2020 yılı kripto paraların bütün dünyadan yoğun ilgi çektiği bir yıl oldu. Bu ilgi pek çok Türk yatırımcının da kripto para borsasına geçmesine neden oldu. CoinMarketCap verilerine göre güncel olarak ilk 25’te yer alan Theta Coin, uzun süre ilk sıralarda kalması ve benzer özellikteki şirketlere göre daha iyi bir çalışma prensibine sahip olması nedeniyle ilgi gören kripto varlıklar arasına girdi. Bu ilgi doğal olarak talebi de getirdi ve yatırımcılar Theta Coin’in geleceğini merak etmeye başladı.

Yaptığı ciddi girişimlerle video paylaşım platformlarını geliştirmeyi amaçlayan Theta Coin, alanında bir ilke imza atıyor. Blokzincir teknolojisini kullanarak merkeziyetsiz ve uçtan uca şifreli video paylaşım platformu olarak ortaya çıkan Theta, rakipleri olsa bile alanında öncü pozisyonunu koruyor. Kullanıcıların genellikle popüler video paylaşım ve sosyal medya platformlarında bazı eksiklikler olduğunu belirtmesine yönelik çalışmalarla ortaya çıkan Theta, bu alanda mevcut sorunları gidermeyi hedefliyor. Bunun için de masrafları düşük, sadece yüksek kaliteli videoların paylaşıldığı, bağımsız bir video platformu sunuyor.

İçeridekiler

  Theta Coin Nedir? Theta Coin Hakkında Bilgiler.

  Theta Coin’in 2021 yılı ilk yarısında sahip olduğu özellikler ve benzersiz teknolojisi nedeniyle yüksek artış göstermesi, pek çok yatırımcının “Theta Coin nedir?” sorusunu sormasına neden oldu. Theta, video paylaşım platformlarındaki mevcut sorunları çözmek için düşük kalitedeki video paylaşımlarını önleyerek, düşük maliyetle yüksek kar vaat eden bir sistem geliştirmiş durumda.

  Merkeziyetsiz çalışan platform, coğrafi konumları nedeniyle kısıtlı veriye ulaşan kullanıcılara, ücretsiz ve kaliteli video imkanı sunuyor. Bunu da küresel kullanıcı havuzundaki bilgi işlem kaynaklarını ve yedek bant genişliğini sağlayarak gerçekleştiriyor. Böylece dünyanın her yerinde video yayınlanmasına izin veriyor ve yayın yapanlara ödüller dağıtıyor. Theta ağına katılan kullanıcı sayısı arttıkça, ağdaki video kalitesi ve hızı da artıyor.

  Youtube ve Twitch gibi video platformlarına merkeziyetsiz ve düşük ücretli bir altyapı önerisi getiren Theta Coin hakkında bilgi verecek olursak, 2017 yılında Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kurulduğunu söyleyebiliriz. Kurucuları çevrimiçi reklamcılık, mobil oyun ve  VR teknolojileri alanında girişimler yapan Theta, 2018 yılında kripto para piyasasındaki yerini aldı. Theta’nın arkasında Amerika merkezli Theta Labs firması bulunur. Youtube kurucu ortağı Steve Chen ve Twitch kurucu ortağı Justin Kana da Theta’nın danışmanlar kurul üyelerindendir. Bu nedenle Theta Coin, kendini kanıtlamış ve başarılı ekiplerle çalışmalar yapan, gelecek beklentileri yüksek olan kripto varlıklardandır. Samsung ve Sony gibi ortaklıklarla daha güçlü hale gelmiştir. Bu güçlü ortaklıklar Theta Coinin geleceğine pozitif bakmamızı sağlamaktadır.

  Theta Coin Projesi.

  Kullanıcıların küresel bir alt yapıyı kullanarak video içeriklere ulaşmasına izin veren Theta Coin teknolojisi, dApp oluşturulmasını destekleyen bir sisteme sahiptir. Bu sayede merkeziyetsiz uygulama geliştiriciliğine teşvik eder ve birlikte çalışma imkanı sunar. Yüksek masraflı, az karlı ve yetersiz video paylaşım ekosistemine sunduğu çözüm önerileri şunlardır:

  İzleyici Ödülleri: Platform, izleyicilerin kaynak ve bant genişliği paylaşımına izin verir ve paylaşım yapanları Theta Coin dağıtarak ödüllendirir. Kullanıcılar kazandıkları coinleri video üreticileriyle paylaşma seçeneğine de sahip olurlar.

  Yüksek Kaliteli İçerikler: Platformun merkeziyetsiz olması bütün dünyadan kaliteli ve hızlı bir şekilde video yayınlanmasına imkan tanır. Bu sayede kullanıcılar yüksek kalitede video içeriklerine erişirler

  Sıfıra Yakın Masraflar: İçerik üreticileri ve yayıncılar için ucuz altyapılı, inovatif ve herkese hitap eden bir sistem kurulması, daha fazla kar elde edilmesini sağlar.

  Theta aynı zamanda;

  • ERC-20 ağını kullanan tokenler
  • Merkeziyetsiz ve uçtan uca video paylaşımı
  • Film, eğlence, e-spor, konferans, eğitim, uzaktan öğrenme ve farklı alanlarda merkeziyetsiz uygulama geliştiriciliği
  • Bütün geliştiricilerin kullanımına uygun açık kaynağa sahip protokol ve ağ özelliklerine de sahiptir.

  Theta Coin Geleceği Ve Beklentileri.

  Theta Coin Projesi Ve Theta Coin Artar Mı?
  Theta Coin Projesi Ve Theta Coin Artar Mı?

  Theta Coin, kullanımı oldukça yüksek olan video paylaşım platformlarında var olan sorunlara çözüm ürettiği için analizlerden olumlu not alan kriptolardan biri. Yenilikçi yaklaşımı, uzun süreli yatırımcısının olması, kurumsal kullanıma uygunluğu ve video paylaşım için popüler bir platform olma potansiyeli Theta Coin geleceği hakkında yüksek tahminler yapılmasına sebep oluyor.

  Güncel fiyatı 7 dolar seviyelerinde seyreden Theta Coin’in belirlenen toplam arzı 1 milyar adettir ve toplam adetin tamamı dolaşımdadır. Nisan 2021 sonunda 11 dolardan işlem gören Theta, daha sonra düşüş yaşamış olsa da analistler yıl sonu 15 dolarları görebileceğini düşünüyor. Özellikle farklı uluslardan çalışanı olan şirketlerin bu ağ üzerinden video seminer yapması, daha fazla tercih edilmesine ve fiyat artışına neden olabilir. Video yayıncılığı, paylaşımı, izleme ve alışveriş gibi farklı işlemlere uygun olması da Theta’nın tercih edilme sebeplerinden birkaçı.

  Gelişim planlarına bakıldığında olumlu duran Theta uzun vade bakıldığında, yaptığı anlaşmalar ve kurumsal yatırımcısıyla yükseliş vaat ediyor. Fakat analistler her altcoinde olduğu gibi, Theta’da da Bitcoin’deki hızlı bir hareketin yansımalarının görüleceğini belirtiyorlar. Bu nedenle yatırımcıların kendi yatırım kararlarını vererek işlem açmalarını ve kripto para piyasasının volatil durumundan minimum etkilenme için son derece dikkatli olmalarını öneriyorlar. Unutmayınki buradaki yazılar bir yatırım tavsiyesi değildir sadece finansal okur yazarlığınızı arttırmak için yazılmaktadır.

  Theta Coin Nasıl Alınır?

  Theta Coin dünyanın en güvenli ve en büyük borsası olan Binance üzerinden alınabilir. Kriptoparadunyasi.net okurlarına özel ücretsiz kayıt olmak ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanmak için buraya tıklayabilir ve referans bağlantımızdan yararlanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz