Bitcoin öncülüğünde gelişen dijital para birimlerinde son yıllarda benzeri görülmemiş bir artış yaşandı. Kripto para ekosisteminin hayata daha fazla entegre olması, yeni projelerin de önünü açtı. Hal böyle olunca, piyasada çok fazla altcoin var olmaya başladı ve yatırımcılar bu kadar fazla çeşitlilik arasında doğru yatırım araçlarını daha zor seçer oldu. Herkes için gelişmiş finansal altyapı sunmayı hedeflemesiyle öne çıkan Terra, akıllara “Terra Coin nedir ve Terra Coin geleceği nasıldır?” sorularını getirmeye başladı. Biz de sizler için bir diğer şekilde bilinen Luna Coin Nedir ve Luna geleceği nasıl diye inceledik.

İçeridekiler

  Luna Coin Nedir? (Terra Coin)

  Terra, daha iyi çalışan bir finansal altyapı sistemi kurarak bunu herkes için erişebilir kılmayı hedefleyen dijital para birimidir. Blokchain teknolojisinin yanında e-ticaret konusunda da uzman bir ekip tarafından yönetilen Terra Coin hedef ve beklentileri yüksek kripto varlıklar arasında yer alır. Terra ağında yerel token Luna kullanılır ve Luna, stabil bir coindir. Misyonu açık finansal altyapıya dayanan bu sistemde, paranın özgürleşmesini sağlamak hedeflenir.

  Ana hedefi, global açıdan blockchain teknolojisini kitlelere benimsetmek olan Terra yapısında, kullanıcıları yaptıkları e-ticaret işlemlerinde ekstra ücret ödemek zorunda kalmaz. Esnek para arzını kullanarak fiyat dengesi yakalayan Terra Coin, büyüme odaklıdır ve Dolar, Euro, Yen, Yuan gibi farklı itibari para birimlerine bağlıdır. Bu şekilde kendine ait bir kripto sistemi kurmayı hedefler. Doğru döviz kuruna bağlı algoritmik bir modele sahip olması yatırımcıların “Luna Coin nedir?” diye merak etmesine yol açıyor. Terra ağında para birimleri arasındaki dönüşüm son derece kolaydır ve sistem döviz bozma işlemlerini kendi tokenı Luna ile destekler. Kripto para yakma ve basma gibi işlemlerle piyasanın iniş çıkış hareketlerine karşı fiyat dengesi yakalayan kripto para Luna Coin hedef ve beklentileri genellikle olumludur.

  Eğer siz de Luna coin satın almak istiyor ve hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ye üye olabilir ve size özel ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca unutmamak gerekir ki buradaki hiç bir yazı yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

  Luna Coin Projesi ve Avantajları

  Terra, stabil bir coin oluşturarak herkese uygun finans altyapısı sunmayı hedefleyen bir ağdır. Bu ağ resmi para birimi olarak Luna’yı kullanır. PoS ağını güvence altına alarak stake işlemlerinde kullanılan kripto para Luna yorum ve beklentileri çoğu analist açısından olumludur. Yatırımcının herhangi bir kripto varlık gibi kullanabildiği Luna, borsalarda alım satım işlemlerine açıktır. Bunun yanı sıra ağ üzerinden işlem ücretlerini biriktirmek için stake işlemlerini kullanır. Böylece yatırımcısına ağ üzerinde söz sahibi olma, oy kullanma ve pasif gelir elde etme gibi avantajlar da sağlar.

  Tek bir Blockchain üzerinden bütün ödeme sistemlerini kullanışlı bir hale getirmeyi hedefleyen platform, her geçen gün piyasada daha bilinir olmaktadır. Bu durum “Terra Coin artar mı ve Terra Coin alınır mı?” gibi soruları daha sık duymamıza sebep olur. Platform, kullanıcılarına düşük işlem ücretleri, hızlı para aktarımı, kolay ödeme ve indirim gibi çeşitli avantajlar sunar. Bu avantajlar aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  (Luna) Terra Coin Avantajları

  • Fiyat İstikrarı: Terra sisteminde fiyat dengesi için Luna Coin kullanılır. Böylece, karşı döviz kuru üzerinden Luna takas etmek mümkün olur.
  • CHAI Sistemi: Ağ, CHAI adı verilen ekstra bir ödeme uygulamasına sahiptir. Buna göre işletmeler ve tüketiciler düşük ücretli e-ticaret yapabilir.
  • Stake Etme: Luna sahipleri varlıklarını cüzdanda kilitleyerek stake özelliklerinden faydalanabilir ve karşılığında ödül kazanç elde edebilirler. Stake edilen varlıklar Terra ağının güvencesi altına alınır. Bu sistemde yatırımcılar hem uzun süreli yatırımcı olarak fiyat artışından yararlanır, hem de stake ödülleri kazanırlar. Cüzdanda kilitlenen miktar arttıkça stake işlemlerinden elde edilen kazanç da artar.

  Luna Coin Geleceği Nasıl? Terra Coin Geleceği

  Toplam arzı 1 milyara yakın olan Terra Coin, CoinMarketCap listesinin 45. sırasına oturmuş durumda. Özellikle Binance borsasında listelendikten sonra hızlı fiyat artışı yakalayan Luna Coin geleceği hakkında net yorumlar yapılamasa da, yatırımcılar uzun vadede bu kripto para biriminde yükseliş bekliyor. Grafiklerine bakıldığında oldukça volatil bir yapıya sahip olmasına rağmen, çoğu yatırımcının Luna’yı tercih ettiği görülüyor. Bitcoin’in hızlı hareketleri ve dominansındaki değişikliklerden altcoinlerin hepsi anında etkileniyor. Bu nedenle kripto para yatırımcılarının kendi Terra Coin analiz ve riskleri doğrultusunda yatırım yapmaları gerekir.

  Eğer geleceği olan başka Coinler hakkında da bilgiler almak istiyorsanız MoonDao ve VeChain yazımızı okuyabilirsiniz.

  Luna Coin Artar Mı?

  Terra platformu herkes için küresel bir finans altyapı sistemi kurarak, blockchain ağını benimsetmeye çalışmasıyla bilinir. Bu nedenle pek çok kişi “Luna Coin artar mı ve Luna Coin alınır mı?” sorularını sormaktadır. Analistler Luna Coin’de özellikle uzun vade yatırımcının kazanç elde edeceğini söylese de, kripto para piyasasının hızlı hareket ettiğini de belirtirler. Bu nedenle bu kripto varlıkta ani piyasa hareketlerine bağlı olarak fiyat düşüşleri yaşanabilir.

  Luna Coin Nereden Alınır?

  Biz kripto para dünyasi.net olarak en büyük ve en güvenelir kripto para borsası olan Binanceyi öneriyoruz. Siz de buraya tıklayarak ücretsiz Binance üyeliği açabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca en iyi bitcoin siteleri yazımıza bakarak başka kripto para borsaları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz