaları çalıştırabilir. Aynı zamanda akıllı sözleşmeler ve EVM ile de tam uyumluluk sağlar. Bu nedenle borsada talep oluşturmaya dayalı olan Safemars Coin projesi, yüksek verimliliğe sahiptir. Güvenli ve teknolojik altyapısı ile işlem onaylarını kısa sürede alması da projenin öne çıkan özelliklerindendir.

  Uzmanların yaptığı Safemars Coin yorum ve uzun vade beklentileri, protokolün sahip olduğu farklı özelliklerle ilişkilendirilebilir. Bu özellikler 3 grupta toplanır:

  • Topluluk Odağı: Safemars projesinde önemli geliştirmeler yapan bir çekirdek ekip bulunur. Bunun yanı sıra, proje başarısını garantileyen ana etmen topluluk katkılarıdır. Bunun için geliştirici ekip toplulukla sürekli iletişim halindedir. Bu da projenin, bütün dünyadan katılımcılar ile birlikte ve tek bir merkezden bağımsız olarak geliştirilmesini sağlar.
  • Sabit Yansıma ile Ödüllendirme: Safemars, varlıkları uzun vade elde tutmaya teşvik eden bir ödül mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma varlık sahiplerine, varlık miktarı ile doğru orantılı şekilde gazsız ve direkt %2’lik teşvik ödülü sağlar.
  • Deflasyonist Para Birimi: Lansmanın hemen sonrasında %50 oranındaki token yakımı ile başlayan bu sistem, uzun vadede token kısıntısı yaratmayı ve buna bağlı fiyat artışı kazanmayı hedefler. Protokolde düzenli yakım işlemleri yapılır. Yakılan tokenlar işlem ödülü alan ve kimsenin erişim sağlayamadığı ölü bir cüzdana gönderilir. Bu da her işlemde gerçekleşen ve zamanla büyüyen etkili bir yakıma işaret eder.

  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse Holo yorum ve BTT yorum yazılarımızı da okuyarak bu dünya hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Safemars Coin Amacı ve Projesi

  Analistlere göre Safemars Coin amacı olan otomatik likidite ile gelecekte değerlenebilecek yeni nesil kripto para projelerinden biri. Varlık sahiplerini etkili şekilde ödüllendirerek, düzenli büyüme ve değerlenme amacı güden proje, yüksek kar sunma gibi avantajlarıyla ön planda. Topluluk katkılarıyla büyüme hedefleri olan bu kripto, şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

  Fiyatının düşük olması ve ileride yüksek kazanç ihtimaline sahip olması, Safemars Coin nerenin sorusunu akıllara getiriyor. Ancak proje tek bir merkezden bağımsız yürütüldüğü için belirli bir konuma bağlı şekilde çalışmıyor, bu da kullanıcıların daha bağımsız ve özgür olmasını sağlıyor. Otomatik likidite ile fiyatının sıfıra gitme ihtimali olmayan bu proje, yatırımcılara umut vadetse de analistler, mevcut piyasa risklerinin göz ardı edilmemesini öneriyor. Aynı zamanda ufak miktarlarla yatırım yapılması ve hızlı değişen piyasaların yakından takip edilmesi de gerekiyor.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve kayıplar karşısında sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz