Toko Crypto nedir sorusu, Nisan 2021’de piyasaya sürüldükten sonra özellikle Binance kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Binance iş birliği ile BNB stake edenlere ödül olarak dağıtılan TKO Coin, kısa sürede diğer yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı. Bu yazımızda, Endonezya’nın ilk kripto para borsası Tokocrypto’nun resmi belirteci olan TKO Coin nedir ve avantajları, yorumları, geleceği nasıldır gibi soruları cevaplandırdık.

İçeridekiler

  TKO Coin Nedir?

  TKO Coin projesi ilk olarak 2018 yılında Pang Xue Kai tarafından Endonezya merkezli olarak ortaya atıldı. Tokocrypto adı altında bir borsa ile başlayan proje, 2019 yılında hızlı bir büyüme yakaladı ve kısa sürede Endonezya’daki ilk kripto para borsası olarak ün kazandı. TKO Coin, Nisan 2021 tarihinde borsanın yerel tokenı olarak piyasaya sürüldü ve Binance işbirliği ile daha fazla kullanıcının ilgisini çekti. Binance katılımı ile daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefleyen bu para birimi, yatırımcıların Toko Coin nedir diye merak etmesine yol açtı.

  Toko Coin, farklı bir hibrit token modeli olarak kullanılan ve Tokocrypto’nun yerel tokenı olarak faaliyet gösteren bir para birimi. Toplam TKO Coin arzı ise 500 milyon ile sabitlenmiş durumda. Geliştiriciler, şimdiye kadar toplanan fonların %21.68’lik kısmının çeşitli amaçlarla kullanıldığını söylüyor. Buna göre; TKO Token dağıtımı şu şekilde gerçekleşti:

  • %15 halka arz
  • %2.13 pazarlama
  • %2.13 ekosistem
  • %2 proje danışmanları
  • %0.33 Airdrop
  • %0.10 madenciler

  NFT Arcade ve Farming Pool gibi alanlarla DeFi ürünlerine yeni kullanımlar tanımlayan Toko platformunda, aynı zamanda BIDR isimli ikinci bir token daha bulunuyor. Fiyatı Endonezya rupisine sabitlenen BIDR, stable coin olarak çalışıyor ve DeFi ürünlerine katılım aracı olarak kullanılıyor. TKO Coin ise platformdaki işlemlerin tamamında kullanılabiliyor ve sorunsuz fiat geçişi, NFT varlıklara erişim, pasif kazanç gibi ek özellikler sağlıyor. Hızlı yükselen bir borsanın para birimi olması nedeniyle Toko Crypto geleceği fazlasıyla merak ediliyor.

  Eğer siz de TKO Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak Binance’ye üye olabilir ve size özel Binance Referans Kodu indiriminden faydalanarak ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  TKO Coin Kaç TL ve Dolar?

  TKO Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. TKO Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra TKO Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 TKO Coin 11.22 TL -1.40%

  1 TKO Coin $ 0.339636 Dolar -1.40%

  Ayrıca TKO Coin piyasa değeri ise $ 25,461,850 dolardır. Aynı zamanda TKO Coin günlük $ 2,569,789 dolar hacime sahiptir.

  TKO Coin Geleceği Nasıl?

  Binance işbirliği ile öne çıktıktan sonra yatırımcıların dikkatini çeken TKO Coin haber ve yorumları, kripto para gündeminin en popüler konularından biri. Geliştiricilerin paylaşımına göre, Toko platformu Endonezya’nın en geniş kitlesine hizmet ediyor ve blockchain teknolojisinin daha fazla kabul görmesini sağlıyor. Platformun yerel tokenı TKO Coin ise işlem platformu dahilinde kullanılmanın yanı sıra, kullanıcılara ek özellikler sunuyor. Bu kripto varlığın sunduğu kullanım çeşitliliği, TKO nedir sorusuna da cevap oluşturuyor:

  • Platform Faydaları: TKO Coin sahipleri, platformda ek özellikler kazanıyor. Yatırımcı işlemlerinde bir borsa tokenı olan TKO Coin kullanımı, indirim gibi avantajlar sunuyor. Ayrıca varlık sahipleri, dönemsel düzenlenen Airdroplar’dan yararlanabiliyor ve benzeri teşviklere otomatik katılım imkanına sahip oluyor.
  • DeFi Programlar: Toko Coin sahiplerine para yatırma, tasarruf ve geri ödeme gibi DeFi özelliklerin tamamı sunuluyor. Varlık sahipleri istedikleri DeFi programına katılım göstererek kredi alma, TKO havuzuna dahil olma gibi çok daha fazla işleve sahip olabiliyor.
  • Çapraz Platform DeFi Programlar: Tokocrypto platformunda, bir dizi yeni nesil özelliğin varlık sahiplerine sunulması bekleniyor. Bu özellikler arasında yield farming, kredi verme ve üçüncü parti DeFi platformlarını entegre etme gibi işlevler yer alıyor.
  • NFT Arcade: Toko Coin’in kullanıcılara sağladığı ve en çok konuşulan özelliklerinden biri, geniş ürün koleksiyonlarına erişim imkanı veren NFT Arcade pazaryeri olarak görülüyor. Bu pazaryeri, platformun omurgası olarak çalışıyor ve izleyiciler ile içerik oluşturucular arasında ağ geçidi işlevi görüyor. Buradaki dijital koleksiyon ve ürünlerin tamamı TKO ile alınıp satılıyor. NFT Arcade, Endonezya için türünün tek örneği bir dijital içerik pazarı olmasıyla biliniyor.

  Analistlere göre Toko Coin geleceği yukarıda sayılan avantajlarının yanı sıra; ödül dağıtımında kullanılması, stake etme ile pasif gelir sağlaması, geniş işlem çiftine sahip olması, birikim ve tasarruf uygulamalarında kullanılması gibi özellikleri nedeniyle oldukça parlak gözüküyor. Ayrıca Launchpad mağazasında geçen ödeme araçları arasında da yer alıyor. Bu nedenle uzmanlar TKO geleceği bakımından oldukça umutlu görünüyor. Fakat, potansiyel yatırımcıları kripto marketteki volatiliteye karşı uyarıyor.

  Bloğumuz içerisinde yer alan Ethereum geleceği ve ENJ Coin geleceği gibi diğer inceleme ve yorum yazılarımızı okuyarak bu teknolojiler hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

  TKO Coin Yorumları

  Son dönemde kripto para dünyasında TKO Coin yorumları ve haberleri öne çıkmakta. Toko Coin’in değerlenmesindeki en büyük etmenlerden biri, Endonezya’nın en hızlı büyüyen ve en çok kullanılan kripto para borsası Tokocrypto’nun para birimi olması. Blockchain teknolojisini etkili şekilde kullanarak güvenli işlem imkanı sunan platform, aynı zamanda basit arayüzü ile de kolay kullanım özelliğine sahip.

  Endonezya’da zaten geniş bir kullanımı olan TKO Coin yorum ve beklentileri, platformun gelecek yol haritasından etkileniyor. Buna göre; Toko platformu geleceğin en güçlü kripto para değişim platformlarından biri olmayı hedefliyor ve bunun için üniversiteler, blockchain toplulukları, halk ve Endonezya hükümeti ile yakın ilişkiler geliştiriyor. Aynı zamanda, blockchain teknolojisini daha çabuk benimsetmek için haber ve eğitimlerin yapıldığı bir dijital merkez sağlıyor. Platformun öncelikli hedefleri arasında ise 350 milyona yakın Endonezyalı akıllı telefon kullanıcısına ulaşmak yer alıyor. Tokocrypto, daha fazla kullanıcı sayısına ulaşır ve misyonunu tamamlarsa geleceğin yükselişteki kripto para birimlerinden olabilir. Analizlere göre, Toko Coin yorum ve hedefleri kurduğu SafePal ve BakerySwap ortaklıkları nedeniyle de oldukça iyi gözüküyor. Bunlar arasında ise Binance platformu ile yaptığı işbirliği öne çıkıyor. Tokocrypto genel olarak kullanıcılara şu avantajları sağlıyor:

  • Hızlı büyüyen ve gelişmiş bir kripto borsaya erişim
  • Endonezya pazarına yatırım yapabilme
  • Endonezya’nın kripto kullanıcı fazlasından faydalanma
  • Pek çok varlıkta zincirler arası getiri oluşturma
  • Merkeziyetsiz tekliflere katılım gösterme
  • Dijital koleksiyonlar ve ürünlerin satıldığı NFT Arcade’e erişim
  • Yeni kullanıcıları etkileyerek, blockchain ve kripto para dünyasında yeni iş kolları geliştirme

  TKO Coin Amacı ve Projesi

  İlk çalışmaları 2018 yılında başlatılan TKO Coin amacı itibari ile kapsamlı işlem özellikleri sunan bir platform kurarak en geniş kitleye ulaşmayı hedefliyor. Ek olarak hızlı, düşük masraflı ve güvenilir işlemleri mümkün kılmayı amaçlıyor. TKO Coin, platformunda dileyen kullanıcıların premium hesap oluşturmasına ve detaylı yatırım eğitimlerine ulaşmasına olanak tanıyor. Bu sayede blockchain ve kripto para gibi yeni nesil teknolojilerin daha hızlı benimsenmesine ön ayak olmayı hedefliyor. Proje, temel olarak şu özellikleri ile dikkat çekiyor:

  • Emir onaylarında düşük bekleme süresi
  • Cüzdanlararası ve sınır ötesi transferlerde hızlı işlem
  • Cüzdani sınır ötesi borsa ve banka transferlerinde düşük masraf
  • Varlık sahiplerine gelişmiş eğitim dersleri ve dijital içerikler
  • Coin kilitleme yolu ile ek gelir elde etme

  Toko Coin, hem platformu hem de kendi projesi kapsamında sunduğu avantajlarla pek çok yatırımcının ilgisini çekiyor. Bu tokenın Binance desteğini alması da “TKO Coin alınır mı” sorusunu gündeme getiriyor. Çoğu uzmanın yaptığı yorumlara bakılırsa, TKO Coin yatırım yapılabilir ve yüksek kazanç getirebilir birimlerden biri olabilir. Ancak marketteki hızlı dalgalanma ve olumsuz haberler bu varlığı derinden etkileyebilir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce TKO Coin grafik ve haberlerinin iyi analiz edilmesi gerekir. Yatırımcılar, yatırımlarını şekillendirirken kendi kararlarını vermeli ve burada paylaşılanları yatırım tavsiyesi olarak görmemelidirler. Çünkü bu içerikler, genel bilgilendirme amacı taşır ve pozisyonlar karşısında sorumluluk kabul etmez.

  TKO Coin Nereden Alınır?

  Biz okuyucularımıza her zaman dünyanın en güvenli Bitcoin sitesi olan Binance’yi önermekteyiz. Hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca sitemizin içinde bulunan en ucuz Coin hangisi gibi blog yazılarımızı da okuyarak yeni keşiflerde bulunabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz