Zil Coin geleceği ve yenilikleriyle, kripto para piyasasının önde gelen birimlerinden biri. Saniyeler içinde binlerce işlem tamamlama özelliği ile öne çıkan Zilliqa, yüksek verim sunmak amacıyla geliştirilen ve 2 yıllık bir çalışma döneminden sonra piyasaya sürülen halka açık bir blok zincir platformudur. Blockchain sistemindeki ölçeklenme ve hız problemlerine yönelik geliştirilen bu kripto para birimi, sunduklarıyla yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Peki Zilliqa Coin nedir ve gelecek öngörüleri nelerdir?

İçeridekiler

  (ZIL Coin) Zilliqa Coin Nedir?

  Blockchain sistemine sunduğu çözümlerle öne çıkan Zil Coin, kripto para yatırımcılarının odak noktası haline geldi. Şeffaf reklamcılık zinciri, genel platformların ötesinde işlem hızı ve yüksek hacimli müzayedelerle teknolojiyi bir adım ileriye taşıyan bu kripto para birimi, Zil Coin hangi ülkenin sorusunu da beraberinde getirdi. Zil Coin, 26 Ocak 2018 tarihinde Singapur Ulusal Üniversitesi’nden bilgisayar bilimci bir ekip tarafından piyasaya sürüldü.

  Yüksek hız gerektiren merkeziyetsiz uygulamaları çalıştırmak için oldukça elverişli bir platform sunan kripto para Zil Coin, kullandığı Sharding yani veritaban bölünme sistemi ile ağ genişledikçe artan bir işlem hızına sahiptir. Merkeziyetsiz uygulamalara özel geliştirilen bu platformda, ağ üzerinde ne kadar fazla madenci varsa işlem hızı da o kadar yüksek olur. Finansal algoritma ölçeklenmesi imkanı da sunan platform, kullanıcılarına işlem hızından öte özellikler sunar. Bu özelliklerin açıklanmasıyla birlikte Zil Coin nedir sorusu daha iyi anlaşılabilir:

  • Sharding: Zilliqa platformunun sahip olduğu bu özellik, genel olarak yatay veritabanı bölünme tekniğidir. Ölçeklenebilirliği sağlamak için kullanılan bu yöntem, ağdaki verilerin daha küçük parçalara bölünmesini sağlar. Böylece zincirde işlenmesi gereken bilgiler sadece parçalar aracılığıyla depolanabilir ve işlem için gereken süre ciddi anlamda kısalır. Sharding sisteminin olmaması halinde, ağ hızı her yeni katılımcıyla birlikte yavaşlar.
  • Ölçeklenebilirlik: Sharding sistemi sayesinde, Zilliqa ağı Ethereum ve Bitcoin’deki ölçeklenebilirlik problemini büyük ölçüde çözer. Ağın birden fazla küçük parçaya bölünmesi ve eşzamanlı bilgi işlemesi, saniyede binlerce işlemin gerçekleşmesini sağlar. Bitcoin ve Ethereum ağlarına göre hızlı işlem kapasitesi sayesinde, ağ üzerinde işlem başına ödenen ücret de oldukça düşüktür.
  • Scilla: Ağ, özel olarak tasarlanmış, resmi doğrulama için elverişli, test edilmiş ve doğrulanmış bir akıllı sözleşme dili olan Scilla’yı kullanır. Scilla, diğer akıllı sözleşme dillerinin aksine, dikkate alınmayan pek çok güvenlik açığını ele alır. Böylece, ödemeler ve finansal işlemler de dahil olmak üzere kullanıcılara her açıdan yüksek güvenlik sağlar.
  • İki Katmanlı Zincir: Ağ üzerinde gerçekleşen depolama hizmetinde işlemler blok zincirde yararlanır. İşlem depolaması için aynı zamanda ağ doğrulaması da gerekir.
  • Pratik Bizans Hata Toleransı (pBFT): Platformun konsensüs algoritması, madencilere daha yüksek ücret ödemek ve blok onayı almaya gerek duymadan anında blok kesinliği sağlamak amacıyla, pBFT kullanır. Bu sayede iletişim yükü de hafifler.

  Zil Coin Kaç TL ve Dolar?

  Zil Coin kaç tl ve kaç dolar anlık olarak Kripto Para Dünyası içerisinden takip edebilirsiniz. Zil Coin ne kadar gibi soruların yanı sıra Zil Coin hacmi ve Marketcap değerlerini de buradan öğrenebilirsiniz.

  1 Zil Coin 0.636929 TL -0.22%

  1 Zil Coin $ 0.022039 Dolar -0.22%

  Ayrıca Zil Coin piyasa değeri ise $ 382,618,391 dolardır. Aynı zamanda Zil Coin günlük $ 20,039,880 dolar hacime sahiptir.

  Zilliqa Coin Geleceği Nasıl?

  Zilliqa ağı, yüksek işlem hızı ve ölçeklenebilirlik problemine getirdiği çözümle ilgi görse de, onu rakiplerinden ayıran esas özelliği, Sharding geliştirmesidir. Bu sayede, ağa yeni madenci katıldıkça işlem hızları artar ve bu, teknik olarak başarması zor bir durumdur. Bu anlamda rakibi bulunmayan Zilliqa Coin geleceği, bu nedenle oldukça parlaktır. Platformun arkasında bilgisayar ve blokchain konusunda uzman bir ekibin bulunması da gelecekte daha kapsamlı geliştirmeler ve güncellemeler alacağının öngörülmesini sağlar.

  Ağ üzerinde kapasiteyi artırmak ve gecikme problemlerini iyileştirmek için yapılan çalışmalar, Zil Coin yorumları bakımından olumlu fiyat dönüşlerinin hedeflenmesine neden oluyor. Fakat biz kripto para dünyası olarak ziyaretçilerimize yatırım tavsiyesi vermiyor yalnızca bilgilendirme ve inceleme yazıları hazırlıyoruz.

  Eğer siz de Zil Coin’e yatırım yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak dünyanın en güvenilir borsalarından olan Binance’ye üye olabilir ve yüzde 10 komisyon indirimi sağlayan Binance referans kodumuzdan faydalanabilirsiniz. Eğer bu yazımız ilginizi çekti ve farklı coinlerin de geleceğini merak ediyorsanız BTT Coin Nedir ve ANKR Coin Geleceği yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

  ZIL Coin Hedef Beklentisi

  Zil Coin’in pek çok kripto para borsasında listelenmesi, onu erişimi kolay bir ürün haline getirir. Sunduğu yenilikçi çözümler ve ağ genişlemesini destekleyen altyapısı sayesinde, Zil Coin ileride yüksek seviyeleri test edebilir. Ayrıca Zil Coin arzı 21 milyarla kısıtlı bir üründür. Dolayısıyla ileride yaşanacak olumlu geliştirmeler sayesinde talep artışı yaşarsa, yatırımcısına ciddi kar getirme potansiyeli vardır. Ancak kripto para piyasasının çok volatil olması, Zilliqa Coin hedef fiyat beklentisi konusunda kesin bir seviyenin belirtilmesini oldukça zor hale getirir. Bu nedenle yatırımcıların, kendi analizini yaparak hareket etmesi ve portföyünü yönetmesi önerilir.

  Zilliqa Coin Yorumları

  Yatırımcıların ve analistlerin yoğun ilgisine maruz kalan Zilliqa Coin yorumları incelenmeden önce geçmiş Zil Coin grafik ve hareketlerine bakılması gerekir. Rakiplerine karşı oldukça avantajlı çözümler sunan Zil Coin, ileride yükselme potansiyeli olan bir kripto varlıktır. Pek çok borsada listelenen bu ürün, geniş kullanım alanı ve hızlı onay süreleri ile çoğu ağın çözemediği problemleri ortadan kaldırır. Bu nedenle analistlere göre, gelecek yıllarda değerlenme ihtimali yüksektir.

  Fakat, altcoinlerin Bitcoin dalgalanmalarından etkilenmesi nedeniyle, Zil Coin de fiyatlama bakımından markete bağlıdır. Bu nedenle, herhangi bir kripto para birimine yatırım yaparken yüksek piyasa risklerinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Burada paylaşılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, genel bilgilendirme amaçlı paylaşılmaktadır ve her yatırımcı kendi yatırım işleminden sorumludur.

  Zilliqa Coin Projesi Ve Amacı

  Akademisyen, mühendis ve girişimcilerin bulunduğu karma bir grup tarafından geliştirilen Zil Coin, özel olarak merkezi olmayan uygulamalar için geliştirildi. Bu uygulamaların geliştirilmesine uygun, güvenli ve ölçeklenebilir bir platform sunma amacı olan Zilliqa, ölçek paylaşımını kullanan ilk blockchain platformu özelliğine sahip. Genel olarak paylaşılan Zil Coin haberler ve gelişmeleri incelenirse, ağın benzersiz protokolü ve çoklu madencilik özellikleriyle diğer ağlardan ayrıldığı görülür. Bunun yanı sıra şu avantajlara sahiptir:

  Zil Coin Avantajları:

  • Tamamen parçalanmış bir ağ kullandığından, ilk halka açık zincir olma özelliğine sahiptir.
  • Yaygın karşılaşılan ölçeklenebilirlik sorununu ortadan kaldırarak, yüksek verim ve işlem hızı sunar.
  • Ağda her işlemlerin ayrı ayrı işlenmesi, ağdaki parça sayısının artmasıyla birlikte işlenecek işlem sayısı kapasitesini de artırır.
  • Onay için ek süre gerektirmez.
  • Reklam, eğlence, oyun, ödeme ve finansal hizmet gibi farklı sektörlerde kullanıma açıktır. Kurumsalların tercih edebileceği bir zincirde hizmet verir.
  • Çeşitli cüzdan, uygulama ve dApp’ler ile uyumlu çalışır.
  • Madenciler için değişken faktörün az olduğu, düzenli ödeme sağlar. Ethash uyumu olan madencilere katılım masraflarında ekstra indirim sunar.
  • PoW algoritmasını tek bir noktada kullanır ve enerji verimliliği sağlar.
  • Güvenli bilgi akışına uygun akıllı sözleşmeler kullanır.
  • Çevre dostu ve sürdürülebilir bir madencilik sistemine sahiptir. Bu anlamda gelecekte yaygın olarak kullanım potansiyeli sunar.

  Zil Coin Nederen Alınır

  Kripto para dünyası olarak okurlarımıza genel olarak Binance’yi önermekteyiz. Hem düşük komisyon oranlarına sahip hem de yüzlerce altcoinlerin listelendiği Binance’ye ücretsiz üye olmak için buraya tıklayabilir ve size özel komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Eğer farklı borsaları da öğrenmek istiyorsanız en güvenilir Bitcoin siteleri yazımızı okuyarak bilgilenebilirsiniz.

  Yazar

  2002 İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Londra Üniversitesinde finansal piyasalar üzerine Master yaptı. Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile ilgileniyor ve finans dünyasını yoğun bir şekilde takip ediyor. Yatırım tavsiyesi olmayan yorumlarını ve bilgilerini Kripto Para Dünyası adlı bloğunda okurları ile paylaşıyor. Böylece insanların bu dünyanın teknolojisine daha hakim olmasını sağlıyor.

  Bir yorum Yaz