XEC Coin nedir sorusu, ünlü kripto para borsası Binance’in BCHA yatırımlarını XEC karşılığında dönüştürmeyi desteklemesi nedeniyle sorulmaya başlandı. XEC Coin, Bitcoin Cash ABC (BCHA) Coin’in daha hızlı ve yeni sürümü olarak piyasaya tekrar sürüldü. Bu yazımızda Bitcoin Cash’in sonraki doğal aşaması olarak bilinen eCash Token nedir yanıtladık ve eCash Coin yorumları hakkında merak edilenleri inceledik.

İçeride

  XEC Coin Nedir?

  eCash, Bitcoin Cash ekibi tarafından 2021 Eylül ayında piyasaya sürülen bir para birimidir. Yatırımcıların merak ettiği kripto para XEC Coin nedir sorusunu yanıtlamak için öncelikle BCHA’dan bahsetmek gerekir. Bitcoin Cash ABC, Bitcoin çatallanmasıyla 2020 yılında oluşturuldu ve dünyadaki refah seviyesini yükseltmek ile global olarak kullanım sağlamak amacı taşıdı. Bitcoin çatallanması ile daha hızlı bloklar elde etme fikri ilk olarak 2017 yılında Bitcoin Cash’in piyasaya sürülmesiyle başladı, eCash ise bu projenin devamı olarak ortaya çıktı.

  İlk başlarda BCHA ile aynı kodu alarak piyasaya sürülen eCash, devam eden süreçte şimdiki adını aldı ve XEC kısaltmasıyla ifade edilmeye başlandı. Kripto para yatırımcıları ve uzmanlarının merak ettiği eCash nedir sorusu, basit ve güvenli BCHA olarak yanıtlanabilir. eCash kendini gerçek kripto para ekosisteminin önemli bir parçası olarak tanıtır ve blockchain teknolojisi ile yüksek güvenlikli bir para uygulaması sağlamayı hedefler. Bu nedenle yeni nesil dijital para birimlerinden biri olarak görülür.

  XEC Coin Kaç TL ve Dolar?

  XEC Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. XEC Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra XEC Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 XEC Coin 0.000829 TL -0.65%

  1 XEC Coin $ 0.000029 Dolar -0.98%

  Ayrıca XEC Coin piyasa değeri ise $ 560,745,603 dolardır. Aynı zamanda XEC Coin günlük $ 3,519,628 dolar hacime sahiptir.

  XEC Coin Geleceği Nasıl?

  Bitcoin Cash ABC’nin yeni versiyonu olarak piyasaya sürülen XEC Coin geleceği, kripto para ekosisteminin en merak edilen sorularından biridir. Binance desteğini alan ve arkasında Bitcoin Cash geliştiricileri bulunan bu kripto para birimi, kısa sürede yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmış bir projedir. eCash Coin’in bu ismi almasının arkasında “e” ve “c” harflerinin en çok kullanılan harfler olduğu fikri bulunur. Buna göre proje, blok ve altıgen sembollerini en tanınmış harflerle birleştirerek şimdiki logosunu oluşturmuştur. Bu sayede daha kısa sürede daha fazla kişi tarafından benimsenmeyi hedefler.

  Bunun yanı sıra eCash Coin geleceği, sahip olduğu belirli farklılıklar nedeniyle de dikkat çekicidir. eCash’i benzersiz kılan özelliklerinin başında şunlar gelir:

  • Avalanche Konsensüsü: eCash kripto para işlemleri için güvenli, hızlı, pratik ve ölçeklenebilir yapıdaki Avalanche protokolünü kullanır. Avalanche ağında güvenlik diğer blockchain çözümlerinden farklı olarak tek zincir üzerinde işlemez, aksine bütün öğeler alt ağda çözülür. Bu sayede zincir güvenliği artırılır ve onay süreleri ciddi oranda kısaltılır. Ayrıca bu sistem, gelecekteki ağ yükseltme ve geliştirmelerini de daha kolay hale getirmesi sağlayan bir fikir birliği protokolü olarak öne çıkar.
  • Stake Etme: XEC Coin’ler ağ üzerinde stake edildiğinde varlık sahiplerine pasif getiri sağlar. Bu sayede merkezi olmayan yönetişim sağlanır, ayrıca kullanıcılar ek özelliklerden faydalanabilir.
  • E-token: eCash, token ve kar ödemelerini destekleyen bir ağ sunar. Bu sayede kullanıcılar özelleştirilmiş isim, simge ve projeler ile kendi tokenlarını üretebilir.

  Bunların dışında; Proof of Stake algoritmasını kullanan eCash Coin değerinin paranın 8 ondalık değerinden küçük olmaması gerekir. Bu nedenle küçük ve uygun bir değer olarak geliştirilmiştir, ayrıca her türlü özelleştirilmiş tokenı destekler niteliktedir. Bu özellikleri nedeniyle XEC Coin yorum ve beklentileri kripto para uzmanlarına göre umut vadeder. XEC Coin platformu, Bitcoin ve Ethereum gibi ölçeklenemez platformlardaki bu sorunu ortadan kaldırmak için genişletebilir bir protokole sahiptir. Gelecekte ölçeklenebilirlik seviyesini artırarak ağını hızlandırması beklenen projenin, daha fazla değerlenmesini beklemek doğru olabilir. Ancak, yatırım yapmadan önce XEC Coin haber ve grafiklerini iyi analiz etmek gerekir.

  Eğer siz de XEC Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenli kripto para sitesi olan Binance’ye üye olabilir ve size özel %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodundan faydalanabilirsiniz.

  XEC Coin Yorumları Neler?

  XEC Coin kendini yeni nesil kripto para yatırım birimi olarak tanımlar ve arkasında Bitcoin’in güvenilir teknolojisi bulunur. Bunun yanı sıra, Avalanche protokolü üzerine kurulmuş olması nedeniyle yüksek güvenlik ve kısa onay süresi gibi avantajlar da sunar. Toplam XEC Coin arzı ise 21 katrilyon olarak sınırlanmıştır. Kripto para analistlerine göre XEC Coin yorumları, sahip olduğu avantajlar nedeniyle genellikle olumludur. eCash projesinin avantajları şunlardır:

  • Bitcoin temel teknolojisini kullanan eCash; sabit arz, başlangıç bloğu ve yarılanma programı gibi avantajlara sahiptir.
  • Hisse Kanıtı konsensüsü ve Avalanche protokolü ağ yönetiminin benzersiz olmasını sağlar.
  • Anında işlem, yüksek güvenlik ve çatalsız geliştirme gibi özellikle Avalanche algoritmasıyla sağlanır. Bitcoin Cash gibi rakip projelere göre çatal olmaması yönünden büyük ilgi çeker.
  • Sağlam, sorunsuz ve merkeziyetsiz yönetim sistemi sunar.
  • eCash, dünya üzerindeki en iyi para birimi olmak için ekosisteme yeni çözümler getirir. Bunun için kapsamlı geçmişi olan Proof of Work madencilik sistemini kullanır ve paydaşlar sayesinde ağın desteklenmesini teşvik eder.
  • Varlık sahiplerinin eCash Coin stake etme avantajı, yönetişim hakkı ve ağ teşvikinde büyük yer kaplar.
  • Protokol geliri, platform geliştirmeleri ve teknolojileri için ayrılır.
  • Herkes ağ üzerinde kendi tokenını oluşturup takas edebilir, bu sayede kendi arzını oluşturmak mümkündür. Ayrıca işlemlerin tamamı düşük maliyetli eCash ile gerçekleştirilir.
  • Başka hiçbir paranın 8 basamağı olmayacağı fikrini savunan XEC, düşük fiyatlı birimlere kıyasla yüksek boğa piyasasına sahiptir.

  Bu avantajlarının yanı sıra, XEC yorum ve beklentilerinin yüksek olmasının bir diğer sebebi de arkasındaki geliştirici ekibe duyulan güvendir. Buna göre 2017 yılından beri devam eden Bitcoin Cash’in de sonraki aşaması olarak görülür ve aynı ekip tarafından geliştirilmiş olması nedeniyle piyasadan güven kazanır. Blok zincirinin sunuğu yüksek güvenlik, hız ve kısa onay süreleri de platformun zamanla daha fazla katılım sağlayacağını gösterir niteliktedir.

  Aynı zamanda site içerisinde bulunan Rare Coin yorum ve STX Coin yorum gibi diğer inceleme yazılarımızı okuyarak farklı altcoinler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  XEC Coin Amacı ve Projesi

  BCHA’nın yeni ve hızlı sürümü olan XEC Coin amacı, herkes için kullanılabilir ve erişilebilir bir para birimi sunmaktır. Buna göre ağ üzerinde token üretimine izin veren sistemi ve ucuz fiyatı ile ekosisteme katkı sağlar. eCash, kullanıcı mahremiyetini önemseyerek yeni nesil avantajları temel Bitcoin teknolojisi üzerine kurar. İnternet ve finans sistemindeki gizlilik sorununu benzersiz protokolü ile çözmeyi amaçlayan eCash, erken dönem Bitcoin geliştiricilerinin desteğine sahiptir.

  Denetlenebilir tedarik sınırını koruyan proje, kullanıcıların takip edilemez bir anonimlik kazanmasına imkan tanır. Bu özelliği ile gizlilik teknolojisi durgunlaşan Bitcoin’den daha iyi bir mahremiyet sistemi sağlar. Son dönemde Binance borsasının da desteğini alan eCash gelecekte daha yüksek seviyelere gelebilir. Fakat kripto para yatırımı yapmadan önce market risklerine karşı tetikte olmak ve piyasanın volatilitesini dikkate almak gerekir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce ecash Coin haber ve analizlerinin yakından takip edilmesinde fayda vardır. Gelecekte eCash Coin artar mı kesin olarak söylemek mümkün değildir ve her yatırımcı kendi pozisyonu ile sorumludur. Bu nedenle bu yazıda geçen bilgiler yatırımcı kar zarar durumları karşısında sorumluluk kabul etmez.

  Ayrıca bkz: En güvenilir kripto para siteleri

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  1 Yorumu

  Bir yorum Yaz