Kripto para piyasası ile ilgilenen kişilerde web 3 coinleri listesine olan merak artmıştır. Kripto haber gündeminde sıklıkla yer alan ve en gelişmiş teknoloji üzerine kurulan bu varlıklara, kripto para borsaları üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Yatırımlarınızı planlamak için de örneğin; Filecoin, Chainlink, Audius, Bittorent analiz süreçlerini izleyerek, yani hangi kriptoyu alacaksanız buna yönelik kripto haber ve yorumlarına göz atarak ilerlemelisiniz.

Web 3.0 tokenleri veya coinlerinin temel özellikleri kendi ekosistemlerine sahip olmaları, harcanan bir para birimi olarak ifade edilmeleri ve kazanç sağlamalarıdır. Ayrıca Kullanıcılara bireylerin ya da şirketlerin sahip olduğu sunucularda merkezileşmenin olmadığı bir internet altyapısı vadeder. İnternetin 3. nesli olarak tanımlanan web 3.0 blok zincire dayalı ve merkeziyetsiz olması ile dikkat çeker.

Web 3 Coinleri Nasıl Alınır?

Kripto varlık satın almak istediğinizde öncelikle kendinize güvenilir bir kripto para borsasından hesap açmanız gerekir. Kimlik ve diğer temel bilgilerinizi girdikten sonra hesabınız oluşacaktır. Ardından cüzdan bakiyenize nakit transferi yapmanız gerekecektir. Uygun koşulları sağladıktan sonra platformdan satın almak istediğiniz web 3.0 coinini bularak kolay alış ve satış sekmesinden işleminizi anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bittorent almaya karar verdiğinizde Bittorent analiz ve yorumlarını sürekli takipte olmalısınız. En iyi web 3 coinleri hangisi, diye araştırıp bu listede yer alan varlıklara öncelik vermeniz avantajınıza olacaktır.

Metaverse Web 3.0 Coinleri Hangileri?

Oldukça yeni bir alan olan web 3.0 gün geçtikçe daha fazla duyulan bir teknolojidir. Bu teknolojik altyapı üzerine kurulu olan web 3 coinleri şunlardır:

Filecoin (FIL)

Eşler arası bir ağ olan Filecoin internet üzerinden dosyaların güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlar. Her kullanıcı kendi bilgisayarından platformun kendi parası olan filecoin karşılığından kendine yedek depolama alanı kiralar ve verilerini burada muhafaza edebilir.

Chainlink

Dijital bir ağ olan chainlink dünya çapında faaliyet gösterir ve merkeziyetsizdir. Bu ekosistem gerçek dünya ile blokzincir arasında köprü görevi görmeyi amaçlar. Farklı node’lar ile gerçek dünya verilerinin işlenmesini sağlar. Akıllı sözleşmelere gerçek ve güvenilir veriler sunar.

Audius

Merkeziyetsiz bir müzik yayın protokolü olan Audius sosyal medya özelliklerine sahiptir. Blok zincir ile çalışır ve asıl amacı müzik sektöründeki verimsizliği ortadan kaldırmak olarak bilinir. Dinleyicilerle müzik üreticilerini buluşturan bir platformdur.

Gitcoin

Bir fon toplama platformu olan Gitcoin Ethereum blok zincirinde faaliyet gösterir. Platformun ana hedefi açık programların geliştirilmesine ve fonlanmasına yardım etmektir. Kodlayıcılar platformda farklı programlama dillerinde ve açık kaynaklı yazılımlar üzerinde çalışmak için ödeme alabilirler. Bu gibi kripto varlıklar ve web 3 coinleri ile ilgili tüm gelişmeleri Paranfil aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Yazar

2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

Bir yorum Yaz