Stellar kripto para birimi 2014 yılında, kripto para dünyasının sevilen varlıklarından Ripple forkuyla ortaya çıktı ve kısa sürede kullanıcıların ilgisini çekti. Ripple’a iyi bir alternatif olması ve ağ bağlantıları nedeniyle yatırımcıların güvenini kazanması, pek çok kişinin Stellar Coin nedir diye merak etmesini sağladı. Paranın blokchain teknolojisinin yardımıyla daha hızlı ve güvenilir şekilde aktarılmasını amaçlayan Stellar Lumens nedir gelin yakından inceleyelim ve XLM coin geleceğini yorumlayalım.

İçeridekiler

  (Stellar) XLM Coin Nedir?

  Herkes için küresel finans sistemine eşit ulaşım imkanı sağlamayı hedefleyen Stellar Lumens, 2014 yılında Ripple kurucularından Jed McCaleb tarafından ortaya çıkarıldı. Her ne kadar Ripple ile aynı temele sahip olsa da, sahip olduğu farklı kod dizilimiyle benzersiz özellikler kazandı. Stellar Lumens ya da XLM platformu, bütün insanların ve finans kurumlarının birbirine bağlanarak varlık transferi yapabilmesine izin veren bir blockchain ödeme sistemidir. Transfer işlemlerine harcanan masraf ve zamanı ciddi oranda düşürür.

  Sunduğu hızlı işlem avantajı nedeniyle Ethereum ağ tabanlı pek çok ICO, Stellar platformunda gerçekleştirilir. Ripple’dan farklı olarak merkeziyetsiz sunucu ve dağıtık defter sistemine sahip olan Stellar XLM, yeni token oluşturmak için de kullanılır. Ripple platformundaki gibi, ağın belirli bir miktarını doğrulama için kullanan Stellar, bu şekilde işlem hızının artmasını sağlar. Merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu olması, isteyen kullanıcıların Stellar platformunu ve platformun resmi para birimi Stellar Coin’i, dilediği gibi kullanmasına izin verir. Varlıkların ülkeye bakılmaksızın transfer edilmesine izin vermesi, klasik para sistemlerine göre daha ucuz, hızlı, güvenilir ve şeffaf bir sistem sunması, herkesin finans ağlarına eşit oranda erişimini sağlaması gibi özellikleri Stellar Coin yorum ve beklentilerini artı yönde etkiler. Toplam arzın büyük çoğunluğunu elinde tutan Stellar Geliştirme Vakfı, herkesin platforma kolay erişimini sağlamayı, yoksulluğu gidermeyi ve iklim değişikliğine çözüm bulmayı da hedef politikalarına dahil eder.

  Eğer siz de XLM Coine yatırım yapmak istiyor ve hala dünyanın en güvenli kripto para borsası Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse MoonDao ve Shiba Coin Nedir yazılarımızı da okuyarak yatırım yapacak başka coinler keşfedebilirsiniz.

  XLM Coin Kaç TL ve Dolar?

  XLM Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. XLM Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra XLM Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 XLM Coin 3.47 TL -0.11%

  1 XLM Coin $ 0.105089 Dolar -0.11%

  Ayrıca XLM Coin piyasa değeri ise $ 3,082,585,082 dolardır. Aynı zamanda XLM Coin günlük $ 65,574,082 dolar hacime sahiptir.

  XLM Coin Geleceği Ve Hedef Fiyat

  Stellar, klasik bankacılık sistemlerinde var olan sorunların üstesinden gelmek için oluşturulan bir platformdur. Bu platformun yerel para birimi XLM, yani Stellar Coin olarak geçer. Markette sağladığı güven ve sunduğu çözümlerle öne çıkması, XLM Coin nedir sorusunun sıklıkla aratılmasını sağlar. Özellikle sınır ötesi işlemlerde çıkan aşırı yüksek masraflar ve uzun işlem süreleri gibi sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen Stellar, bütün dünya çapında ucuz ve hızlı bir gönderme yöntemi sunmasıyla bilinir. Kullanıcılar için bilinen ödeme ve transfer sistemlerinin getirdiği sorunları çözerek herkese eşit erişim hakkı tanır. Aktif internet bağlantısı olduğu sürece finansal sistemlere eşit erişimi mümkün kılması, analistlerin yaptığı Stellar Coin yorum ve beklentilerini de olumlu şekilde etkiler.

  Ama unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası.net olarak okurlarımıza yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca bilgilendirme yazısı yazıyoruz. XLM coin geleceği ne kadar parlak görünse de kripto para piyasalarının oldukça riskli olduğunu unutmamak gerekir.

  Stellar XLM Coin Yorumları

  Yapılan XLM yorum ve beklentilerini etkileyen faktörler arasında, Stellar platformunun kardeş platform Ripple’a göre sahip olduğu avantajlar da yer alır. Her iki platform da öncelikle para transfer sistemlerini hızlı ve ucuz hale getirmeyi hedefler. Stellar’ın Ripple’a göre farklılıkları XLM Coin geleceği ve fiyat beklentilerinin büyük potansiyele sahip olmasını sağlar. Xlm Coin’in ise avantajlarını şu şekilde listeleyebiliriz.

  Xlm Coin Avantajları

  • Stellar, Ripple’a göre daha merkeziyetsiz bir yapıdadır. Bütün Ripple işlem ve bakiyesi şirketin kendi bünyesinde piyasaya sürdüğüdür.
  • Ripple büyük bankalar, ödeme şirketleri ve borsalar ile ortaklık kurmayı amaçlar. Stellar ise, bankacılık sistemine erişim sağlayamayan insanlara bu hizmetleri götürmeyi hedefler.
  • Ripple kar amacı güder. Stellar ise kar amacı gütmeyen bir vakfa aittir ve işlemlerini bu şekilde sürdürür.

  Herkese eşit imkanlar sunması, açık kaynak kodlu ve şeffaf bir yapıya sahip olması, XLM kripto para biriminin geleceği parlak varlıklar arasında sayılmasına neden olur.

  Stellar Coin Alınır Mı?

  Güncel olarak CoinMarketCap sıralamasında 19. sırada bulunan XLM Coin yorum ve beklentilerine bakıldığında, analistlerin bu varlıkta özellikle uzun vadede oldukça yüksek seviyeler hedefledikleri görülür. Stellar kurduğu güçlü bağlar ve ortaklıklarla da varlık sahiplerine güven aşılar. Özellikle teknoloji devi IBM ile kurduğu ortaklıkla öne çıkan Stellar, kısa süre önce Ukrayna resmi para birimi Grivna’nın dijitalleştirilmesi için Ukrayna hükümeti ile anlaşma sağladı.

  Stellar için dönüm noktası olarak görülen bu anlaşma, XLM fiyatının da ciddi anlamda artmasına neden oldu. Ukrayna dışında diğer banka ve ülkelerin de Stellar kullanmak istemesi, ileriki dönemde bu kriptonun çok daha yüksek seviyelere ulaşmasını sağlayacak gibi görünüyor. Köklü Alman bankalarından biriyle kurduğu ortaklık ve bu sayede kendi ağında stabil kripto varlık para çıkarma imkanı sunması, Stellar platformunun kullanımını artıran etmenlerden biri oldu. Özellikle bankaların halka açık ağları kullanarak stabil kripto para çıkarmasıyla Stellar’ın çok daha fazla öne çıkması bekleniyor.

  Yoğun olarak beklenen Stellar Coin geleceği ve fiyatlamaları arasında, önümüzdeki 5 yıl içinde 5 dolar gibi yüksek seviyelere ulaşması yer alıyor. Ancak kripto para marketin volatil olması ve Bitcoin’deki majör hareketlerin bütün altcoinleri sert şekilde etkilemesi, yatırımcıların dikkatli işlem açmalarını ve risk faktörlerini göz önünde bulundurmalarını son derece gerekli kılıyor.

  XLM Coin Nereden Alınır?

  Biz okurlarımıza her zaman güven ve listelediği coinlerin çokluğu açısından Binance’yi öneriyoruz. Ayrıca komisyon oranları çok düşük olan Binance’ye buraya tıklayara üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca başka borsalar keşfetmek isterseniz de En İyi Ve En Güvenilir Bitcoin Siteleri yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca bu yazının sizin için faydalı olduğunu düşünüyorsanız VeChain ve Wink Coin gibi diğer kripto para inceleme yazılarımızı da okuyabilir ve bu piyasalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz