Spell Coin nedir, son dönemde grafik hareketleriyle öne çıkmaya başladı. Farklı özellikleri ile yatırımcıların odak noktası haline gelen Spell Coin, Abracadabra platformunun yerel tokeni olarak bilinir. Öncelikle adı ile dikkat çeken bu proje sağladıkları, avantajları ve farklılıkları ile ilgi görmeye başladı. Bu yazımızda kripto para Spell Coin nedir, ne amaçla kullanılır ve ne avantajlar sunar gibi sorulara kapsamlı şekilde yanıt aradık.

İçeridekiler

  Spell Coin Nedir?

  Spell Coin, pasif gelir avantajları ile öne çıkan Abracadabra platformunun yerel tokeni olarak geçer. Özellikle yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI ve yvYFI gibi varlıklar üzerinden getiri imkanı sunan Spell Token nedir anlamak için öncelikle platformun işlevinden bahsetmek gerekir. Abracadabra platformunda temel olarak iki tip token kullanılır. Bunlardan biri fiyatı USD ile sabitlenen Magic Internet Money (MIM) stabil coinidir. Abracadabra protokolünde MIM basmak için teminat olarak faiz kazancı sağlayan tokenler kullanılır. Diğer ana token ise yerel para birimi olan Spell Token’dir. Genel amaç itibariyle protokol üzerinden gelir elde etmede stake işlemi için kilitlenen bir token işlevi görür. Ethereum tabanını kullanan kripto para Spell Token nedir sorusu için diğer kullanım şekillerini açıklamak gerekir. Bu kullanımlar şunlardır:

  • Yönetim: Abracadabra protokolü merkezi olmayan bir platform sunar, bu platformdaki yönetim hakları ise yerel token sahipleri arasında paylaştırılır. Kullanıcı cüzdanında bulunan varlık miktarı, işlem ücretleri, kilitli token değeri gibi çeşitli değişkenlere bağlı olarak her kullanıcıya belirli bir oy hakkı verilir. Bu sayede platform geliştirmeleri ve yönetimi merkeziyetsiz şekilde gerçekleşir.
  • Pasif Getiri: Cüzdanda kilitlenen Spell Token varlıkları üzerinden gelir elde etmek mümkündür. Bu sayede varlık sahipleri, platform işlem ücretlerinden sağlanan gelirin bir miktarını ödül olarak kazanır.
  • Ticaret: Spell Coin, çeşitli pazarlarda ticarete açık bir birimdir, bu da onu alınıp, satılır ve başka para birimlerine dönüştürülebilir likit bir varlık haline getirir.

  Bütün bu özellikleri nedeniyle Spell Token geleceği hayli tartışılan bir konudur, çünkü Abracadabra platformu sucuğu borç verme hizmetleri ile öne çıkar. Bu hizmetlerde görevlendirilen yerel birim ise Spell Coindir. Abracadabra “izole borç verme piyasası” adı verilen özel bir teknik kullanılır. Bu teknik, ilk olarak SushiSwap platformunda kullanılan bir mekanizmadır ve kullanıcıların faiz getiren varlıklar üzerinden MIM Coin üretmesine izin verir.

  Eğer siz de Spell Coin satın almak istiyor ve Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu al-sat işlemlerde %10 komisyon indirimi sağlayacak olan Binance referans kodu avantajlarından yararlanabilirsiniz.

  SPELL Coin Kaç TL ve Dolar?

  SPELL Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. SPELL Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra SPELL Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 SPELL Coin 0.022667 TL 0.72%

  1 SPELL Coin $ 0.000685 Dolar 0.72%

  Ayrıca SPELL Coin piyasa değeri ise $ 100,363,074 dolardır. Aynı zamanda SPELL Coin günlük $ 7,086,023 dolar hacime sahiptir.

  Spell Coin Geleceği Nasıl?

  Abracadabra protokolünün sihirli tokeni olan Spell Coin geleceği, ana işlevi dolayısıyla yüksek potansiyele sahiptir. Stake edilerek pasif gelir imkanı tanıyan Spell belirteci çeşitli faydalar sağlar:

  • TVL, tasfiye ücreti ve gelecek teminatları parametrelerini oylama
  • Protokol ücretleri üzerinde belirli bir oranda hak sahibi olma
  • Pasif gelir elde etme

  Kripto para uzmanlarının onayladığı projelerden olan Spell Coin arzı 210 milyar ile sınırlıdır. Yatırımcılara ek gelir imkanı tanıyan ve Binance gibi popüler borsalarda listelenen Spell Coin erişimin kolay olduğu likit bir tokendir. Bu da farklı borsalar üzerinde alım-satım imkanı sunmasını sağlar. Genel kanıya göre, platformun kullanıcı sayısı arttıkça Spell Coin talebi de artmaktadır. Yüksek avantajlar sunan Abracadabra platformunun daha sık tercih edilmesi ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olması ile birlikte Spell Coin gelecek fiyatlamasında da artış yaşanması beklenmektedir.

  Ayrıca diğer Metaverse Coinlerinden olan Alpaca Coin yorum ve SLP coin geleceği nasıl gibi yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Spell Coin Yorumları

  Abracadabra Money olarak da bilinen Spell Coin yorumları, projenin DeFi 2.0 odaklı olması nedeniyle öne çıkar. DeFi 1.0’a göre daha iyileştirilmiş ve gelişmiş bir versiyon olan 2.0’ı destekleyen Spell Token, kullanıcılara ek kazanç sağlayan bir yönetim tokenidir. Sosyal medya platformlarında ve uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda olumlu Spell Coin yorum ve gelecek beklentileri göze çarpar. Bu tokenin öne çıkmasını sağlayan avantajları ise şu şekildedir:

  • Platform yönetim işlevlerinde aktif kullanım sağlar.
  • Varlık sahiplerine özel teşvik ödülleri verir.
  • Stake edildiğinde pasif gelir avantajı sunar.

  Ek olarak token hazinesine ayrılan fon sayesinde, potansiyel yatırımcıların piyasa risklerinden korunması sağlanır. Bu da Spell Coin adına oldukça olumlu bir hamledir. Ancak piyasadaki yüksek volatilite ve rekabet, zaman zaman bu tokenin geri planda kalmasına neden olabilir. Dolayısıyla yatırım hamlelerinin iyi planlanması gerekir.

  Ayrıca bkz: Metaverse nedir?

  Spell Coin Projesi ve Teknolojisi

  Büyük bir kesim tarafından incelenen Abracadabra projesi oldukça dikkat çekicidir. Platformun yerel tokeni Spell Coin amacı, kullanıcıların teminatlandırma yöntemi ile MIM Coin çıkarmasını teşvik etmektir. Platform oylamaları ve yönetiminde kullanılan Spell Coin teknolojisi sayesinde yvUSDC, yvUSDT, yvYFI ve xSUSHI gibi varlıkları teminat olarak göstermek mümkündür. Böylece sabit para birimi MIM çıkarmak, pasif gelir kazancı elde etmek ve platform oylamalarına katılmak gibi özel avantajlar elde edilir.

  Protokolde dağıtılan ücretler ise ödünç alınan MIM faizlerinden kaynaklanır ve şu şekilde dağıtılır:

  • %75 varlık sahiplerine
  • %20 MIM likidite havuzlarına
  • %5 kötü piyasa risklerine karşı korunmak için hazine fonuna

  Ek olarak faiz, borç ücreti ve piyasa tasfiyelerinden gelen ücretlerin %10’u da Spell ücret havuzuna yönlendirilir. Bu sayede Spell token stake eden kullanıcılar sSpell jetonu kazanır ve benzer mekanizma SUSHI/xSUSHI, USDT/yvUSDT gibi dönüşümleri yapmak için kullanılabilir. Bu sistemde elde edilen jetonlar ücret havuzundaki kullanıcı payını temsil eder. Belirteçlerin sürekli olarak bu şekilde birleştirilmesi, yönetişime katılma gibi avantajlar da sağlar ve getiri elde etmeyi kolaylaştırır.

  Spell Coin Güvenli mi?

  Son dönemin en sık gündeme gelen projelerinden olan Spell Token, kullanıcı yatırımlarından faiz kazancı elde edilmesine imkan tanıyan verimli bir jetondur. Bu da Spell Coin güvenilir mi sorusunun merak edilmesine neden olur. Abracadabra platformunun temel tokeni Spell Coin Whitepaper bilgilerine göre, projede güçlü bir altyapı ile sağlıklı bir mekanizma bulunur. Böylece platform kullanıcıları, yüksek güvenli bir sistem için kazanç elde edebilir ve çeşitli platform ödüllerini kazanabilir. Dolayısıyla Spell Coin, güvenilir ve sağlam bir altyapıya sahiptir.

  Ayrıca bkz: En güvenilir Bitcoin siteleri.

  Spell Coin Alınır mı?

  Kafaları karıştıran sorulardan bir diğeri de Spell Coin alınır mı sorusudur. Uzmanların ve analistlerin sık sık Spell Coin hakkında fikir beyan etmesi ve projenin fazlasıyla avantajlı olması yatırımcıların bu konuyu merak etmesine neden olur. Bu tokenin güvenilir borsalarda listelenmesi, erişilebilir olması ve güvenli altyapısı öne çıkmasına neden olur. Ek olarak piyasa risklerinden korunmak için uygulanan hazine fonu sistemi de Spell Token yorumları bakımından olumlu düşüncelerin paylaşılmasını sağlar. Bununla birlikte yatırım yapmadan önce piyasadaki rekabetin ve volatilitenin yüksek olduğunun bilinmesi gerekir. Ayrıca benzer pek çok token projesinin bulunması da belirli bir seviyede risk teşkil eder. Bu nedenle yatırımcıların iyi analiz yapmadan ve piyasa verilerini incelemeden hareket etmemesi önerilir. Anlık olarak değişen kripto para piyasasında riskleri minimuma indirerek işlem açmak fazlasıyla önemlidir, aksi halde yatırım varlıklarının kaybı söz konusu olabilir.

  Son olarak, burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sadece genel bilgilendirme amacıyla paylaşılır ve yatırımcı pozisyonları karşısında herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz