Kripto para Telcoin geleceği ve hızlı yükseliş hareketleriyle bütün yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre sonra ciddi kar yakalayan Telcoin, dinamik projesiyle öne çıkan bir kripto para birimidir. CoinMarketCap listesinde üst sıralara çıkmayı başaran Tel platformunda, yatırımcısını sevindirecek önemli gelişmelerin yaşanması bilinirliğini artırmaktadır. O halde merak edilen Telcoin nedir ve proje özellikleri nelerdir detaylı inceleyelim.

İçeridekiler

  Telcoin Nedir?

  Telcoin projesi, 2017 yılında ERC-20 tabanlı bir dijital para birimi olarak ortaya çıktı. Kripto para birimlerini küresel çapta mobil ağlara dahil etmeyi hedefleyen Telcoin, kullanıcıların farklı tarife ve operatörler arasında kolay dönüşüm yapmasını sağlar. Bütün operatörlerin kontörlü ve faturalı hatlar ile tarifeler arasında geçiş yapmasına izin verir. Bu özellikleri nedeniyle Telcoin nedir sorusu özetle, “mobil kripto-para birimi” olarak cevaplanabilir.

  Bunun yanı sıra Telcoin, uluslararası çapta para transferlerini bilinen sistemlerden çok daha hızlı şekilde ve düşük komisyonlarla gerçekleştirir. Dünyadaki GSM operatörleriyle anlaşma yapmaya çalışan Telcoin, bütün operatör kullanıcılarını kendi ağına dahil etmeyi amaçlar. Bu nedenle Telcoin yorum ve hedef fiyat beklentileri büyük potansiyele sahiptir. Operatör kullanıcılarının çoğunluğunun desteğini kazanma ihtimali olan projenin yerel para birimi Telcoin olarak belirlenmiştir ve platform kullanımının artmasıyla birlikte değer kazanması beklenir. Telcoin, sunduğu belirli avantajlar ile diğer kripto varlıklardan ayrılır;

  Telcoin Sunduğu Avantajlar

  • Anında Transfer: Mobil para altyapısını blockchain teknolojisiyle birleştiren teknoloji, kullanıcılarına sadece birkaç saniye içinde küresel para transfer olanağı tanır.
  • Uygun Fiyat: Küresel döviz marjı ve harcanan ücretler göz önüne alındığında ortalama oran yaklaşık %7’dir. Telcoin platformunda maliyet %2’nin altında tutulur ve kullanıcılara düşük masraf sunulur.
  • Mobil Uyumluluk: Mobil operatör ve e-cüzdanlarla uyumlu platform, bütün dünyadan kullanılabilir. İnternet erişimi olan herkes, temassız hizmet alarak kolay işlemler gerçekleştirebilir ve gelişmiş finans araçlarına ulaşabilir. Bu özellik, bankacılık sistemindeki eksiklikleri ve açıkları gidermek adına büyük önem taşır.
  • Güvenli ve Güçlü Ağ: Platformun Ethereum tabanlı olması, ağ güvenilirliğini sağlar. Merkeziyetsiz ve güçlü ağ, çoklu imza kripto güvenliği kullanarak güvenlik duvarını pekiştirir.

  Eğer siz de Telcoin almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en büyük ve en güvenli kripto para borsasına üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer bu yazımız ilginizi çektiyse XLM Coin ve Dash Coin gibi inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  TEL Coin Kaç TL ve Dolar?

  TEL Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. TEL Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra TEL Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 TEL Coin 0.07202 TL -2.19%

  1 TEL Coin $ 0.00249 Dolar -2.19%

  Ayrıca TEL Coin piyasa değeri ise $ 182,107,299 dolardır. Aynı zamanda TEL Coin günlük $ 1,641,627 dolar hacime sahiptir.

  Telcoin Proje Özellikleri Ve Amacı

  2017 yılında ortaya çıkan Telcoin amacı ve proje özellikleriyle öne çıkar. Ethereum tabanlı bir kripto varlık olan Tel, ilk başlarda Verizon ve At&T gibi büyük telekomünikasyon şirketleriyle birlikte çalışmayı ve bu şirketlerin sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyordu. Bunu da uluslararası ödeme sistemine kolaylık getirerek sağlamayı planlıyordu. Proje başlangıcında kripto para dünyasında mobil çözüm odaklı bir devrim yapmak isteyen Telcoin, zamanla proje hedeflerinde değişikliğe gitti.

  Günümüzde Telcoin hedef beklentisi ve amaç bakımından ilk ortaya çıktığı dönemden biraz daha farklı bir misyona sahip. Western Union gibi şirketlere rakip olmak isteyen Telcoin projesi, artık uluslararası para transferlerine odaklanıyor ve global bankacılık sisteminin dışında kalanlara alternatif çözüm önerileri sunuyor. Dünyada cep telefonu olan insan sayısının banka hesabı olan insan sayısından fazla olmasına odaklanan Telcoin, geleneksel ödeme sistemlerinin dışında kalan ve finans araçlarına ulaşamayan bu insanlara hizmet götürmeyi hedefliyor. Sadece internet bağlantısı ile çalışan Telcoin platformu, kullanıcılarına bilinen bankacılık sistemindeki finans araçlarından çok daha kaliteli ve iyi bir hizmet sunmayı vaat ediyor. Bu nedenle de özellikle geleneksel yöntemlerin dışına çıkmak ve yeni yatırım araçları keşfetmek isteyen yatırımcılar, kripto para Tel nedir ve nasıl alınır sorularını aratıyor.

  Bütün operatör kullanıcılarının dikkatini çekmeye çalışan Telcoin, klasik para sistemlerine göre oldukça hızlı ve ucuzdur. Bunun yanı sıra sahip olduğu şu özellikler ile de öne çıkar:

  • Telcoin, bütün iletişim ve haberleşme operatörleriyle tam uyumlu bir sisteme sahiptir. Böylece uluslararası telekom düzenlemelerini yakından takip etmeyi ve güncel kalmayı hedefler. Ayrıca GSMA mobil şebeke operatörleri tarafından dağıtılır ve bu şekilde operatör yönergelerine uyumlu hale gelir.
  • Yaygın bir kullanım alanına sahiptir. GSM kullanıcısı olan 5 milyardan fazla insana ulaşmayı hedefler. Bunun için global açıdan büyük mobil ağ sağlayıcılarıyla anlaşma halindedir. Kurduğu anlaşma ve ortaklıklar, daha fazla kullanıcının güvenini kazanmasına ve bilinirliğini artırmasına yardımcı olur.
  • Pazar araştırmasına dayalı bir prensibe sahip olması, büyük potansiyel taşımasını sağlar. Ethereum ağ tabanlı olduğundan, güvenilir bir sisteme sahiptir ve kripto para ekosisteminde büyümeye açık bir pazarı vardır.

  Piyasada aşıladığı güven sayesinde ilk 100’e girmeyi başaran Telcoin geleceği ve potansiyeli parlak bir kripto para birimidir. Hedeflediği kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarırsa, çok daha yüksek değere sahip olabilir.

  Telcoin Geleceği

  Telcoin Geleceği Nasıl Ve Yorumları
  Telcoin Geleceği Nasıl Ve Yorumları

  Telcoin platformu, kendi kripto parasının kullanımını teşvik eden bir modele sahiptir. Bu modele göre, Telcoin’ler ICO’dan itibaren 10 yıllık sürede yılda %5 oranında dağıtılır. Kullanıcı adaptasyonu için önemli bir aşama olan teşvik sistemi, ağı benimseyen kişilere düzenli olarak ikramiye dağıtılmasını sağlar. Jeton ikramiye dağıtımı, ağa katılan kullanıcı sayısını artırır ve Telcoin hedef fiyat beklentilerini yükseltir.

  Platformun mobil ağ ile entegre çalışması, esnek token fiyatlandırması ve API değişim avantajı sunar. Telcoin’in mobil harcama sistemleriyle bütünleşebilen mobil dostu bir teknolojiye sahip olması; çevrimiçi havale, uluslararası ödeme, mobil ödeme, kredi ödemesi ve para transfer işlemlerinde kullanılmasını sağlar. Ayrıca platform çalışanlarına “Tenx cüzdan” sunmasının yanı sıra, ilerleyen dönemde farklı operatörlerle çalışan kendi cüzdanlarını da piyasaya sürmeyi planlar. Bu sayede daha fazla kullanıcının ağa katılması ve Telcoin’in daha fazla kullanılması beklenir. Sahip olduğu bütün bu özellik ve avantajlarla mobil ağlarla uyumlu olan Telcoin’de analistler daha yüksek seviyeleri hedeflemektedir. Telcoin, kripto para marketteki ve Bitcoin’deki büyümeye bağlı olarak hızlı yükseliş hareketi gösterebilir.

  Telcoin Yorumları Ve Hedef Fiyat

  Telcoin, piyasaya sürüldükten sonra hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra nispeten istikrarlı bir fiyat grafiği çizdi. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin ve kripto marketle birlikte hacmi artar Telcoin, yatırımcısına ciddi kar sağladı. Bu kadar hızlı ve keskin bir artış eğrisi çizmesi, kripto para yatırımcılarının Telcoin alınır mı sorusunu sormasına neden oldu. Telcoin arzının sabit olması, yüksek potansiyele sahip olması ve daha yüksek seviyeleri hedeflemesi nedeniyle, analistlerin pek çoğu bu varlıkta uzun vadede kar beklemektedir. Yine de, kripto para piyasasında her zaman bir düzeltme riski bulunur ve yatırımcıların bu riski göz önünde bulundurarak kendi rızalarıyla işlem açması gerekir.

  Bunun yanı sıra, Telcoin artar mı sorusu genel anlamda olumlu şekilde cevaplanabilir. Projenin dünyadaki bütün mobil kullanıcılarına erişmeyi hedeflemesi, ileride çok daha yaygın şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Ne kadar fazla kullanıcıya ulaşırsa, Telcoin fiyatında da o kadar fazla artış olur. Unutmamak gerekir ki biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyor sadece uzmanların yazılarını inceleyerek bilgilendirme yazısı hazırlıyoruz.

  Ayrıca projenin kurduğu ortaklıklar ve anlaşmalar da bilinirlik açısından önemlidir. Bu iddialı projenin zaman içinde kullanımının artması, token fiyatlamasına da etki eder. Teknik analiz göstergelerine göre, güncel fiyatı 0,02 dolar olan Telcoin’de 2023 yılına kadar 0,06 dolar, 2025 yılına kadar 0,08 dolar ve 2028 yılına kadar 0,12 dolar seviyeleri hedeflenmektedir. Ancak yatırımcıların kendi risk ve analiz faktörlerini göz önünde bulundurması ve piyasaya olası düzeltme hareketlerinin farkında olarak girmesi gerekir.

  Telcoin Nasıl Alınır?

  Telcoin nereden alınır diye merak ediyorsanız eğer bizim size tavsiyemiz her zamanki gibi Binance borsası olacaktır. Çünkü dünyanın en güvenli ve büyük borsası olmasının yanı sıra çok düşük komisyon oranları sunmakta. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan referans kodumuzdan faydalanabilirsiniz. Eğer farklı borsalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız da En güvenli Bitcoin siteleri yazımızı okuyabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz