Nem Coin nedir, kısaltılmamış şekilde “New Economic Movement” ya da “Yeni Ekonomi Hareketi” olarak açıklanabilir. Xem sembolüyle gösterilen Nem Coin haberleri ve gelişmeleriyle kripto para yatırımcılarının takip listesinde yer alan kripto varlıklardan biridir. İşte herkesin eşit hakka sahip olması fikrine dayanan Nem Coin geleceği ve projesi hakkında merak edilenler…

İçeridekiler

  (XEM Coin) Nem Coin Nedir?

  En güvenilir kripto paralar arasında bulunan Nem Coin, adını “Yeni Ekonomi Hareketi” olarak bilinen, herkese eşit hakların tanındığı finansal özgürlük hareketinden alır. 2015 yılında tıpkı Satoshi Nakamoto gibi Utopian Future takma adını kullanan anonim bir kişi ya da grup tarafından piyasaya sürülen kripto para Nem Coin, kısa sürede yatırımcı camiasında büyük yankı uyandırdı. Dünyanın ilk akıllı varlığı olarak adlandırılması ile birlikte, Nem Coin hangi ülkenin ve kimin soruları merak edilmeye başladı. Kuruluşunda fork düşüncesinin hakim olduğu Nem Coin, sonraları Singapur firması Nem Foundation tarafından yönetilmeye başladığından Singapur merkezli kabul edilebilir. Vakfın kurucu üyeleri ise, Erik Van Himbergen, Leon Yeoh ve Lon Wong olarak bilinir.

  Nem Coin’i diğer kripto varlıklardan ayıran en önemli özelliği kendine has blockchain ağına sahip olmasıdır. Mevcut ağı düzenleyerek yeni bir ağ oluşturan Nem kripto para, işleyiş olarak diğer kripto para birimlerinden tamamen farklıdır. Buna göre, blockchain üzerinde akıllı varlık oluşturmaya izin veren Nem, iki farklı ağa sahiptir. Bunlardan biri herkese açık ağ, diğeri ise özel izinle erişime açılan zincir ağdır. Platformdaki bu iki ağ birbirine tamamen uyumlu ve entegre şekilde çalışır. Bu nedenle de Xem Coin nedir denildiğinde, ilk akıllı kripto para cevabı verilebilir. Bunun dışında Nem Coin, sahip olduğu benzersiz çalışma sistemi ile daha iyi açıklanabilir:

  • Nem, kullanıcılarına sadelik ve esneklik sağlar. Nem ağı; açık kaynaklı, eşsiz, merkeziyetsiz ve kendi kendini destekler niteliktedir. Ayrıca kullanıcıların özel ve gizli bir ağa erişimine izin verir. Bu sayede kullanıcılar, bu gizli ağ üzerinde istedikleri tasarımı gerçekleştirme imkanı kazanır.
  • Nem ağı İngilizce dışında farklı dillere entegre olabilir. Bu da kolay kullanım ve esneklik sunar.
  • Lojistik takibi, ICO, finansal teknoloji sistemi, belge noter onayı gibi farklı alanlarda kullanım özelliği sunar.
  • Nem ağı kişiselleştirilebilir ve özel kullanıma açılabilir. Bu durumda kullanıcılar, Mozaik adı verilen akıllı varlıkları adlandırabilir ve istediği amaca yönelik temsili olarak kullanabilir.

  Nem Coin Kaç TL ve Dolar?

  Nem Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Nem Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Nem Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Nem Coin 1.02 TL -0.55%

  1 Nem Coin $ 0.035413 Dolar -0.55%

  Ayrıca Nem Coin piyasa değeri ise $ 318,552,539 dolardır. Aynı zamanda Nem Coin günlük $ 6,188,466 dolar hacime sahiptir.

  Nem Coin Geleceği Nasıl?

  Kendine has özellikleri ile öne çıkan kripto para Nem Coin haberleri ve yorumları incelendiğinde, genel olarak yatırımcısına umut aşıladığı görülür. Özellikle yüksek güvenlik ve kişiselleştirilmiş blockchain gibi özellikleri, bu kriptonun oldukça geniş kullanım alanına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu durum, ilerisi için Nem Coin’de oldukça büyük bir artı sağlayabilir. Çünkü blockchain teknolojilerinin gelişmesi ve bu teknolojileri benimseyen şirketlerin sayısının artmasıyla birlikte, Nem ağına daha fazla ihtiyaç duyulması beklenmektedir. Ağın sunduğu farklı özellikler, ileride güçlü şirketler ve geniş bir kitle tarafından kabul görmesine; dolayısıyla arz talep oranı doğrultusunda değer kazanmasına yol açabilir. Platform ne kadar geniş bir kitleye ulaşırsa, Nem Coin de o kadar yüksek seviyeleri hedefler.

  Ancak yatırımcıların “Xem Coin alınır mı?” sorusuna kendi fikirleri doğrultusunda karar vermesi ve yatırımlarını buna göre şekillendirmesi gerekir. Herhangi bir fikir etkisi altında kalmadan, analiz ve riskleri göz önünde bulundurarak kendi objektif kararlarını veren yatırımcılar, bu kripto para biriminden yüksek kar elde edebilirler. Kripto para piyasası, herkese yüksek kazancı kesin olarak vadeden bir piyasa değildir. Bu nedenle yatırımcıların hamlelerine son derece dikkatli şekilde, detaylı analiz ve fiyat takibi gibi incelemeler yaparak karar vermesi gerekir. Aksi halde, hızlı dalgalanan bu piyasada kayıp yaşamak kaçınılmaz hale gelir.

  Eğer sizde XEM Coine yatırım yapmak istiyor ve hala dünyanın en güvenilir kripto para borsası olan Binance’ye üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece yüzlerce farklı altcoin alıp satabilirsiniz.
  Eğer bu yazımız ilginizi çekiyorsa Theta Coin ve Gitcoin gibi diğer inceleme yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  Nem Coin Yorumları

  Xem Coin Geleceği Ve Yorumları
  Xem Coin Geleceği Ve Yorumları

  Yatırımcıların ilgisini çeken varlıklardan olan Nem Coin yorumlar göz önüne alındığında, marketin güvenilir para birimlerinden sayılır. Bu nedenle gelecekte değer kazanması ve yüksek fiyatları hedeflemesi kaçınılmaz görülmektedir. Kullanıcı kitlesine güven aşılaması ve daha geniş bir topluluğa ulaşması söz konusu olursa, fiyat artışı yakalayabilir. Farklı ve çok yönlü kullanım alanlarına hizmet etmesi, gelişmiş şirketler ve blockchain işletmeleri tarafından kullanımının artmasına neden olabilir. Bu nedenle de potansiyeli oldukça yüksek bir kripto paradır. Ethereum’a rakip olması, farklı ve özel ağ oluşumuna izin vermesi gibi benzersiz özellikleri, bu varlığın ileride çok daha değerli olmasına neden olabilir. Ancak “Nem Coin artar mı” sorusuna kesin olarak cevap vermek mümkün değildir. Analistlerin genel olarak, uzun vadede yükseliş beklediği bu kripto parada, her an her şeyin olması mümkündür.

  Nem Coin Projesi Ve Amacı

  Benzersiz özellikleri ile dikkat çeken Xem Coin yorumları ve geleceği bakımından gelecek vadeder. Bu nedenle çok sayıda yatırımcının takip listesindedir. Bilinen ekonomi araçlarında yenilik yaparak geleceğin para birimi olmayı hedefleyen Nem, ERC-20 ağını kullanan diğer altcoinlerin tersine özel bir veritabanına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcılarına sınırsız kullanım alanı tanımlar. Çok yönlü hizmet vererek ekonomiyi özgürleştirme amacı güden Nem Coin projesi, kullanım alanlarına örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Kripto Para Oluşturma: Herhangi bir programlama dili öğrenmeye gereksinim duymadan, Nem platformunda birkaç basit adımda kripto para oluşturma imkanı vardır.
  • Finans Ödemeleri: Nem, herkese açık şekilde ağlar arası ilişki kurarak, anında ödeme ve transferler için finans hizmet şirketleri tarafından kullanılabilir. Şirketler ağ üzerinde para, dosya ve token gönderimi gibi çeşitli işlemleri yapabilir.
  • Kişisel PayPal: Nem, kullanıcılara kendi ödeme uygulamalarını geliştirme imkanı sunar. Bu şekilde PayPal benzeri uygulamalar tasarlanabilir. Örneğin; P2P ödemeleri alan açık kaynaklı NEMPay uygulaması, bu platformda oluşturulmuştur.
  • Mobil Ödemeler: Platform, perakende ödeme yöntemleri için kullanıldığında kullanıcılara büyük avantajlar sunar. Nem bloklarının sadece 60 saniyede oluşturulması, yüksek işlem hızı ve düşük işlem ücretine sahip olmasını sağlar. Ayrıca mobil cüzdanda yer alan barkod, elle adres girme zahmetini de ortadan kaldırır.

  Nem platformu, kullanıcılara sunduğu avantajlarla Xem Coin geleceği bakımından yüksek seviyelerin hedeflenmesine yol açar. Platformun daha başarılı olması ve daha geniş bir topluluk tarafından kullanılmasıyla birlikte, Xem Coin grafiği ve fiyatının da olumlu yönde etkilenmesi beklenir. Xem Coin, diğer coinlerden farklı olarak madencilik yerine harvesting ad verilen hasat yöntemini kullanır. Bu yöntem tamamen blok üretimine dayanır ve özel Nem ağını korumak için kullanılır.

  Nem Coin Avantajları:

  Hasat sisteminde, herhangi bir kullanıcının gerçekleştirdiği işlem yakındaki diğer kullanıcılara aktarılır ve bu şekilde blok üretimi sağlanır. Bu sistemin klasik madenciliğe kıyasla sunduğu avantajlar şunlardır:

  • Yüksek enerji ihtiyacı olmadığından, kullanılan bilgisayar özelliklerinin gelişmiş olmasına gerek yoktur.
  • Madenciliğe kıyasla harcanan elektrik miktarı çok daha azdır. Bu sayede hasat yapan kullanıcılar daha az elektrik faturası öder.
  • Hasat sisteminde, Supernode özelliği kullanılır ve bu sayede ağ güvenliği sağlanır. Kullanıcılar varlıklarını güven içinde saklayabilir.

  Bütün bunlar dışında Xem Coin;

  • Harvesting özelliği sayesinde düşük işlem ücretleri alır.
  • Blokchain’in kişiselleştirilmesine izin verir ve güvenliği artırır.
  • Geniş kullanım alanı sunarak, kullanıcılara farklı fırsatlar tanımlar.

  Bu özellikleri göz önüne alındığında Nem Coin grafiği ve hareketinin, ilerleyen dönemde artı yönde ilerlemesini beklemek normaldir. Ancak kripto para piyasasının volatil olduğu ve genel Bitcoin hareketlerinin diğer bütün altcoinleri etkilediği unutulmamalıdır.

  Nem Coin Nereden Alınır?

  Biz kripto para dünyası olarak okurlarımıza her zaman dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borası Binance’yi önermekteyiz. Siz de hala üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodundan faydalanabilirsiniz. Böylece Xem coin gibi yüzlerce kripto paraya yatırım yapabilirsiniz.

  Eğer farklı kripto para alım satım uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız da En güvenilir kripto para siteleri yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz