YGG Coin geleceği, Eylül 2021’de Binance borsasında listelendikten sonra yaklaşık %15’lik bir artış yaşaması nedeniyle kripto para meraklıları tarafından takip altına alındı. YGG Coin, blok zincir tabanlı oyunlarda aktif olarak kullanılan NFT varlıklara yatırım yapan merkeziyetsiz Yield Guild Games organizasyonunun tokenı olarak piyasaya sürüldü. Özellikleri bakımından ağ ödemeleri, stake etme ve yield farming gibi işlemlerde kullanılabilen YGG Coin, oyun için ödül dağıtımı ve yönetim görevlerini de desteklemesiyle kısa sürede popüler altcoinlerden biri haline geldi. Bu yazımızda yatırımcılarda merak uyandıran YGG Coin nedir, gelecek hedefleri ve analizleri nelerdir yakından inceledik.

İçeridekiler

  YGG Coin Nedir?

  YGG Coin, açılımı Yield Guild Games olarak geçer ve bu kripto para birimi arkasındaki güçlü ekip ile YGG Token nedir sorusunun yoğun olarak araştırılmasına neden olur. YGG Coin’in geliştirici ekibi, aynı zamanda Yearn Finance Communities ve Axie Infinity gibi ünlü projeleri başlatan bir oyun stüdyosudur. Cambridge Üniversitesinden mezun, finansal danışman ve girişimci Beryl Li ile blok zincir için NFT ve bot geliştiriciliği yapan Owl of Moistness bir araya gelerek YGG Token projesini ortaya çıkardı. YGG Coin, oldukça yeni bir proje olmasına rağmen sunduğu avantajlar nedeniyle kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeye başladı.

  YGG Coin, temel olarak dijital dünyada ve blok zincir tabanlı oyun evreninde kullanılan NFT varlıklarına yatırım yapmak üzere geliştirilen bir tokendır. Amacı doğrultusunda oyna-kazan tarzı oyunlar sunan Yield Guild Games platformunun yönetim ve fayda tokenı olarak kullanım sunar. ERC-20 altyapısını kullanan YGG, sürdürülebilir bir sanal ekonomi sistemi kurmak ve oyuncuları sanal geliştirmelere dahil etmek konseptine dayalı bir projedir. Toplam YGG Coin arzı ise 1.000.000.000 ile sınırlıdır ve token tahsisi şu şekilde gerçekleştirilmiştir:

  • Danışmanlara %1,85
  • Hazineye %13.3
  • Kurucu üyelere %15
  • Yatırımcılara %24.9
  • Topluluğa %45

  YGG Coin Kaç TL ve Dolar?

  YGG Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. YGG Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra YGG Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 YGG Coin 11.60 TL 10.40%

  1 YGG Coin $ 0.401144 Dolar 10.40%

  Ayrıca YGG Coin piyasa değeri ise $ 114,885,181 dolardır. Aynı zamanda YGG Coin günlük $ 63,989,935 dolar hacime sahiptir.

  YGG Coin Geleceği Nasıl?

  Yield Guild Coin
  Yield Guild Coin

  YGG, yeni nesil teknolojileri kullanarak belirli bir ekonomi yaratmayı hedeflemesiyle öne çıkan bir kripto para birimidir ve gelecek beklentilerinin doğru analiz edilmesi için öncelikle arkasındaki platform Yield Guild Games nedir sorusunun yanıtlanması gerekir. Geliştiricilere göre YGG platformu, blok zincir tabanlı ekonomiler geliştirerek bunun üzerinden katılımcılara kazanç sunan bir protokol ve yakın zamanda sıklıkla adını duymaya başladığımız Metaverse’in en yeni sakini olarak tanımlanır. Temel YGG amacı, DAO sayesinde fikir birliği kurmak ve akıllı sözleşmeler tarafından otomatik talimatlar vermektir. Platformdaki her türlü işlem, onay ve oylamada ise yerel token YGG Coin kullanılır.

  YGG Coin temel olarak şu amaçlara yönelik kullanım sunar:

  • Axie Infinity platformundaki kullanıcıların oyun içi savaşlardan ödül token kazanma sistemini YGG Coin de kullanır. Buna göre; oyna-kazan mantığına dayalıdır ve rekabet ortamında oyun içi ödül olarak kazanılabilir. Bu sayede global bir oyun ekonomisi kurmayı hedefler.
  • Kullanıcılara kar sağlamak için NFT varlıklarının kiralanması ve satılması gibi işlemlerde kullanım sunar. Kar paylaşım olarak bilinen bu model burs olarak adlandırılır ve Axie platformundaki varlıkların diğer oyunculara kiralanmasına izin veren modele benzer şekilde çalışır.
  • Token sahipleri, öneri ve oylamalarda DAO’ya aktif olarak katılım sağlar.
  • Cüzdanda kilitlenen varlıklar üzerinden stake etme ile gelir elde etmek mümkündür.
  • Yeni nesil Metaverse oyunlarıyle rekabet ederek, oyunculara koordineli bir araştırma ve geliştirme sunar. Bu sayede verim üzerinden arbitrajı mümkün kılar.

  Yield Guild Games, doğrudan ya da dolaylı olarak NFT varlıklarının kiralanması ile yatırımcılarına kazanç vadeder. Bu nedenle YGG Coin yorumları marketin merak uyandıran konularındandır. Analistler, oyun sektörüne artan ilgi nedeniyle gelecekte YGG Coin’e de talep olabileceğini belirtmektedir. Yatırımcı kitlesinin artması, ileride YGG Coin hacim ve fiyatında da artış yaşanmasını sağlayabilir. Ayrıca, halihazırda Binance ve Huobi gibi güvenilir pek çok borsada listeleniyor oluşu da YGG geleceği için önemli bir artıdır. Buna göre, YGG misyonunu tamamlar ve hedeflerine ulaşırsa yoğun bir yatırımcı potansiyeline ulaşabilir. Böyle bir durumun gerçekleşmesi ise test edilecek yeni tepe noktaları olarak yorumlanabilir.

  Eğer siz de YGG Coin satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak üye olabilir ve ömür boyu %10 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

  YGG Coin Yorumları

  Yield Guild Games, diğer altcoin projeleri ile kıyaslandığında belirli farklılıklara sahiptir. Bunların başında, YGG’nin sahip olduğu benzersiz iş modeli gelir. Yeni sanal evrenler kurmaya dayalı Metaverse ekonomi sistemi, YGG Coin gelecek beklentisi bakımından uzmanların bir hayli umutlu olmasını sağlar. YGG platformunda ana gelir kaynağı, NFT varlık mülkiyetine dayalıdır. Platform üyeleri, NFT varlıkları oyun içi ödül kazanmak ve ticari para birimi elde etmek için istediği şekilde yönetme yetkisine sahiptir. Bu sistem NFT fiyatının oyun içinde ekonomi yaratmasına yardımcı olur ve bir varlığın fiyatı oyun içinde ne kadar yüksekse açık piyasalarda da o kadar değerli olur.

  YGG Token sahiplerinin akıllı sözleşme oluşturarak NFT mülkiyet ve kiralama haklarını yönetmesi, bu varlıkları izlemede detaylı bir veritabanı oluşturulmasını sağlar. Bu sayede kullanıcılar varlıklarını kiralayabilir veya aktif loncalara katılım sağlayabilir. Bu sistem oyun içi sağlam bir ekonomi kurmada etkili olmanın yanı sıra, farklı oyun NFT’lerini de kullanma özelliğine sahiptir. Buna göre YGG yorum ve beklentilerini en olumlu şekilde etkileyen özelliklerden biri, NFT varlıkların farklı oyun platformlarından gelmesine izin veren mekanizmadır. Bu mekanizma oyunlar arası entegrasyonu artırırken yönetişim ile ekstra özellikleri de token sahiplerine sağlar.

  YGG Coin temel değeri ise şu faktörlerden etkilenir:

  • Hazinenin transfer ettiği varlıkların sağladığı gelir
  • Hazine dijital varlıklarının aktif kullanımının sağladığı gelir
  • Stake ve farming faaliyetlerinden elde edilen token ödül yüzdesi
  • E-spor ödülleri
  • Ürün satışlarının getirdiği ödül kazanımı
  • Sponsorluk katkılarıyla elde edilen ödüller
  • Abonelerden alınan ücret ödemeleri

  Özellikle, Covid-19 nedeniyle bu tarz oyun platformlarının ek gelir arayan insanlar tarafından tercih edilmesi de YGG Coin yorum ve beklentilerinin olumlu gözükmesine neden oluyor. Analistlere göre; YGG Coin bu süreçte oyna-kazan mantığını işlevsel hale getirdiği ve Metaverse ile iç içe bir kullanım sunduğu için gelecek teknolojilerinin adapte edilmesiyle birlikte daha popüler hale gelebilir. NFT ve gaming endüstrisinin büyümesi de YGG Coin geleceğine olumlu şekilde yansıyabilir. Bu nedenle pek çok analiste göre YGG, yakından takip edilmesi ve analiz edilmesi gereken değerlenebilir altcoinlerden biridir.

  Bu yazımız ilginizi çektiyse BNB yorum ve Tron Coin yorum yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  YGG Coin Amacı ve Projesi

  Merkeziyetsiz otonom organizasyonu olan YGG Coin amacı, giderek dijitalleşen dünyadaki eşsiz varlık değeri taşıyan NFT’ler üzerinden kullanıcılara gelir sağlamaktır. Bu nedenle proje odağında NFT varlıklar yer alır ve token sahipleri bu varlıkları kiralayarak hacimli bir kripto ekonomisinin inşa edilmesine katkı sağlar. Ayrıca YGG tokenlar üzerinden mümkün olan en yüksek karı elde etmeyi de amaçlar ve elde ettiği geliri varlık sahiplerine dağıtır.

  Bu özellikleri, oldukça yeni bir proje olan YGG’nin hızlı yükseliş yaşamasına ve belirli bir yatırımcı kitlesinin ilgisini çekmesine neden olmuştur. Analistler YGG Coin alınır mı sorusunu, yüksek potansiyel nedeniyle olumlu şekilde cevaplasa da net bir fiyat beklentisi paylaşmanın güç olduğunu belirtirler. Buna göre; her yatırımda olduğu YGG Coin’de de belirli bir risk faktörü bulunur ve yatırımcıların piyasayı iyi analiz ederek pozisyon alması önerilir. Olası yatırım kayıpları karşısında bu içerik sorumluluk kabul etmez.

  YGG Coin Nereden Alınır?

  Dünyanın en güvenli ve büyük Bitcoin sitesi olan Binance üzerinden YGG Coin satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak size özel komisyon indiriminden yararlanabilir üye olabilir ve ömür boyu %10 daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

  Ayrıca site içerisinde bulunan Binance referans kodu nedir ve en az komisyon alan Bitcoin borsası gibi blog yazılarımızı okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz