İçeridekiler

  Solana Coin Nedir? Sol Coin Hakkında Her Şey

  Kripto para birimlerinden biri olan Solana Coin merkezi olmayan finans çözümlerini sağlamak için Blockchain teknolojisinin işlevsel kaynağıdır. Toplam kaynağı sabit değildir. Yani şu an için arzında bir limit bulunmamaktadır. Tüm yüksek büyüme oranlarına sahip ve yüksek frekanslı blok zinciri uygulamalarını desteklemekle birlikte Dünyanın finans sistemini demokratikleşmeyi isteyen COİN platformudur. Ölçeklenebilirlik merkeziyetsizleştirme ve pahalı olmayan bir uygulamadır.

  Proje fikri 2017 yılında başlamış, resmi olarak Mart 2020 yılında merkezi İsviçre Cenevre kentinde ki Solana vakfı tarafından kabul görmüştür. Merkezi olmayan uygulamaları kolaylaştırmak adına tasarlanan Solana, blockchain temelindeki konsensüsün ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi hedeflemektedir, yani Ethereum’un eksiklerini tamamlayarak ona rakip olmak istemiştir.

  Solana küçük ölçekli kurumsal tüccarların ilgi odağı haline gelmektedir. Amacı ise merkezi olmayan bu finansmanı daha büyük ölçekte ulaşılabilir kılmaktır. Ölçeklendirme çözümünün özü, tek zaman kaynağının olmadığı ağlarda sorun çözmek için yazılım mühendisleri tarafından hazırlanmıştır. Solano Coin bazı kripto para borsaları üzerinden alınabilmektedir. Yatırım yapmadan için bilinmesi gereken bazı detaylar vardır.

  Sol Coin hızlı, güvenli ve sansüre dayalı bir blok zinciridir. Sol Coin 65.000 TPS kapasitesine sahiptir. Solana Coin ağın işlem hacminin bant genişliği ile orantılı ilerler. Ölçeklenmeye izin veren sistemler sunar, sorunları ortadan kaldırır. Bu sayede kullanılabilirliği arttırır. Blok zincirinin sunduğu çok kısa işlem süreleri nedeniyle Kripto para birimi alanında yaygın olarak kullanılır.

  Ayrıca Sol Coin, hem işlem hem akıllı sözleşme yürütmek için önemli ölçüde azaltılmış doğrulama sürelerine izin verir durumda. Yani Işık hızında işlem süreleriyle SOLANA COİN kurumsal olarak ciddi ilgi görmektedir. Vergi ve artan ücretler karşısında müşterilerine kolaylık sunması da ayrıca tercih sebebidir.

  Sol Coin Geleceği Nasıl?

  Sol Coin’in bugün piyasa değerine bakıldığında 5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri bulunmaktadır. Hacmi 177 milyon dolar, toplam arzı ise 492 milyon dolardır. SOLANA COİN olumlu yönde öylesine büyük bir ilerleme kaydetti ki OKEx ve MXC Borsasında da kısa bir süre önce 40 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yani bu 40 milyon dolarlık yatırım Solano Coin’in teknolojisinin daha da hızlı ve başarılı bir şekilde gelişmesine olanak sağlıyor ve bu nedenle Solana Coin’in geleceği iyi görünüyor.

  Solana küresel olarak 70 milyondan fazla blok üreten ve 14 milyardan fazla işlem gerçekleştiren 560’tan fazla aktif topluluk doğrulayıcısı ile kendisini Ethereum’a rakip olarak görüyor. Bir yıl içinde 30 katı kadar yükselişe geçerek BTC ambargosuna karşı direniş gösteriyor. Ve dengesi hiç değişmiyor. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte Tahminen belli bir yükselişte bulunabilir. Güzel bir ivme kazanmış durumda olan SOLANA COİN değerin aşağı düşmesine de izin vermiyor. Dirençleri kırdığı için yatırımcısında ciddi bir güven uyandırdı. Rakiplerine kıyasla oldukça güçlü ve hızlı ilerliyor. Gelecekte Ethereum’u tahtından edebilir mi bilinmez ama iyi bir konumda olucak gibi görünüyor.

  Altyapısı oldukça sağlam bir blockchain olan Sol coin hacim sıralamasında ilk 20 ye istikrar ile girmesi bekleniyor. Bugünün rakamları ile Sol Coin ekosistemi 193 dolarlık üretim ile 0.18 dolarlık masraf bedeline sahipken Ethereum ekosistemi 400 dolar üretim ile 184 dolarlık üretim maliyetine sahiptir. Hal böyle olunca Kripto Para yatırımcılarında ilgi Solana Coine yöneliyor.

  Coin satın alırken, ekosisteme, projeye, üretim hızına, gönderim hızına, gönderim maliyetine, üretim esnası maliyetlerine ve altyapıda kullanılan yazılım gibi detaylar incelendiğinde Solana Coin gayet iyi görünen ve tatmin edici bir Kripto para olarak yerini alıyor. Durum bu şekilde ilerler ise SOL COİN uzun vadede yatırımcısına iyi para kazandıracak gibi görünüyor. Grafikleri inceleyecek olursanız Stabil artışı sizde gözlemleyebilirsiniz. Buradaki yazılarının hiçbirinin yatırım tavsiyesi olmadığını da unutmamak gerekir.

  Solana Coin Nereden Satın Alınır?

  Düşük işlem maliyetine sahip olduğu için birçok yatırımcı tarafından merak konusu olan bir soruda Solana Coin’in nereden alındığıdır. Binance borsası güvenliği, işlem hızı ve düşük komisyon oranları açısından kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesidir. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olup ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden banka ya da kredi kartı ile TL’yi Kripto paraya çevirebilir sonrasında Coin takas edebilirsiniz ve Solana Coin satın alabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz