Yeni çıkan coinler ilk nereden alınır, kripto para yatırımcılarının sıklıkla araştırdığı konulardan. Hem uygun fiyatlı olması, hem de değerlendiğinde ciddi kar getirmesi nedeniyle pek çok yatırımcı yeni çıkacak coinlerin nerede satıldığını öğrenmeye çalışıyor. Bu yazımızda yeni çıkan coinler ilk nereden alınır ve nasıl keşfedilir gibi sorulara yanıt aradık.

İçeridekiler

  Piyasaya Yeni Çıkacak Coinler Nereden Alınır?

  Günümüzde yeni çıkan kripto para birimleri özellikle küçük miktarla yatırım yapanlar için ilgi çekicidir. Kripto para ekosisteminin gelişmesi ve her geçen gün yeni projelerin üretilmesi, yatırımcılar için yeni nesil yatırım enstrümanları sağlar. Bu sayede farklı para birimlerini tercih etmek, riskleri bölmek ve minimum birikimle maksimum kazanç elde etmek mümkün olur. Ancak burada öncelikle bilinmesi gereken şey yeni çıkan her kripto para biriminde yükselme şartı olmadığıdır, yani bir projenin yükselmesi için sadece yeni çıkması yeterli olmaz. Ek olarak projenin geleceğinin olması, pazar ihtiyaçlarını karşılaması ve geniş bir kitlenin ilgisini çekmesi gerekir.

  Eğer siz de  yeni çıkan coinler nasıl alınır merak ediyorsanız, aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz önemlidir:

  • Bu tür kripto para birimleri oldukça değişken fiyatlara sahiptir, satın almadan önce geçmiş verilerle birlikte mevcut fiyat bilgilerini öğrenmek için CoinMarketCap adresini inceleyebilirsiniz.
  • Yeni coin yatırımı yapmadan önce projeye ait whitepaper ve geliştirici ekip hakkında araştırma yapmanız gerekir. Bu şekilde proje ekibinin güvenilirliğini ve projenin çözmeyi planladığı şeyleri öğrenme imkanınız olur.
  • Satın almayı tamamlamadan önce zamanlama ve yatırım planı analiz etmeniz önerilir. Bu durumda piyasanın genel gidişatını, global gelişmeleri ve ana trendleri takip etmeniz önerilir. Böylece uzun vade yatırım planlarınızı daha doğru şekilde uygulayabilirsiniz.
  • Bir diğer önemli nokta ise borsa seçimidir. Kullandığınız borsanın güvenilir olması ve işlemlerinizi hızlı şekilde gerçekleştirmenize izin vermesi gerekir.

  Binance, piyasaya yeni çıkacak coinler almak için en iyi borsalardan biridir. Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Binance ile hızlı, şeffaf ve kolay kripto para ticareti yapabilirsiniz.

  Piyasaya Yeni Çıkan Coinler Nasıl Alınır?

  Kripto para birimleri belirli bir arzda ve belirli bir fiyatla piyasaya sürülür, ilk sürüm aşamasında düşük olan fiyatlar borsa listelemeleriyle birlikte 2x, 10x ve 50x gibi hızlı yükselişler yakalar. Bu nedenle yeni çıkan coin almak fazlasıyla karlı olabilir, ancak bu durum projenin potansiyeline göre değişiklik gösterir. Yeni kripto para birimlerinde yükseliş şartı olmasa bile ilk piyasa sürüm ücretleri fazlasıyla düşüktür, bu da yatırımcılar için cezbedici bir özelliktir.

  Bu nedenle yeni çıkan coinler nereden alınır takip edilerek düşük olan ana parayı değerlendirme imkanı olur. Gelişme imkanı sunan ve gelecek için iyi yatırım araçlarına dönüşen bu para birimleri genellikle kendi siteleri üzerinden ilan edilir ve çeşitli kripto para borsaları aracılığıyla satışa çıkarılır. Ayrıca kimi projeler ilk coin arzı ile borsaya girmeden önce ön satış yapar ve bu sayede halka arz için gereken fonlamayı toplar. Bu tip projeleri kendi web siteleri üzerinden takip ederek inceleyebilirsiniz. Böylece yeni çıkan coin nasıl alınır, hangi borsada ve ne zaman listelenecek gibi sorulara da yanıt almış olursunuz.

  Piyasaya Yeni Çıkacak Coinler Nasıl Keşfedilir?

  Piyasaya yeni sürülecek kripto para birimleri, yatırımcılar için ciddi getiri sağlama potansiyeline sahiptir. Bu nedenle piyasaya yeni girecek coinler nasıl alınır ve nereden bulunur yakından takip etmek önemlidir. İnternet üzerinde pek çok web sitesi ve CoinMarketCap, yeni çıkacak coinlerin listelenme tarihleri hakkında bilgi paylaşımı yapar. Ek olarak çok sayıda sosyal medya platformu ve Twitter hesabı da bu coinler hakkında bilgi verir.

  İlk çıkacak coinleri çeşitli web siteler üzerinden takip ederek hangi borsalarda ne zaman satışa çıkacağını öğrenebilirsiniz. Kullandığınız borsa ile uyumlu olan projeleri ise daha detaylı şekilde araştırarak, teknik özelliklerini inceleyerek ve gelecek hedeflerine bakarak takibe alabilirsiniz. Aklınıza yatan ve arkaplanı sağlam olan projelere üzmeyecek miktarlarla yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

  Binance’ye Yeni Gelecek Coinler Nasıl Keşfedilir?

  Kripto para ekosistemi oldukça volatildir ve neredeyse her gün yeni coinler çıkar, ancak her kripto para projesi yatırımcıya kar getirmez. Borsaya girmeden önce kendi platformunda ön satış yapan projeler düşük fiyata satılır, fakat yükseliş garantisi vermez. Binance gibi önce gelen bir borsada listelenme hakkı kazanan projeler ise geleceği nispeten daha parlak olan projelerdir. Bu nedenle ilk çıkan coinler nereden alınır diyorsanız, işe buradan başlayabilirsiniz.

  Siz de Binance referans kodu ile ayrıcalıklı Binance dünyasında girebilir ve indirimli kripto para ticaretine başlayabilirsiniz.

  Binance, yüksek işlem hacmi ve gelişmiş güvenlik protokolleri ile dünyanın lider kripto para borsasıdır. Kripto pazarındaki yenilikleri sistemine adapte eden Binance, son yıllarda NFT pazarı ve yeni coin listelemeleri ile öne çıkmaktadır. Borsa, websitesi üzerinden listelenecek yeni kripto para birimlerine dair paylaşımlar yaparak kullanıcıları bilgilendirir. Duyurular ve Haberler sekmesinden ulaşılan bu kısımda, hangi coinin ne zaman listeleneceğini öğrenmeniz mümkün olur. Ek olarak yeni listelenen coinlerin gidişatını da detaylı verilerle birlikte kontrol edebilirsiniz. Bu sayede borsaya girme başarısını gerçekleştirmiş ve Binance ekibi tarafından onaylanmış kripto para birimlerini bulabilir, ayrıcalıklı yatırım araçları kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz