SNX Coin haberleri, kripto para dünyasının yakından takip edilen içeriklerden. Kripto paralardaki çeşitlilikle birlikte geliştirilen projelerden olan SNX, çoğu yatırımcının takibe aldığı birimler arasına girdi. Merkeziyetsiz finans protokolü olarak çalışan Synthetix platformunun, kullanıcılara elinde dayanak varlık bulundurmadan getiri sunma özelliği, yatırımcıların bu para birimine ilgi duymasına neden oldu. Öyleyse Synthetix Coin nedir ve proje özellikleri nelerdir yakından inceleyelim ve Snx Coin geleceği nasılmış birlikte yorumlayalım.

İçerikler

  SNX Coin Nedir?

  Kripto para birimlerine ve dijital varlıklara blockchain üzerinden likidite sağlayarak çalışan Synthetix, bir DeFi protokolüdür. Ethereum altyapısını kullanan platformun ne olduğu ve kullanıcılara sunduğu avantajlar, oldukça ilgi görmesine neden olur. Bu nedenle çok sayıda kripto para yatırımcısı SNX Coin nedir sorusuna yanıt aramaya çalışır. Synthetix platformu, kullanıcılarına yüksek likiditede sentetik varlıklar yani Synth’ler sağlar. Kullanıcılar bu Synth’ler sayesinde, dayanak varlık tutma koşulu olmadan o varlıktan kazanç elde etme imkanı kazanır. Blockchain tabanlı olmayan varlıkları kullanarak daha güçlü ve yenilikçi bir finansal sistemi mümkün kılan platform, kripto para dünyasını geliştirmeyi hedefler. Bu platformun resmi para birimi ise SNX Token olarak adlandırılır.

  SNX Coin, daha önce farklı kripto para projelerinde yer alan Kain Warwick önderliğinde Havven adı altında başlatıldı. Şirketin adı 1 yıl sonunda Synthetix olarak değiştirildi. CEO görevini üstlenen yazılımcı Peter McKean ve pazar analisti COO Jordan Momtazi ile birlikte geliştirmeleri tamamlanan SNX Coin, 2017 yılında piyasaya sürüldü. Proje ekibi çeşitli yazılımcı, mühendis, kripto para birimi ve blockchain uzmanından oluşan güçlü bir kadroya sahiptir. Öte yandan sıklıkla merak edilen SNX Coin hangi ülkenin sorusunun tek bir cevabı yoktur. Çünkü her kripto para birimi gibi herhangi bir merkeze ya da otoriteye bağlı olmayan proje, varolan finansal sistemdeki açıklıkları çözmek için oluşturulmuştur. Ayrıca SNX Coin kullanıcılara şu avantajları sunar:

  • SNX sahipleri, varlıklarını sentetik Dolar (sUSD) alarak kilitleme imkanı kazanır. Kilitlenen bakiye oranında sUSD üretilir ve bu varlıklar platforma likidite sağlar. Platformda gerçekleşen işlemlerden elde edilen gelir, her hafta SNX varlık sahiplerine varlıkları oranında ödenir.
  • Kullanıcıların Ethereum üzerinde SNX stake ederek gelir elde etme hakkı vardır. Platformda üretilen Synth’lerin karşılığında teminat olarak akıllı kontratlar kullanılır.
  • Üretilen ve teminat gösterilen varlıkların fiyatlaması, piyasa değerleriyle eşdeğerdir. Bu sayede kullanıcılar, anlık fiyat değişimlerinden faydalanabilir.

  SNX Coin Kaç TL ve Dolar?

  SNX Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. SNX Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra SNX Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 SNX Coin 43.75 TL 1.02%

  1 SNX Coin $ 2.61 Dolar 1.02%

  Ayrıca SNX Coin piyasa değeri ise $ 590,671,782 dolardır. Aynı zamanda SNX Coin günlük $ 141,244,052 dolar hacime sahiptir.

  SNX Coin Geleceği Nasıl?

  SNX Coin piyasaya sürüldüğünden beri DeFi projelerine önemli bir işlev kazandırdı. Özellikle borç alıp verme işlemleri ve farklı varlıklarla yatırım yapma avantajlarıyla öne çıkan SNX Coin arzı kısıtlı bir para birimdir. Bu da ilerleyen süreçte daha geniş kullanım alanına sahip olursa, Synthetix Coin geleceği ve fiyatlamasının olumlu yönde etkilenmesine neden olabilir. Ne kadar olumlu desek de unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza asla yatırım tavsiyesi vermiyor, yalnızca bilgilendirme ve fikir yazısı sunuyoruz.

  Konumuza dönecek olursak DeFi projelerine olan ilginin artmasına bağlı olarak, Synthetix platformunun da popülerleşmesi mümkündür. Ancak SNX geleceği hakkında kesin bir görüş paylaşılamasa da, platform gelişmeleri ve haberlerinin yakından takip edilmesi büyük yatırım fırsatlarını beraberinde getirebilir. Bu nedenle bu para birimine yatırım yapmak isteyenlerin, platform güncelleme ve haberlerini sosyal medya hesapları ve resmi site üzerinden incelemesi faydalı olacaktır

  Eğer siz de bu arzı kısıtılı olan Synthetix Coine yatırım yapmak istiyorsanız dünyanın en iyi kripto para borsası olan Binance’yi kullanabilirsiniz. Eğer hala Binance üyesi değilseniz de buraya tıklayarak ömür boyu sürecek olan yüzde 10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.
  Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse de Coin98 geleceği ve Chz Coin nedir gibi yazılarımızı da okuyarak geleceği parlak coinler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  SNX Coin Yorumları

  Synthetix platformunun, kripto para trade ve stake işlemlerinde benzersiz özelliklere sahip olması, öne çıkmasını sağlar. ERC-20 tabanını kullanarak üretilen yerel para SNX Coin grafik ve haberleri incelendiğinde, bu varlığın gelecekte rağbet görmesi beklenebilir. Uygulama ve mobil cihaz desteğiyle kullanım kolaylığı sunması, güvenilir bir alım satım platformu sağlaması gibi özellikleri, ileride yüksek seviyeleri görmesini sağlayabilir.

  Uzun vadede yatırımcısına kazandıracağı düşünülen SNX Coin yorumları incelendiğinde, büyük potansiyele sahip olduğu düşünülebilir. Özellikle güçlü ortaklıklar kurarak ve etkili pazarlama tekniklerini kullanarak yükselişe geçmesi mümkündür. Ancak, bu birime yatırım yapmak isteyenlerin piyasa incelemesi ve analizlerini göz önünde bulundurması gerekir. Her yatırımın riskini de beraberinde getirdiği ve hızlı ivmelenen kripto para birimlerinde yatırımcıların başka fikirlerin etkisi altında kalmadan yatırım yapması son derece önemlidir.

  SNX Coin Projesi ve Amacı

  Kripto para ticaretine izin veren ve türev piyasalara likidite sağlayan Synthetix, kullanıcıların sentetik varlık ihraç etmesini mümkün kılar ve bu farklılığıyla öne çıkar. Kullanıcılar platform tarafından desteklenen varlıklarla farklı işlem seçeneklerine sahiptir. Buna göre varlıklarını riske atarak ve likidite sağlayarak, teşvik elde etmek mümkündür. Ayrıca, kullanıcılar kripto para birimi, hisse senedi, fiat para birimi ve diğer gerçek varlıklar olan temel varlıkları kullanarak sentetik varlık oluşturabilir. Oluşturulan bu varlıklar üzerinden spekülasyon yapmak ve aynısından kazanmak da mümkündür. Bu işlem, Oracle Beslemeleri ile gerçekleştirilir.

  Ethereum ağını kullanan platformda, Synth adı verilen ve dayanak varlığa eşdeğer olarak gösterilen dijital varlıkların tümü, farklı blockchain para birimleri, fiat, emtia ve döviz ile takas edilebilir. Desteklenen varlıkların eş değerlerine sahip olarak işlem yapmak, kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Örneğin; Bitcoin almak isteyen yatırımcılar, Synthetix platformundaki Ethereum bakiyelerini kullanarak sentetik Bitcoin yani sBTC alabilir. Alınan bu sentetik varlıklar, daha sonra diğer para birimlerine takas ve dönüşüm işlemlerinde kullanılabilir. Synthetix platformu kullanıcılarına bunlar dışında avantajlar da sağlar:

  SNX Coin Avantajları:

  • Teminat Havuzu: Platformda kullanılan kripto para birimi, sadece kriptolarla oluşturulan teminatlar tarafından desteklenir. Bu sayede, işlemler çok daha güvenli hale gelir. Ayrıca, işlemleri desteklemek için dağıtık kripto teminat havuzu kullanılır.
  • Sonsuz Likidite: Synthetix platformunda işlem yaparken, likidite oranı bir problem olmaktan çıkar. Çünkü platform sonsuz likiditeye sahiptir. Bu nedenle emir defteri bulunmasa bile işlem yapma imkanı vardır.
  • Tam Kontrol: Gerçekleştirilen ticaret işlemlerinde, 3. taraflar yer almaz. Bu sayede, herhangi bir varlığı doğrudan trade etmek mümkün olur.
  • Eşler Arası Sözleşme: Platform, kullanıcıların kolay ve hızlı şekilde alınıp satılan çok çeşitli sentetik varlığa erişmesini sağlar.
  • Kişisel Bilgi Gerektirmeme: Platformun kişisel bilgi zorunluluğu olmadan çalışması, bilgi paylaşım ve çalınma riskini ortadan kaldırır. Kullanıcılar risksiz şekilde işlem yapabilir.
  • Etkili Güvenlik Önlemleri: Yüksek güvenlik önlemlerini kullanan Synthetix, bilgisayar korsanlarına karşı en son önlemleri alır. Geliştirme ve güncellemelerle desteklenen güvenlik duvarı, kullanıcıların güvenle işlem yapmasına izin verir.

  Platformun sahip olduğu bütün avantajlar, kripto para SNX Coin fiyatlamasını da artı yönde etkiler. Synthetix platformuna duyulan güven ne kadar fazla olursa, kullanımı o kadar yaygınlaşır ve SNX Coin fiyatında artış gözlenir. Ancak belirtilen fikirlerin yatırım tavsiyesi olmadığı ve yatırımcıların kendi kararlarıyla hareket etmesi önerilir.

  SNX Coin Nereden Alınır?

  SNX Coin nereden alınır diye merak eden yatırımcılara bizim önerimiz En güvenilir Bitcoin siteleri yazımızı okumaları yönünde olacaktır. Eğer okuyacak vakitleri yok ise direkt olarak ilk önerimiz olan dünyanın en büyük ve güvenli borsası olan Binance’yi kullanabilirler. Buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve %10 komisyon indirimi sağlayan referans indiriminden faydalanabilirler. Eğer Referans kodu nedir diye de merak ediyorsanız bağlantıya tıklayarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Umuyoruz ki bu yazı SNX token hakkında az da olsa bir bilgi sahibi olmanıza ve altında yatan teknolojinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmuştur.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz