Dünyaca ünlü dev kripto para borsası Binance’in, yeni kripto para Torn paritelerini listeleyeceğini açıklamasıyla birlikte, Tornado Cash fiyatında yükseliş gözlendi. Yükseliş hareketinden sonra, Torn Coin nedir diye merak eden yatırımcı sayısında da artış oldu. 11.06.2021 tarihinde Binance’de listelendikten sonra fiyat artışı devam eden Torn Coin, avantajları ve amacı nedeniyle de büyük ilgi gördü. Bu ilgi nedeniyle de kullanıcılar Torn Coin Geleceği Nasıl? ve Torn Cash Nedir gibi sorular sormaya başladı. Biz de sizler için bu coini inceledik ve gelecek beklentisi hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaya çalıştık.

İçeridekiler

  Tornado Cash Nedir? Torn Coin Nedir?

  Ethereum ağında oluşturulan ve merkeziyetsiz bir sistem sunan Torn Cash hakkında çok fazla soru soruluyor. Yatırımcılar Torn Cash nedir ve nasıl alınır diye araştırarak, bu kripto varlık hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışıyor. Torn Cash, yaşadığı fiyat artışının yanında gözetimsiz bir gizlilik önerisi sunmasıyla da ilgi görüyor. Torn Coin, hedef ve kaynak adres arasındaki bağlantıyı kesip, işlemlere gizlilik getiren bir sisteme sahiptir. Böylece yapılan bütün işlemlerin gizli kalmasını sağlar.

  Torn platformunda yönetim, belirteç görevi görür. Platform, resmi para birimi Torn Coin ile kullanıcılarına sistemde oy kullanma, protokol değiştirme ve gelişimde söz sahibi olma gibi imkanlar sunar. ETH ve ERC-20 akıllı sözleşmelerini kullanan Torn, zincir üzerinde adresler arasındaki bağlantıyı keserek, kullanıcılarına tam gizlilik sunar. Kullanıcılar para çekme işlemlerini gerçekleştirmek istediğinde, bu işlemler herhangi bir mevduata bağlanamaz ve böylece tam gizlilik sağlanır. Gizliliği sağlamak ve korumak adına zk-SNARK adı verilen sıfır bilgi kanıtı sistemini kullanan Torn Cash geleceği ve fiyat beklentileriyle de yatırımcısına umut vaat etmektedir.

  Eğer siz de hala Binance üyesi değilseniz buraya tıklayarak dünyanın en büyük kripto para borsasına ücretsiz üye olabilir ve %10 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz. Ve böylece Torn Cash gibi bir çok coine yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca bu yazı ilginizi çekti ve başka kripto paralar hakkında da bilgi almak istiyorsanız SXP Nedir ve Cake Coin Nedir yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  TORN Coin Kaç TL ve Dolar?

  TORN Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. TORN Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra TORN Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 TORN Coin 48.88 TL -2.41%

  1 TORN Coin $ 1.69 Dolar -2.41%

  Ayrıca TORN Coin piyasa değeri ise $ 6,376,828 dolardır. Aynı zamanda TORN Coin günlük $ 863,160 dolar hacime sahiptir.

  Torn Coin Amacı

  Özellikle son dönemde yaşadığı artışla kendine yeni yatırımcı bulan Tornado Cash amacı ve gizlilik önerisiyle öne çıkar. Platformun kullandığı sıfır bilgi kanıtı sistemi, para çekmeye karar veren kullanıcılara, akıllı sözleşmeler aracılığıyla sır kanıtı sunar. Bu teknoloji zk-SNARK olarak adlandırılır ve kullanıcıların hangi mevduatı veya sırrı kullandığına dair herhangi bir açıklama yapmadan işlemlerini tamamlamasına izin verir. Bu durumda bile sistem tarafından kanıt doğrulaması sağlanır. Kanıt doğrulaması daha sonra akıllı sözleşmelerin kontrolüne sunulur ve para çekme talebi, belirtilen adrese belirtilen miktarın aktarılmasıyla tamamlanır.

  Torn platformu kullanıcılarına, herhangi bir gözlemci unsuruna maruz kalmadan gizli şekilde para çekme işlemlerini tamamlama izni verir. Sistemde, gerçekleşen işlemin hangi para yatırma sırrına karşılık geldiği söylenemez ve Torn coin amacı bu şekilde gerçekleştirilir. Bütün bunların dışında platform, kullanıcılarına farklı avantajlar da sunar:

  • Sistemde kullanılan akıllı sözleşmeler, zincir ve araçlar tamamen açık kaynağa sahiptir.
  • Akıllı sözleşmeleri durdurmanın bir yolu yoktur. Çünkü sistemde belirli bir merkez ya da yönetim bulunmaz. İlk geliştiriciler de dahil olmak üzere hiç kimsenin sistemi tek başına kontrol etme ve kapatma yetkisi yoktur.
  • Topluluk, dağıtık veri depolama sistemi olan Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) sahibidir. Dünya üzerinde tek 1 kullanıcı olsa bile sisteme erişim sağlanır.
  • Yönetim ve madencilik merkeziyetsiz olarak topluluk tarafından dağıtılır. Sistemde tek bir dağıtıcı olmaz.
  • Topluluk yönetişim sahibidir. Protokol geliştirme süreci ve değişiklikler oylamayla belirlenir.
  • Protokol, Ethereum topluluğun katkısıyla Zcash ekibi tarafından geliştirilmiştir ve açık kaynak araştırmasına dayanır.

  Torn Coin Geleceği. Tornado Cash Gelecek Beklentisi

  Torn, sahip olduğu gizlilik ilkesi nedeniyle gelecekte değerlenmesi beklenen kripto varlıklardan biri. Çoğu analiste göre, projesinin amacı ve teknolojisiyle ilgi göre Torn, ilerleyen dönemde daha yüksek seviyeleri test edebilir. Binance borsasında listelenmesi ve özellikleri nedeniyle Torn Coin geleceği yatırımcısına umut aşılar. Toplam arzının yaklaşık %8’lik kısmı dolaşıma sürülen bu kriptoda, ilerleyen dönemde daha yüksek seviyelerin test edilmesi bekleniyor. Analistlerin Tornado Cash geleceği ve hedef beklentileri arasında 225 dolar gibi yüksek seviyeler var.

  Ama unutmamak gerekir ki kripto para piyasaları oldukça belirsizdir ve risk içerir. Biz Kripto Para Dünyasi olarak kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca Coinlerin hakkında bilgilendirme amaçlı bu yazılarımızı yayınlıyoruz.

  Torn Coin Hedef Fiyat ve Yorum

  Güncel fiyatı yaklaşık 50 dolar olan Torn Coin yorum ve analizlerine bakıldığında, projenin sunduklarıyla yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğu görülmektedir. Analistler; Torn Coin hedef seviyelerinin 2022 yılında 86, 2025 yılında 152, 2028 yılında ise 225 dolar olmasını bekliyor. Ancak kripto marketteki bütün altcoinlerin Bitcoin ile doğrudan ilişkili olduğunu ve ani dalgalanmalar yaşayabileceğini de ekliyor. Bu nedenle bütün yatırımcıların, bu piyasadaki risklerin farkına vararak yatırım yapması gerekiyor.

  Torn Coin Nereden Alınır?

  Biz her zaman okurlarımıza dünyanın en büyük ve en güvelir borsası Binance’yi tavsiye etmekteyiz. Buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde Binance’ye üye olabilir ve ücretsiz %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca farklı borsalar hakkında fikir almak istiyorsanız da en iyi Bitcoin siteleri yazımızı okuyabilir ve farklı siteler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  1. Derya Gökkoyun Cevapla

   Çıktığı zaman Torn coin almıştım. Güzel kazandırdı umarım devam eder bu yükseliş

  Bir yorum Yaz