VeChain ya da Vet Coin, yarı merkezi yapıya ve bağımsız çalışma sistemine sahip bir kripto varlıktır. Bağlılık kümesi adı verilen özelliğiyle kullanıcıların işlem emirlerini kendi ihtiyacına göre belirlemesine izin veren Vet Coin, ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü. İş süreçlerini geliştirme amacına sahip bir hedefi olan VeChain platformu, oluşturduğu bu token ile yatırımcının ilgisini çeken kripto varlıklardan biri haline geldi. Peki Vet Coin nedir, özellikleri ile projesi nasıldı? Vet Coin alınır mı? ve Vet Coin geleceği nasıl? gibi bir çok soruyu sizler için yanıtlamaya çalıştık. Ama unutmayınki burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değil sadece bilgi vermek ve sizin finans okur yazarlığınızı arttırmak için yazılmıştır.

İçeridekiler

  Vet Coin Nedir? VeChain Token Nedir?

  Herhangi bir otoriteden bağımsız çalışma sistemine sahip olan Vet Coin, yarı merkezi bir yapıya sahiptir. Erişilebilir, şeffaf ve güvenli bir blok zincir ağı sunan bu farklı kripto para, yatırımcıların “VeChain hangi ülkenin ve kimin?” sorularını sormasına neden olur. Vet Coin, dağıtık defter teknolojisini kullanarak tedarik zincir yönetimini geliştirmeyi, iş süreçlerini hızlandırmayı ve güvenilir bilgi akışını kolaylaştırmayı amaçlar. Bütün bu özellikleri sebebiyle de kripto para yatırımcılarının merak ettiği coinler arasında yer almış ve erken dönemki yatırımcısının yüzünü oldukça güldürmüştür.

  Vet Coin, Temmuz 2017 tarihinde Singapur merkezli VeChain vakfı tarafından piyasaya sürüldü. Kısa zamanda güçlü ortaklıklar kurarak piyasada yatırımcı toplayan Vet, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. BMW, PwC ve DNVGL gibi alanında lider konumdaki şirketlerin de desteğini kazanarak adından söz ettirmeye başladı. Bu gibi güçlü destekler, insanların Vet Coin’in geleceğine olumlu bakmasını sağladı.

  Vet Coin’in ortaya çıkma amacı, ürün tedariğinde yaşanan hasar, hata ve kayıp gibi istenmeyen sorunları ortadan kaldırmaktı. Platform 2018 yılında aşı doğrulama amacıyla Şangay otoritesiyle iş birliği kurarak, bu amacına yönelik iyi bir örnek ortaya koydu.

  (VeChain) Vet Coin Projesi ve Özellikleri

  Vet, çalıntı ve sahtecilik gibi sorunlara karşı akıllı koruma sistemleriyle çalışır. İlaç, otomotiv, petrol, gaz ve maden gibi sektör markaların Vet Coin projesi ve özellikleri nedeniyle bu varlığa ilgi duymaya başlamıştır. İlerleyen dönemde daha fazla dev markanın dikkatini VeChain’e vermesi beklenmektedir. Bu beklenti doğal olarak “Vet Coin ne kadar yükselir ve değer kazanır? gibi soruları sormasına neden olmaktadır. VeChain platformunda Vet olarak da bilinen VeChain Thor ve VTHO olarak bilinen VeThor Token olmak üzere iki farklı kripto varlık vardır. VeChain Thor ya da Vet, ekonomik işlemler için rezerv görevine sahiptir ve ağ işlemlerini güçlendiren VTHO’ların üretimini sağlar. VTHO ise, akıllı sözleşmeleri kullanmak için gaz işlevi gösterir. İşlem sonrasında tüketilerek imha edilir. Geriye kalan Vet ise ana kripto varlık olma işlevini sürdürür

  Vet, tedarik zincirindeki kayıp, hata ve hasar gibi sorunları ortadan kaldırmak için gelişmiş bir çip sistemine sahiptir. Bu sayede elmas gibi değerli varlıkların iki farklı ülke arasında sorunsuzca taşınmasını sağlar. Ürünlere yerleştirdiği akıllı çiplerle, ürün yolculuğundaki her bir aşamanın izlenmesini sağlayan Vet, ayrıca çipteki bilgileri blok zincir ağındaki defterlerde değiştirilmeden saklanmasına da izin verir. Bu sayede alıcı ve tedarikçi arasındaki bütün hareketler, herkes tarafından kontrol edilebilir. Vet, sahip olduğu teknoloji ve özelliklerle tedarik firmaları ve alıcı arasında yaşanan bütün sorunları ortadan kaldırmayı hedefler. Platformun sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kontrol edilebilir işlem döngüsü, kullanıcıların işlemlere zaman sınırı koymasına izin verir. İşlemlerin işlenmemesi ya da geçerliliğini kaybetmesi durumunda ise blok içine eklenmesini önler.
  • Ücret delegasyonu, çoklu tarafların çok düşük ücret karşılığında işlemlerini gerçekleştirmesini sağlar.
  • Çoklu işlemler, ödemelerin çoklu kanallar aracılığıyla yapılmasına izin verir.
  • Bağlılık kümeleri, işlem emirlerinin kullanıcı ihtiyacına göre ayarlanmasını ve kontrol edilmesini sağlar. İşlem öncelikleri gerekli işlemlerin tamamlanmasına ve sisteme işlenmesine izin verir

  Vet Coin Geleceği. Vet Coin (VeChain) Artar Mı, Yükselir Mi?

  Güncel fiyatı 0,13 dolar seviyelerinde olan toplam Vet Coin arz miktarı yaklaşık 86 milyardır. Dolaşımdaki Vet Coin miktarı ise 64 milyar seviyelerindedir. Çoğu analiste göre, Vet Coin orta ve uzun vadede yatırımcısına kazanç getirecek varlıklardan biri olarak görülüyor. Fakat bunun yanı sıra 2021 yılının ilk yarısında kararsız bir grafiğe sahip olan bu kriptonun, yakın gelecekte bir miktar değer kaybı yaşaması da bekleniyor.

  Oldukça güçlü bir pazara sahip olan Vet Coin geleceği çoğu analiste göre olumlu görünüyor. 2021 yılının ikinci yarısından sonra yükseliş hareketine başlaması beklenen Vet’in yaklaşık 0,30 dolar seviyelerine çıkabileceği de söyleniyor. Yıl sonuna doğru şimdiki konumundan çok daha ileride olacağı düşünülen Vet, güncel aşı sistemindeki tedarik sorunları nedeniyle hızlı yükselme potansiyeline sahip görünüyor. Platformun yaptığı güçlü işbirlikleri de sabit ve güçlü bir yatırımcı kitlesine işaret ediyor. Ancak bütün altcoinlerde olduğu gibi Vet Coin de Bitcoin’in mega hareketlerinden etkileniyor. Bu nedenle kriptoparadunyasi.net olarak yatırımcıların kripto para piyasasında işlem açarken yüksek risk aldıklarını bilmeleri ve dikkatli olmaları öneriliyor.

  VeChain Nedir? Vet Coin Alınır Mı?
  VeChain Nedir? Vet Coin Alınır Mı?

  Vet Coin Alınır Mı?

  Vet Coin, güçlü markalarla işbirliği içinde olması ve hızlı yükselme potansiyeli bulunması nedeniyle piyasadaki güvenilir altcoinlerden biri. Bu nedenle pek çok yeni yatırımcı bu coini duyup “Vet Coin alınır mı?” diye merak ediyor. Vet, güncel sorunlara yönelik çözümleri ve avantajları nedeniyle özellikle yakın gelecekte aşı sektöründe tercih edilmesi beklenen bir kripto varlık. Bu durum yatırımcısına yüksek kazanç imkanı sunuyor gibi duruyor. Fakat kripto para borsalarının oldukça hızlı hareket etmesi ve global haberlerden etkilenmesi, yeni yatırımcıların dikkatli olmasını gerektiriyor. Aslında VeChain alınır mı ve Vet coin artar mı gibi soruların cevabını edindiğiniz bilgiler ile sizin vermeniz gerekiyor. Bu noktada VetCoinin projesine ve geleceğine ne kadar inandığınız ile bunun cevabını verebilirsiniz.

  Vet Coin Nereden Alınır? VeChain Nasıl Alınır?

  Peki nasıl ve nereden alınır bu VetCoin? Biz kriptoparadunyasi.net olarak hemen hemen her zaman Binance borsasını öneriyoruz. Düşük komisyon bedelleri ve bize çok fazla altcoin sunması ile bir çok yatırımdan faydalanmamızı sağlıyor. Ayrıca en önemlisi verdiği güven ile hiç bir zaman gözümüzün arkada kalmasını sağlamıyor.

  Siz de buraya tıklayarak kriptoparadunyasi.net okurlarına özel ücretsiz Binance üyeliği elde edebilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz