Kazanmak için oyna prensibiyle öne çıkan Sand Coin ya da diğer adıyla Sandbox, kullanıcı tecrübelerini kazanca çevirmeye imkan tanıyan bir kripto projesi olarak öne çıkıyor. Ethereum tabanlı projede, kullanıcılar kendi tokenlerını oluşturarak para kazanabiliyorlar. Bu nedenle pek çok kripto para yatırımcısı, “Sandbox Coin nedir?” sorusuna yanıt aramakta ve Sand Coinin geleceğini merak etmektedir.. İşte proje hakkında detaylar…

İçeridekiler

  Sand Coin Nedir? (Sandbox)

  Sand Coin, oyuncuların oyun oynayarak para kazanmasına izin veren Sandbox projesinin resmi kripto parasıdır. Ethereum blok zincirini kullanan proje, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in desteğini alarak yatırımcının ilgisini çekmeye başladı. Kısa sürede popülarite kazanması “Sand Coin nedir?” sorusunun daha sık sorulmasına neden oldu.

  Ethereum blok zinciri üzerinde kullanıcıların kendi deneyimlerini oluşturmasına ve para kazanmasına izin veren Sandbox platformu, sanal bir dünya sunuyor. Dijital bir gayrimenkul gibi çalışan sistemde, kullanıcılar üzerine deneyin oluşturmak için satın alma işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Platformdaki farklı ürünler kullanıcıların para kazanmasına ve alım satım yapmasına da imkan tanıyor. Bu sayede Sand, kullanıcılarına oyun oynayarak token kazanma ve bu tokenları satarak para kazanma olanağı sunuyor.

  Eğer hala Binance üyesi değilseniz siz de buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve kripto para dünyasi.net okurlarına özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz

  Sand Coin Projesi

  Sanal bir dünya kurarak, kripto para yatırımcılarına oyun üzerinden para kazanma imkanı tanıyan Sand Coin, projesi ile dikkat çekiyor. Sandbox platformu, oyunculara oyun deneyimi oluşturma karşılığında Sand Coin veriyor ve bu coinleri stake etme, transfer gibi işlemlerde kullanma imkanı tanıyor. Platform, oyunculara 3 farklı türde ürün satıyor. Bu ürünler; Voxedit, Marketplace ve Game Maker olarak ayrışır:

  • Voxedit: Kullanıcılara kendi çizimlerini tasarlayarak oyun içi karakter ve nesne yaratma olanağı sunan bir arayüzdür. Kullanıcılar, Voxedit ile oyun içi çeşitli nesne üretiminde yer alabilirler.
  • Marketplace: “Pazar Yeri” olarak da bilinen marketplace, Sandbox platformunda üretilmiş 3 boyutlu model satışının yapıldığı bir alandır. Bu bölümde açık artırma ve satış teklifi gibi farklı satış imkanları da bulunur.
  • Game Maker: Dilimize “Oyun Yapıcı” olarak çevrilen bu alan, oyun üretim alanıdır. Pazar yeri veya Voxedit aracılığıyla oyun oluşturulmasına izin verir. Kullanıcılar satın aldıkları nesne, karakter ve 3 boyutlu model gibi varlıkların bütünüyle oyun tasarlayabilirler.

  Sandbox, kullanıcılara platformda ne kadar fazla vakit geçirirlerse o kadar fazla Sand Coin kazanma ve kazandıklarının bir miktarını gelir paylaşımlı şekilde koruma imkanı da verir. Ayrıca konuşlu oyunlar üzerinden Sand kazanma ve kazanılan coinlerle platformda alış veriş yapmak da mümkün olur. Platform oyunculara, oyun oynayarak, oyun üretimine katılarak ya da karakter tasarlayarak Sand kazandırır. Kazanılan Sand varlıkları başka bir kripto para birimine dönüştürülebilir ya da platform içindeki markette kullanılabilir. Bunun yanı sıra, Sand varlıklarını saklayan kullanıcılar sahip oldukları miktarla orantılı şekilde yönetimde hak sahibi olurlar. Alınacak karar ve yapılacak oylamalarda sahip oldukları Sand oranında etkili olur veya bu hakkı başka bir kullanıcıya aktarabilirler.

  Sand Coin Geleceği Nasıl? Sand Coin Artar Mı?

  Sand Coin Geleceği Nasıl? Sand Coin Artar Mı?
  Sand Coin Geleceği Nasıl? Sand Coin Artar Mı?

  Sand Coin, Binance borsasının desteğini alması ve 2021 yılında tablet ve akıllı telefonlarda kullanılacak olması nedeniyle gelecek beklentileri yüksek olan kripto varlıklardan biridir. Kripto para borsasının volatil olması nedeniyle Sandbox Coin geleceği hakkında %100 doğru bir yorum yapmak mümkün olmasa da pek çok analist bu coinde uzun vadede yükseliş beklemektedir. Unutmamak gerekir ki burada yazılan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir sadece bilgilendirmek amacıyla yapılmıştır.

  Oyun endüstrisinin sürekli gelişmeye açık olması ve dünyanın en fazla kazandıran sektörlerinden biri olması, pek çok kullanıcının Sandbox platformuna çekilmesine neden olabilir. Her geçen gün daha popüler hale gelen oyun ekosistemine direkt dahil olan Sand, bu anlamda uzun solukta olumlu grafik çizen bir yatırım aracıdır. 2011 yılından beri piyasada olan Sand, uzun yıllık deneyimi ve gelişimi nedeniyle yatırımcısına güven aşılayan bir kripto para birimidir. Gelecekte milyon dolarlık bir pazara sahip olması beklenen Sand Coin, Factorio ve Minecraft gibi en popüler oyunlarla aynı şekilde işleyen bir projeye sahip. Bu da Sand Coin’de gelecek fiyat beklentilerini yakından etkiliyor.

  Güncel fiyatı 0,34 dolar seviyesinde seyreden Sand Coin’in 2025’e kadar 3 dolar sonraki süreçte ise 11 dolara kadar çıkması bekleniyor. Ancak kripto para ekosistemindeki bütün altcoinler, fiyatlamada Bitcoin’e bağlı olduğu için BTC’deki majör bir hareketten etkilenme riski barındırıyorlar. Bu nedenle uzmanlar kripto para yatırımlarında dikkatli olunması gerektiğini ve yapılan işlemlerin kişinin kendi sorumluluğunda olduğunu hatırlatıyorlar.

  Sand Coin Nasıl Alınır?

  Sand Coin binance üzerinden işlem görmektedir. Siz de buraya tıklayarak üye olabilir ve Sand Coin satın alabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz