Sun Coin haber ve gelişmeleri, bireysel yatırımcıların yanı sıra kurumsalların da ilgisini çekiyor. Kullanımı yaygınlaşan DeFi sektörüne, merkeziyetsiz ve kendi kendini yönetme özelliğine sahip bir platform sunan Sun; borç verme, likidite sağlama ve sigortalandırma gibi hizmetler sağlıyor. Sun.io kuruluşunun yerel tokenı olarak işlem gören Sun, geniş bir kitleye adını duyurmuş durumda. Peki Sun Coin nedir ve  Sun Coin’e yatırım yapılır mı? İşte konu hakkındaki bütün detaylar…

İçeridekiler

  Sun Coin Nedir?

  Kripto para Sun Coin nedir ve Sun Coin hangi ülkenin son dönemin en fazla merak edilen konularından. Tron altyapısını kullanan bu kriptonun özelliklerinden bahsetmeden önce Ethereum altyapısının anlaşılması gerekir. Kripto marketteki DeFi projelerinin çoğu Ethereum üzerine oluşturulmuştur. Ancak Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorunu, bu varlıkların zaman içinde çalışma sisteminde aksamalara ve maliyetlerde artmalara yol açar. Ethereum 2.0’ın mevcut problemleri çözmesinin zaman alacağı bu sisteme Sun Coin, yeni bir bakış açısı sunar.

  DeFi ürünlere daha verimli ve etkili şekilde güç verme amacıyla ortaya çıkan Sun Coin, Tron altyapısını kullanır. Böylece Ethereum ölçeklenebilirlik sorununa karşı büyük avantaj elde eder. Tron kurucusu Justin Sun, Sun Coin kimin sorusunun cevabıdır. Sun Coin; DeFi sistemindeki sorunları gidermek, güven problemlerini ortadan kaldırmak ve sektördeki bir sonraki büyük proje olmak amacıyla DeFi odaklı bir token olarak piyasaya sürüldü.

  Likidite sağlayıcıları ve getiri çiftleri için çok daha fazla seçenek sunan Sun, aynı zamanda Tron ağında DeFi ürün geliştirme konusunda örnek olarak oluşturuldu. Tron tarafından desteklenen Sun Coin kullanıcılarına şu avantajları sunar:

  • Çoğu DeFi tokenının aksine ön madencilik aşaması bulunmaz ve geliştirme ekibine özel tahsis sunmaz.
  • Tron merkeziyetsiz platformu tarafından desteklenir.
  • Herhangi bir risk sermaye şirketinden destek almaz. Kontrol ve ihraç bakımından bütün kontrol topluluktadır.
  • TRC-20 standartlarını takip eder. Bu sayede topluluk güvenini artırır ve halka açık akıllı sözleşme kodlarında kullanılabilir.
  • Tron sanal makinesini kullanır ve aynı platformdaki DeFi ürünlerle aynı ortamda işler.
  • Stabil Coin takası, kendi kendini yönetme ve hisse madenciliği için ilk entegre platform olma özelliği taşır.

  Sun Coin Kaç TL ve Dolar?

  Sun Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Sun Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Sun Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Sun Coin 0.175025 TL 1.08%

  1 Sun Coin $ 0.006056 Dolar 1.08%

  Ayrıca Sun Coin piyasa değeri ise $ 59,165,920 dolardır. Aynı zamanda Sun Coin günlük $ 22,046,348 dolar hacime sahiptir.

  Sun Coin Yorumları

  Sun Coin ödül kazanma ve staking ile kontrolü tamamen yatırımcıya bırakan bir kripto varlıktır. Analistlere göre kullanıcılar, özellikle akıllı kontrat işlemlerinde platforma güven duyduklarını belirtmektedir. Ayrıca farklı havuzlara katılarak belirli bir oran üzerinden gelir elde etme özelliği de ilgi çekicidir. Bu nedenle Sun Coin yorum konusunda kullanıcıların beğenisini kazanmış durumdadır.

  Temelinde Tron ağını genişletmek amacıyla oluşturulan Sun Token geleceği pek çok kişinin ilgisini çeker. Binance, Okex, Gate.io gibi çeşitli borsalarda ve farklı işlem çiftleriyle işlem görmesi potansiyel yatırımcı kitlesini genişletmede etkilidir. Bu kripto, geniş çevrede yankı uyandırır ve hedeflediği kullanım alanına ulaşırsa fiyatlama bakımından tepe noktaları getirebilir. Ancak yatırım yapmak isteyenlerin kripto para piyasalarındaki volatiliteye dikkat ederek işlem açması önerilir.

  Eğer siz de Sun Coin satın almak istiyorsanız dünyanın en büyük ve en güvenli kripto para borsası olan Binance’ye üye olabilirsiniz. Hala üye değilseniz buraya tıklayarak ömür boyu %10 komisyon indiriminden yararlanarak kayıt olabilirsiniz. Ayrıca Justin Sun’ın incelediğimiz diğer coinlerinden BTT Coin geleceği yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Sun Coin Geleceği Nasıl?

  Ödül dağıtımı, pasif gelir kazancı, faiz getirisi ve hızlı işlem imkanı gibi özellikleriyle öne çıkan Sun Coin geleceği en merak edilen konulardan biridir. Bu konuda analiz yapan uzmanlara göre Sun Coin yorumları genel anlamda potansiyel barındırır ve yükselme imkanına sahiptir. Son derece geniş bir ekosistemde çalışması ve Tron ağına adapte olması, ileride yatırımcı ağını bir hayli genişletmesine sebep olabilir.

  Ayrıca arkasında Justin Sun gibi güçlü bir ismin bulunması da genel olarak fiyatlamasında güvenin hakim olmasını sağlar. Bu nedenle Sun Coin, yenilikçi hareketleri doğru şekilde uygular ve ağını yeterli çevrelere duyurursa geleceğin parlak tokenları arasına girebilir. Bu durumda olumsuz olan konulardan biri Sun Coin arz miktarının belirsiz olması ve uzun vade yatırım potansiyeli taşımasıdır. Bu nedenle kısa süreli al-sat işlemleri için tam olarak uygun değildir, fakat uzun vadede güzel hedeflere ulaşabilir. Fakat unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca tavsiye yazıları yazıyoruz.

  Sun Coin Amacı ve Projesi

  Sun Network ekosistemi, Tron ağını genişletmek için ortaya çıkan bir platformdur. Platformun resmi tokenı olarak belirlenen Sun Coin amacı doğrultusunda merkeziyetsiz finans araçlarında kullanım sağlar. Bunlar içinde kredi verme, stabil coin kazanma, sigorta uygulamaları kullanma ve pasif gelir elde etme gibi işlemleri sağlayan akıllı sözleşmeler yer alır. Kontratlarla birlikte çalışan Sun Coin, bütün kontrolü varlık sahiplerine bırakarak yönetimde söz hakkı elde etmeye izin verir.

  Sun Network, PoS ağ yapısına sahip bir alan kurarak bu alanı çeşitli uygulamalarla donatmayı hedefleyen bir projedir. Bu projenin odak noktasında ise Sun Coin bulunur. Bütün işlemlerde kullanılmak üzere oluşturulan Sun Coin, Tron ağını geliştirerek stake işlemlerinden pasif gelir elde etmeyi mümkün kılar. Ayrıca kendi ekosistemindeki Tron sahiplerine de Curve Dao Token ödülü dağıtarak hitap etmeye çalışır. Bu nedenle çok fazla kripto para yatırımcısının Sun Coin yorum ve beklentileri hakkında araştırma yapmasına neden olur. Bu özelliklerinin yanı sıra, internet reklamcıları ve platformlarının Tron ağı üzerinde içerik ile veri satışı yapması karşılığında ödüllerini Sun ağında almasına izin verir. Ödüllendirilen kullanıcılar Sun Network üzerinden yönetim hakkı kazanır. Platformun diğer özellikleri şu şekildedir:

  • Tron Ağı Uyumu: Sun, ana ağdaki DPos konsensüsüne sahiptir. Akıllı sözleşme ve işlemlerin tümü Tron ağını destekler. Tron kullanıcılarının ağa kolay entegre olmasını ve hızlı dApp geliştirmesini mümkün kılar.
  • Özelleştirilebilirlik: Platform katılımcıların oldukça esnek, kaliteli yapıya sahip ve özelleştirilebilir ağ kullanımını destekler. Böylece çoklu yan ağlar sağlar.
  • Kaynak Verimliliği: Ana ağdaki kaynak tüketimine göre çok daha az kaynak harcar ve verimli tüketimi mümkün kılar. Sun ağındaki maliyet düşüklüğü, dApp’ler için gereken yüksek hacimli işlemlerin hızlı ve kolay şekilde gerçekleşmesini sağlar. Böylece uygulama geliştiriciliği için elverişli bir ortam hazırlar.
  • Yüksek Güvenlik: Oracle ve DPoS sistemleri zincir içi ve zincirler arası transfer işlemlerinde yüksek güvenlik sağlar. Tron ana zinciri güvencesiyle yan ağdaki kullanıcı güvenliği korunur.

  Sunduğu yüksek güvenlik ve uyum gibi özelliklerin yanı sıra enerji verimliliğini de sağlayan Sun platformu, geleceğin kabul gören projelerinden biri olabilir. Çevre dostu ve yenilikçi bir ürün olması ileride daha fazla insanın ilgisini çekebilir. Fakat bu kriptoya yatırım yapmadan önce Sun Coin grafik ve analizlerinin iyi incelenmesi, başka fikirlerin etkisi altında kalmadan karar verilmesi gerekir. Burada paylaşılan içeriklerin genel bilgilendirme amaçlı oluşturulduğu ve yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır.

  Sun Coin Nereden Alınır?

  Sun Coin nasıl alınır diye merak ediyorsanız; şu an için Binance üzerinden alınabilir. Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak okurlarımıza özel %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodundan yararlanabilirsiniz.

  Ayrıca en iyi Bitcoin sitesi ve Binance Tr ve Binance Global farkı gibi blog yazılarımızı da okuyarak kripto para borsalarına dair daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. kripto para konusunda gerçekten çok ayrıntılı bir site yatırımcılar için vaz geçilmez bir kaynak

  Bir yorum Yaz